ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

قیمت گاز طبیعی اروپا با قطعی ناگهانی عرضه در نروژ به شدت افزایش یافت!

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قیمت گاز طبیعی اروپا با قطعی ناگهانی عرضه در نروژ به شدت افزایش یافت!

قیمت گاز طبیعی اروپا امروز به بالاترین سطح خود در شش ماه گذشته رسید، زیرا عرضه از نروژ در بحبوحه خاموشی‌های برنامه‌ریزی‌نشده، کاهش یافت.

قراردادهای آتی گاز طبیعی در هلند (TTF) که به عنوان معیار تجارت گاز اروپا عمل می‌کند، پس از اینکه جریان گاز طبیعی نروژ روز دوشنبه به شدت کاهش یافت، در ساعت 10:37 صبح به وقت آمستردام با 10.4 درصد افزایش به 40.94 دلار (37.78 یورو) به ازای هر مگاوات ساعت (MWh) رسید. این بالاترین قیمت در مرکز گازی اروپا از ماه دسامبر بود. قیمت گاز شاخص بریتانیا نیز با مختل شدن عرضه از نروژ به بریتانیا 15 درصد افزایش یافت.

شرکت خط لوله گاز گاسکو به رویترز گفت قطب Sleipner در سواحل نروژ تعطیل شده که باعث توقف فعالیت در کارخانه فرآوری ساحلی Nyhamna نیز گشته است. آلفرد هانسن، رئیس عملیات خط لوله در گاسکو گفت: «روز یکشنبه در سکوی Sleipner Riser حادثه‌ای رخ داد باعث تعطیلی شد.» بد نیست بدانید قطب فراساحلی Sleipner Riser نقطه اتصال خطوط لوله‌ای است که کارخانه Nyhamna در ساحل غربی نروژ را به پایانه Easington در بریتانیا متصل می‌کند.

بر اساس داده‌های گاسکو که توسط رویترز اعلام شده است، هر دو پایانه روز دوشنبه تعطیل شدند و درخواست‌های عرضه برای گاز نروژ نسبت به روز جمعه کاهش یافت.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

هانسن، سخنگوی گسکو، به رویترز گفت که اپراتور خط لوله با Equinor، اپراتور Sleipner Riser برای بازگرداندن این قطب به مدار همکاری می کند، اما افزود که مشخص نیست این سکوی چه مدت به صورت غیرفعال باقی خواهد ماند. هانسن گفت: «به نظر می‌رسد این کار ممکن است تا حدودی زمان‌بر باشد.»

نروژ پس از حمله روسیه به اوکراین و کاهش صادرات گاز روسیه به اتحادیه اروپا، به بزرگترین تامین‌کننده گاز اروپا تبدیل شده است. در واقع، این خاموشی‌های برنامه‌ریزی‌نشده، آسیب‌پذیری اروپا را در اتکا به واردات گاز طبیعی نشان می‌دهد.

مدیران سبد دارایی در آوریل، موقعیت‌های خرید خود را برای قیمت گاز اروپا به بالاترین سطح در شش ماه گذشته افزایش دادند. مدیران مالی نگران هستند خاموشی‌های برنامه‌ریزی‌نشده در نروژ در طول تابستان، تقاضای بالاتر برای گاز طبیعی در آسیا و پایان توافقنامه فعلی انتقال گاز برای جریان گاز خط لوله روسیه از طریق اوکراین در پایان سال 2024، بتواند عرضه گاز را برای اروپا کاهش دهد و در نتیجه، قیمت‌ها افزایش پیدا کنند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی