بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آیا محرک حرکت دلار در روز گذشته شاخص مدیران خرید بخش خدماتی موسسه ISM بود؟

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار روز چهارشنبه را تقریبا بدون تغییر در برابر بیشتر ارزهای اصلی به پایان رساند و تنها در برابر پوند و فرانک رشد خوبی را تجربه کرد.

پس از انتشار غافلگیرکننده قوی شاخص مدیران خرید بخش خدماتی موسسه ISM که به بالاترین سطح از ماه فوریه رسید، دلار تقویت شد. پیش‌بینی‌ها برای این شاخص افت اندکی را نشان می‌دادند. با افزایش قابل توجه سفارشات جدید و زیرشاخص‌های قیمت‌، فعالان بازار به شرط‌ بندی‌های افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا اضافه کردند و احتمال افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر را به 60% نزدیک‌تر کردند. همچنین چند نقطه پایه از احتمالات برای کاهش نرخ بهره در سال آینده کاهش یافت.

با این وجود بدون هیچ دلیل مشخصی، دلار در پایان روز پولبکی داشت و احتمالات برای افزایش نرخ بهره در ماه نوامبر به 50% کاهش یافت. با این حال، با نزدیک شدن به جلسه FOMC در 20 سپتامبر، دلار آمریکا ممکن است در برابر اکثر همتایان اصلی خود به رشد خود ادامه دهد چرا که به نظر می‌رسد معامله گران توجه فزاینده‌ای به پویایی رشد اقتصادی دارند.

داده‌های ناحیه یورو و بریتانیا به عملکرد ضعیف اقتصادی اشاره می‌کنند، در حالی که شاخص‌های ایالات متحده برتری اقتصاد ایالات متحده را برجسته می‌کنند، چرا که موتورهای دلار سوخت بیشتری از نگرانی‌های پیرامون چین دریافت می‌کنند. داده‌های تجاری ماه اوت دومین اقتصاد بزرگ جهان (چین) بهتر از حد انتظار بود، اما هم صادرات و هم واردات مجدداً کاهش یافتند و به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران منتظر اقدامات حمایتی بیشتر پکن برای تقویت اقتصاد آسیب‌دیده هستند.

مقامات بانک مرکزی اروپا برای افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر آماده هستند

دیروز، علاوه بر شاخص مدیران خرید بخش خدماتی موسسه ISM از ایالات متحده، معامله‌گران EURUSD نیز مجبور به هضم نظرات چندین سیاست گذار بانک مرکزی اروپا شدند. این افراد عموماً موافق بودند که افزایش هزینه‌های استقراض در هفته آینده در میان گزینه‌های روی میز باقی می‌ماند.

با این حال، بازار احتمال 65 درصدی را برای عدم افزایش نرخ بهره در گردهمایی هفته آینده پیش‌بینی می‌کند، که این دیدگاه را تایید می‌کند که معامله‌گران اکنون بیشتر نگران عملکرد اقتصادی هستند تا تورم بالا. با این حال، آنها هنوز شانس مشابهی برای یک افزایش 0.25 درصدی تا پایان دسامبر را در نظر دارند.

همه این‌ها اهمیت جلسه هفته آینده را افزایش می‌دهد چرا که افزایش نرخ بهره می‌تواند محرک دلگرم کننده‌ای برای یورو باشد. حتی اگر سیاستگذاران اکنون دکمه افزایش نرخ بهره را فشار ندهند ولی به اندازه کافی هاوکیش ظاهر شوند تا بازار را متقاعد کنند که تنها یک افزایش 0.25 درصدی ممکن است کافی نباشد، یورو همچنان می‌تواند افزایش یابد. با این حال، اگر آنها بیشتر از تورم چسبنده نگران عملکرد اقتصاد ناحیه یورو باشند و به نزدیک شدن به پایان این جنگ صلیبی انقباضی اشاره کنند، یورو احتمالا ضربه دیگری را متحمل خواهد شد.

بیلی اشاره کرد که نرخ بهره نزدیک محدوده اوج است

اندرو بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، نیز دیروز سخنرانی داشت و اعلام کرد که آنها به پایان دوره افزایش نرخ بهره خود «بسیار نزدیک‌تر» هستند، اگرچه ممکن است به دلیل تورم سرسخت هزینه‌های استقراض همچنان بالاتر رود. با توجه به اینکه بازار انتظار دو افزایش 0.25 درصدی دیگر توسط بانک مرکزی انگلیس را دارد، اظهارات او احتمالاً به عنوان یک لحن داویش تعبیر شد و شاید به همین دلیل است که پوند در بین بازنده‌های اصلی دیروز قرار داشت.

در جاهای دیگر، بانک مرکزی کانادا نرخ بهره را تغییر نداد اما خاطرنشان کرد که آنها همچنان نگران تداوم فشارهای تورمی هسته هستند و به همین دلیل است که آماده افزایش بیشتر نرخ بهره در صورت نیاز هستند. با این حال، سرمایه گذاران انتظار هیچ اقدامی را در جلسه ماه اکتبر ندارند و تنها احتمال 40 درصدی برای افزایش 0.25 درصدی تا مارس سال آینده را قیمت گذاری می‌کنند.

افت بازار سهام پس از انتشار شاخص مدیران خرید بخش خدماتی موسسه ISM

شاخص‌های بازار سهام روز چهارشنبه را با منفی پشت سر گذاشتند و شاخص نزدک بیشترین کاهش را داشت. دلیل این مسئله شاید این بود که پس از انتشار بهتر از انتظارات شاخص مدیران خرید بخش خدماتی موسسه ISM، سرمایه‌گذاران مسیر ضمنی افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا را افزایش دادند.

با توجه به اینکه رشد اخیر در وال استریت عمدتاً توسط شرکت‌های فناوری بزرگ انجام شد و این شرکت‌ها معمولاً با جریان‌های نقدینگی آزاد مورد انتظار برای سه ماهه و سال‌های آینده ارزش‌گذاری می‌شوند، ارزش فعلی خالص آنها (NPV) اکنون تحت فشار است. با این حال، تا زمانی که اکثر غول‌های فناوری به پیش‌بینی رشد در سال‌های آتی ادامه دهند و تا زمانی که بازار همچنان به پیش‌بینی میزان مناسبی از کاهش نرخ بهره برای سال آینده ادامه دهد، عقب‌گرد فعلی در بازارهای سهام ممکن است به عنوان یک اصلاح در یک روند صعودی گسترده‌تر طبقه‌بندی شود.

منبع: XM

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟