ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دلار و داده‌های آمریکا معضلی برای آمریکا و دیگر کشورها است!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

دلار همچنان قوی باقی مانده است چرا که روند بی امان داده‌های بهتر از انتظارات ایالات متحده نشان می‌دهد که فدرال رزرو تمایلی به کاهش موضع هاوکیش خود ندارد. مقاومت‌ها در برابر دلار قوی در حال فروپاشی هستند- به ویژه در چین که افزایش قیمت USDCNY نشان می‌دهد که بانک خلق چین نسبت به ضعف رنمینبی تحمل بیشتری دارد.

دلار آمریکا: دلیلی برای کاهش معاملات خرید دلار وجود ندارد

دلار نزدیک به بالاترین سطح از ماه مارس معامله می‌شود چرا که داده‌های آمریکا همچنان غافلگیری صعودی دارند. پس از انتشار بهتر از انتظارات گزارش PMI خدماتی موسسه ISM در روز چهارشنبه، دیروز نوبت آمار مدعیان بیکاری بود که به پایین‌ترین سطح از ماه فوریه برسد و این روایت که فضای رقابتی در بازار کار آمریکا رو به کاهش است را زیر سوال ببرد. با توجه به این که داده‌های فعالیت اقتصادی همچنان قوی هستند، به نظر می‌رسد بازارها در مورد قیمت گذاری این ایده که بانک مرکزی آمریکا ممکن است در ماه سپتامبر نرخ بهره را افزایش ندهد و نرخ بهره را بعدا در سال جاری انجام دهد، تمایل داشته باشد. واضح است این ایده که بانک مرکزی آمریکا چرخه سیاست‌های انبساطی را به تعویق خواهد انداخت منجر شده دلار برای مدت طولانی‌تری قوی بماند.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

قدرت دلار تا به الان برای آمریکا و دیگر کشورها یک مشکل باقی مانده است. مقامات ژاپن و چین در حال مبازره با این مسئله بودند اما موفقیت چندانی نداشتند. از لحن مقامات ژاپن می‌توان این برداشت را داشت که ممکن است به زودی در محدوده 148 – 150 در جفت ارز USDJPY شاهد مداخله‌ای باشیم.

مهم‌ترین مسئله در جلسه معاملاتی آسیا این بود که بانک خلق چین اجازه تثبیت بالاتر جفت ارز USDCNY در بازار داخلی را داد. آن‌ها دامنه تثبیت‌ها را به تثبیت‌های ضمنی در حدود 1100 پیپ CNY حفظ کرده‌اند، اما تثبیت بالاتر این ایده‌ها را به همراه داشت که مقامات چینی نوعی مرز را برای USDCNY در محدوده 7.35 در نظر گرفتند. جفت ارز USDCNH در حال حاضر بالاتر از این محدوده معامله می‌شود. شاخص قیمت مصرف کننده چین و جلسه بانک خلق چین در زمینه نرخ وام یک ساله در هفته آینده در کانون توجهات خواهند بود.

امروز در تقویم اقتصادی داده و سخنرانی مهمی برای آمریکا وجود ندارد. در تعطیلات آخر هفته شاهد نشست G20 در دهلی نو هستیم که تمرکز زیادی بر چگونگی توسعه اتحادهای جدید در پی برنامه‌های اخیر بریکس خواهد بود.

ایکس چیف

پیش‌بینی نمی‌کنیم که سرمایه گذاران بخواهند موجودی دلار را به این زودی تخلیه کنند. این نشان می‌دهد که شاخص دلار در نزدیکی 105 نوسان خواهد داشت.

یورو: ضعیف باقی می‌ماند

جفت ارز EURUSD همچنان ضعیف باقی مانده است چرا که داده‌های آمریکا قوی باقی ماندند و داده‌های ناحیه یورو و چین ضعیف هستند. ما در اوایل این هفته به قیمت‌های بالاتر نفت اشاره کردیم که احتمالاً بر یورو تأثیر می‌گذارد. تمرکز امروز روی گاز طبیعی است، جایی که به نظر می‌رسد کارگران LNG در استرالیا بالاخره دست به اعتصاب خواهند زد. افزایش قیمت گاز طبیعی برای اروپا خبری خوشایند نخواهد بود.

برای جلسه هفته آینده بانک مرکزی آمریکا، بازارها تنها افزایش 8 نقطه پایه‌ای را قیمت گذاری کردند. همچنین تمرکز بر این است که بانک مرکزی اروپا ممکن است نرخ بهره اصلی (refinance) که اکنون 4.25% است را افزایش دهد و در عین حال نرخ سپرده گذاری را بدون تغییر در 3.75٪ نگه دارد. شک داریم که این مسئله بتواند کمک چندانی به یورو کند.

امروز باید جلسه آرامی برای جفت ارز EURUSD باشد. با این حال، به نظر می‌رسد دلیلی برای جهش EURUSD وجود ندارد و اگر برای مثال، جامعه بین المللی USDCNH را به منطقه 7.40 برساند، فشار برای سطوح زیر محدوده 1.0700 افزایش می‌یابد.

پوند: شکاف‌هایی در داستان سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی انگلیس دیده می‌شود

بانک مرکزی انگلیس (BoE) از جبهه انتظارات قیمتی از بخش شرکت‌ها، خبرهای خوشایندی دریافت کرد. این مسئله به ارزیابی مجدد چرخه انقباضی بانک مرکزی انگلیس افزوده است، جایی که اوج نرخ بهره (هنوز برای فوریه آینده قیمت گذاری می‌شود) اکنون در محدوده 5.60٪ است در حالی که چند ماه پیش این محدوده نزدیک به 6.5% پیش‌بینی می‌شد.

انتظار می‌رود جفت ارز EURGBP در محدوده 0.85 – 0.86 تا سه‌شنبه هفته آینده که داده‌ها منتشر می‌شوند، نوسان کند.

دلار کانادا: داده‌های اشتغال نوسانی هستند، اما کار بانک مرکزی کانادا تمام شده است

داده‌های اشتغال کانادا برای ماه اوت امروز منتشر خواهند شد. تغییرات اشتغال کانادا اخیرا نوسانات زیادی داشته است و در چهار ماه اخیر شاهد 2 انتشار قوی (آوریل و ژوئن) و دو انتشار منفی (مه و ژوئن) بودیم. با این حال نرخ بهره در چهار ماه اخیر افزایش یافته و از 5 در ماه آوریل به 5.5% رسیده است. انتظارات برای داده‌های امروز 17.5K و 5.6% هستند.

جدا از واکنش اولیه برای CAD، پیامدهای ارقام امروز فراتر از کوتاه مدت نباید خیلی مهم باشد، البته اگر بسیار قوی منتشر نشوند. در مورد بانک مرکزی کانادا انتظار داریم، نرخ بهره در کانادا به اوج خود رسیده باشد.

طبق محاسبات ما، جفت ارز USDCAD گران است و حدود 2.3% بالاتر از ارزش منصفانه کوتاه مدت آن معامله می‌شود اما هر چرخش تعیین کننده پایین‌تر به تغییر در داده‌های فعالیت ایالات متحده به جای داده‌های کانادا وابسته است.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی