ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

بانک آمریکا: علیرغم رکورد قیمتی طلا، فضا برای رشد بیشتر وجود دارد

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بانک آمریکا

قیمت طلا در روز پنجشنبه به بالاترین حد خود رسید، اما بانک آمریکا فکر می‌کند هنوز رشدهای بیشتری وجود خواهند داشت.

تخفیف پرارپ

طلا در محدوده 2187 دلار معامله می‌شود، در حالی که پیش از آن به محدوده 2222.14 دلار رسیده بود.

ایکس چیف

این افزایش‌ها پس از آن اتفاق افتاد که فدرال رزرو اعلام کرد که همچنان در حال بررسی کاهش نرخ بهره در سال جاری است که به دلار آمریکا ضربه زد، سناریویی که طلا را تقویت می‌کند، به ویژه پس از افزایش نرخ بهره که فلز زرد را در دو سال گذشته کاهش داده بود.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

بانک آمریکا همچنان خرید طلا را یکی از معاملات برتر خود برای سال 2024 می‌داند. این بانک در یادداشتی به تاریخ 20 مارس اعلام کرد: اولاً، طلا به عنوان یک پوشش ریسک عالی برای بازار سهام عمل خواهد کرد و این فلز کمترین همبستگی را با S&P 500 در میان تقریباً هر طبقه دارایی دارد. بنابراین طلا می‌تواند به عنوان دارایی امن برای شتاب گرفتن تورم یا کند شدن رشد در اواخر امسال عمل کند.

ثانیاً، بانک‌های مرکزی با سرعت بی‌سابقه‌ای خرید می‌کنند و در دو سال گذشته بیش از 2100 تن طلا خریداری کردند و در نتیجه تقاضای قوی ایجاد کرده‌اند.

در نهایت، این سومین رالی بزرگ طلا در دو دهه اخیر است، و دو دوره اول (2004-2011؛ 2015-2020) شاهد جریانات بزرگی به ETFهای طلا بودیم. خانواده‌ها معمولا این رالی را از دست می‌دهند و در حال حاضر ETFهای طلا 25% کاهش یافتند.

اگر سرمایه‌گذاران وارد بازار شوند، این می‌تواند به افزایش قیمت طلا در بلندمدت در حدود 2500 تا 2600 دلار در هر اونس کمک کند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی