ارانته

ریسک یک فدرال رزرو تهاجمی و گزارش قوی اشتغال در راه! داده‌های ناحیه یورو چطور؟

زمان مطالعه: 5 دقیقه

تحلیل هفتگی فارکس

آیا فدرال رزرو امیدها به کاهش نرخ بهره را ناامید می‌کند؟

هفته پیش رو برای دلار آمریکا پر از اتفاق خواهد بود. علاوه بر داده‌های متعدد، با برگزاری نشست پولی فدرال رزرو و انتشار گزارش اشتغال غیرکشاورزی ماه آوریل در دستور کار ایالات متحده، معامله‌گران فرصتی برای استراحت نخواهند داشت.

کانون توجهات در نیمه اول هفته، نشست پولی فدرال رزرو در روز چهارشنبه خواهد بود. چندی پیش، انتظار می‌رفت که در نشست ماه مه، سیاست‌گذاران مسیر کاهش نرخ بهره را در ماه ژوئن مشخص کنند. با این حال، به دنبال انتشار داده‌های تورم و اشتغال بالاتر از حد انتظار، زمان کاهش نرخ بهره به آینده موکول شده است و بعید به نظر می‌رسد قبل از سپتامبر اتفاق بیفتد.

ریسک یک فدرال رزرو تهاجمی و گزارش قوی اشتغال در راه! داده‌های ناحیه یورو چطور؟

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

با نبود پیش‌بینی‌های به‌روزشده از سوی فدرال رزرو در نشست ماه مه، سرمایه‌گذاران با دقت به سخنان جروم پاول، رئیس این بانک مرکزی، در مصاحبه مطبوعاتی گوش خواهند داد تا نشانه‌هایی از زمان شروع کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا را بیابند. به احتمال زیاد، امیدواران به کاهش نرخ بهره در تابستان ناامید خواهند شد.

آخرین اظهارات مقامات فدرال رزرو نشان می‌دهد که اگرچه اکثر آن‌ها همچنان پیش‌بینی کاهش نرخ بهره را در اواخر سال دارند، اما احتمالا بانک مرکزی آمریکا برای مدتی طولانی‌تری موضع پولی انقباضی خود را حفظ خواهد کرد. به احتمال زیاد پاول بگوید باید صبور بود، اما همچنان اشاره کند که کاهش نرخ بهره همچنان محتمل است.

با این حال، نکته‌ای که سرمایه‌گذاران سعی در ارزیابی آن دارند، میزان اطمینان پاول از کاهش پایدار تورم در ماه‌های آینده است که به سیاست‌گذاران فدرال رزرو اجازه می‌دهد تا موضع پولی انقباضی خود را تعدیل کنند. شایان ذکر است اگر لحن پاول کمی انقباضی‌‌تر از رویکرد متعادل معمول او باشد، احتمالا روند صعودی دلار آمریکا دوباره آغاز شود.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

بازار کاری که سرد نمی‌شود!

بعد از نشست پولی فدرال رزرو، توجه سرمایه‌گذاران به گزارش اشتغال غیرکشاورزی روز جمعه جلب خواهد شد. برخلاف انتظار برای کاهش سرعت رشد، اقتصاد ایالات متحده در ماه مارس به طرز شگفت‌انگیزی ۳0۳ هزار شغل جدید ایجاد کرد. تحلیلگران اکنون انتظار رقمی نزدیک به ۲۱۰ هزار شغل را در ماه آوریل دارند، در حالی که پیش‌بینی می‌شود نرخ بیکاری روی ۳.۸ درصد باقی بماند.

ریسک یک فدرال رزرو تهاجمی و گزارش قوی اشتغال در راه! داده‌های ناحیه یورو چطور؟

موضوع اصلی این است که آیا رشد دستمزدها متوسط باقی خواهد ماند و با سرعتی کمی بیشتر از ۴ درصد به رشد خود ادامه خواهد داد یا خیر. هرگونه شتاب در میانگین درآمد ساعتی می‌تواند منجر به فشار بیشتری روی تعدیل انتظارات برای کاهش نرخ بهره شود، حتی بیشتر از یک شگفتی غیرمنتظره در آمار کلی اشتغال.

همچنین سرمایه‌گذاران در هفته‌ی آینده به شاخص مدیران خرید (PMI) بخش تولید و خدمات به گزارش مؤسسه‌ی مدیریت عرضه (ISM) برای ماه آوریل که قرار است به ترتیب در روز چهارشنبه و جمعه منتشر ‌شود، توجه زیادی خواهند داشت. به دنبال داده ضعیف‌تر از حد انتظار PMI بخش خدمات از سوی S&P Global، بخش خدمات ISM به طور مشابه ضعیف می‌تواند تأثیر داده‌های احتمالا قوی‌تر اشتغال و تمایل فدرال رزرو به افزایش نرخ بهره را جبران کند.

از دیگر گزارش‌های مهم، هزینه‌های اشتغال سه‌ماهه به همراه شاخص مدیران خرید شیکاگو و شاخص اعتماد مصرف‌کننده روز سه‌شنبه منتشر خواهد شد. در روز چهارشنبه، شاخص‌های بیشتری از بازار کار شامل آمار فرصت‌های شغلی و تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیر کشاورزی (ADP) نیز ارائه می‌شود.

چشمان یورو به تولید ناخالص داخلی و شاخص قیمت مصرف‌کننده خواهد بود!

با فرض عدم وجود داده‌ای تعجب‌آور در مورد رشد دستمزدها، کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن توسط بانک مرکزی اروپا به نظر قطعی می‌رسد؛ اما مسیر پولی این بانک مرکزی پس از آن کمتر قابل پیش‌بینی است. قیمت‌گذاری بازار برای پایان سال در هفته‌های اخیر به زیر 0.75 درصد کاهش نرخ بهره افت کرده و رئیس بانک مرکزی آلمان، یواخیم ناگل، هشدار داده است که لزوماً کاهش نرخ‌ها در ژوئن به معنی یک سری کاهش‌های بیشتر نیست.

برآورد اولیه مربوط به تولید ناخالص داخلی سه‌ماهه اول و شاخص قیمت مصرف‌کننده آوریل که قرار است روز سه‌شنبه منتشر شوند، احتمالاً انتظارات را در مورد بقیه سال 2024 شکل خواهد داد. البته بعید است که احتمال کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن تغییر زیادی کند، مگر اینکه انحراف بزرگی از پیش‌بینی‌ها در نتایج واقعی وجود داشته باشد.

ریسک یک فدرال رزرو تهاجمی و گزارش قوی اشتغال در راه! داده‌های ناحیه یورو چطور؟

اقتصاد ناحیه یورو پس از عدم رشد در سه‌ماهه چهارم، به احتمال زیاد در سه‌ماهه اول سال 0.2 درصد نسبت به سه‌ماهه قبل رشد کرده است. چشم‌انداز بهبود اقتصادی فشار روی بانک مرکزی اروپا را برای کاهش شدید نرخ‌های بهره تعدیل می‌کند، بنابراین سیاست‌گذاران احتمالا برای حفظ رویکرد حمایتی، بگویند باید شاهد کاهش بیشتر تورم باشند. پیش‌بینی می‌شود تورم کل در ماه مارس بدون تغییر در 2.4 درصد باقی مانده باشد.

شاخص‌های مدیران خرید چین و آمار اشتغال نیوزیلند در راه است!

اقتصاد دیگری که از رشد فعالیت‌های اقتصادی لذت می‌برد، اقتصاد چین است. اگرچه بخش زیادی از آن تحت تاثیر بخش خدمات بوده و بهبود در بخش تولید همچنان ضعیف است، اما شاخص PMI ترکیبی رسمی در ماه مارس به بالاترین سطح از ماه مه ۲۰۲۳ رسید. همچنین آخرین داده‌های PMI از سوی دولت و کایکسین/S&P Global نیز روز سه‌شنبه منتشر می‌شود.

ریسک یک فدرال رزرو تهاجمی و گزارش قوی اشتغال در راه! داده‌های ناحیه یورو چطور؟

اگر اقتصاد چین در ماه آوریل همچنان به رشد خود ادامه دهد، نویدبخش دارایی‌های حساس به فضای ریسک مانند سهام و نفت و همچنین ارزهای کالایی مانند دلار استرالیا و نیوزیلند خواهد بود.

در همین حال، معامله‌گران دلار نیوزیلند در روز چهارشنبه روی آمار اشتغال داخلی متمرکز خواهند بود. داده‌های سه‌ماهه اول مربوط به اشتغال، نرخ بیکاری و رشد دستمزدها شاید سرنخ‌هایی در مورد اینکه چقدر زود بانک مرکزی نیوزیلند احتمالا نرخ‌ بهره را کاهش دهد، ارائه کند؛ چرا که این بانک مرکزی اخیراً قوی‌ترین پیام را مبنی بر تسهیل موضع پولی در آینده به بازار مخابره کرده است. اگر به نظر برسد بازار کار در حال سرد شدن است، دلار نیوزلند ممکن است تحت فشار قرار گیرد.

در نهایت، کانادا روز سه‌شنبه برآوردهای ماهانه تولید ناخالص داخلی را منتشر می‌کند و همچنین برآورد اولیه تولیدات صنعتی برای ماه مارس از ژاپن در همان روز منتشر می‌شود. در سوئیس روز پنجشنبه شاخص قیمت مصرف‌کننده ماه آوریل منتشر می‌شود و در روز جمعه، بانک مرکزی نروژ تصمیم خود را در مورد نرخ بهره اعلام خواهد کرد.

منبع: XM

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی