ارانته

تمام نگاه‌ها معطوف به داده PCE آمریکا است

زمان مطالعه: 4 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

علیرغم فشار فروش در اوراق خزانه داری و داده‌های قوی آمریکا، دلار وارد فاز اصلاحی شده است که احتمالا به دلیل جریان‌های آخر ماه است. امروز شاخص هزینه‌های مصرف شخصی هسته (PCE) ایالات متحده، تغییرات ماهانه درآمد شخصی و تغییرات ماهانه هزینه‌کرد شخصی آمریکا منتشر می‌شود و با توجه به این که انتظار داریم PCE بالاتر از انتظارات منتشر شود، احتمال قدرت مجدد دلار وجود دارد. در عوض، یورو ممکن است در حال حاضر درد فزاینده‌ای ناشی از اسپرد ایتالیا را احساس کند، اگرچه احتمالاً با ابزار TPI این درد کاهش می‌یابد.

دلار آمریکا: فضا برای بهبودی

پس از فشار فروش در اوراق خزانه داری بلند مدت و اوراق کشورهای غیرمرکزی ناحیه یورو (ایرلند، پرتغال، اسپانیا، مالت، یونان و فنلاند)، نوسانات در بازار فارکس برای ارزهای G10 در آخرین هفته این ماه و آخرین هفته این سه ماهه افزایش یافته است. انتشار 204 هزار آمار مدعیان بیکاری آمریکا همچنان به بازار اشتغالی اشاره می‌کند که با روایت اوج تورم ناسازگار است، به ویژه وقتی که افزایش اخیر قیمت نفت را به آن اضافه کنیم. بازارها تردید دارند که فدرال رزرو بار دیگر نرخ بهره را افزایش دهد آن هم با توجه به این که احتمالا تعطیلی دولت آمریکا بر رشد اقتصادی تاثیر خواهد داشت و این مسئله منجر بر فشاری بر اوراق خزانه داری بلند مدت شده است. بازده اوراق 10 ساله و 30 ساله در محدوده 4.60 و 4.70% است که به ترتیب بالاترین سطح از سال 2007 و 2010 هستند.

لست پراپ

در حالی که اسپرد BTP-BUND (بازده اوراق 10 ساله ایتالیا و آلمان) روز گذشته به 200 نقطه پایه رسید، اما همه چیز به قدرت بیشتر دلار اشاره می‌کند. با این حال روز گذشته شاهد حرکت برعکسی در دلار بودیم و این ارز وارد فاز اصلاحی شد. پیش‌بینی می‌شود که بسیاری از این حرکت متناقض به دلیل تعادل مجدد در پایان سه ماهه است و به دلیل این واقعیت که دلار پیش از رویدادهای دیروز به طور قابل توجهی افزایش یافته بود.

زمانی که جریان‌های پایان سه ماهه پایان باید، محیط کلی باید به نفع دلار باشد.، مگر اینکه داده‌های ایالات متحده چیز دیگری را نشان دهد. با این حال، امروز شلوغ‌ترین روز در تقویم اقتصادی آمریکا است. تغییرات ماهانه شاخص هزینه‌های مصرف شخصی هسته ایالات متحده (PCE)، تغییرات ماهانه درآمد شخصی و تغییرات ماهانه هزینه‌کرد شخصی امروز منتشر خواهند شد. پس از انتشار قوی داده‌ها در ماه ژوئیه، ما انتظار داریم که هزینه‌کرد ضعیف‌تری برای کالاها را مشاهده کنیم. با این حال، هزینه‌کردها در بخش گردشگری باید بتواند این امر را جبران کند و می‌توانیم شاهد یک انتشار کمی فراتر از اجماع باشیم. اقتصاددانان ING همچنین پیش‌بینی می‌کنند PCE هسته (معیار تورم ترجیحی فدرال رزرو) بالاتر از پیش‌بینی‌ها منتشر شود: 0.3% در مقایسه با 0.2% در ارزیابی ماهانه.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

امروز انتظار می‌رود قیمت گذاری هاوکیش در انتظارات نرخ بهره به کمک دلار بیاید. بازگشت به محدوده 106.50/107.0 در شاخص دلار در کوتاه مدت در فضای فعلی بازار امکان پذیر است.

یورو: ابزار TPI می‌تواند به یورو کمک کند

پس از تصمیم دولت ایتالیا برای افزایش کسری بودجه پیش بینی شده در سال 2023 از 4.5 درصد به 5.3 درصد که اساساً آن را در مسیر تضاد با سیاست‌های انقباضی مجدد قوانین مالی اتحادیه اروپا پس از تعلیق در دوران دوران ویروس کرونا قرار می‌دهد، اسپرد اوراق 10 ساله قرضه دولتی ایتالیا و آلمان روز گذشته به 200 نقطه پایه رسید. این مسئله به ما می‌گوید که برخی از نگرانی‌ها در مورد پایداری بدهی‌های بلندمدت در حال افزایش است.

از لحاظ تاریخی، محدوده 200 نقطه پایه باعث می‌شود که همبستگی بین یورو و اسپرد BTP-Bund (بازده اوراق ایتالیا و آلمان) افزایش یابد. برخلاف نمونه‌های قبلی، بانک مرکزی اروپا ابزار TPI را در اختیار دارد و می‌تواند از انعطاف‌پذیری در برنامه سخت گیری کمی (QE) خود برای هموارسازی تأثیر بر اسپردهای اوراق کشورهای غیرمرکزی استفاده کند. این بدین معنی است که سریز این مسئله در بازار فارکس ممکن است این بار آهسته‌تر باشد.

فشار فروش در اوراق قرضه دولتی ایتالیا (BTP) همزمان با انتشار ارقام کلیدی CPI در ناحیه یورو رخ داد. دیروز جریان‌های پایان سه ماهه و اصلاح دلار، انتشار پایین‌تر از حد انتظار تورم آلمان را تحت الشعاع قرار داد. تورم هسته اسپانیا نیز با وجود انتظارات برای جهش در داده اصلی، کاهش یافت. امروز، داده‌های تورم فرانسه قبل از داده‌های ناحیه یورو منتشر می‌شود: پیش‌بینی‌ها حاکی از کاهش تورم اصلی به 4.5٪ و هسته به 4.8٪ است. امروز لاگارد، واسل، وچیچ، کازاکس و ویسکو، اعضای بانک مرکزی اروپا، نیز سخنرانی خواهند داشت.

بازگشت مجدد دلار، نگرانی‌ها در مورد اوراق قرضه ایتالیا (حتی اگر شدت کمتری نسبت به نمونه‌های قبلی داشته باشد) و کاهش تورم هسته به ریسک‌های نزولی برای EURUSD اشاره دارد. انتظار داریم محدوده 1.0500 به زودی تست شود.

پوند: احتمال اصلاح بیشتر در EURGBP

دفتر آمار ملی تأیید کرد که رشد تولید ناخالص داخلی بریتانیا در سه ماهه دوم 0.2 درصد بوده است در حالی که این رقم نسبت به سال قبل از 0.4% به 0.6% در مقایسه با برآورد اولیه بازنگری شده است.

جفت ارز GBPUSD با توجه با اصلاح دلار، رالی داشت اما هیچ محرک واقعی ویژه‌ای از بریتانیا وجود ندارد که عملکرد بهتر GBP را در این مرحله توجیه کند. جفت ارز EURGBP طبق انتظارات از محدوده 0.8700 کاهش یافته است. اگر اسپرد اوراق قرضه ایتالیا همچنان افزایش یابد، فضا برای اصلاح بیشتر این جفت ارز وجود خواهد داشت.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی