بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

صورت‌جلسه فدرال رزرو و هفته‌ای پر از داده در انتظار بازارها

تحلیل هفتگی

هفته پیش رو

 • دلار آمریکا پس از گزارش تورم می‌درخشد و در انتظار آخرین صورت‌جلسه فدرال رزرو است.
 • در اروپا، نظرسنجی‌های تجاری برای یورو و پوند انگلستان بسیار مهم خواهد بود.
 • انتشار داده‌های اقتصادی از کانادا و استرالیا در دستور کار است.

دلار آمریکا در انتظار صورت‌جلسه فدرال رزرو

برای دلار آمریکا هفته‌ی سودآوری رقم خورد، چرا که داده‌های اقتصادی نشان دادند تورم در ایالات متحده به سرعت مورد انتظار سرمایه‌گذاران در حال کاهش نیست. در نتیجه، معامله‌گران مجبور شدند قیمت‌گذاری‌های خود مبنی بر کاهش سریع نرخ بهره توسط فدرال رزرو را تعدیل کنند که منجر به رشد دلار آمریکا شد.

رشد اقتصادی مستحکم، بازار کار فشرده و تورم همچنان بالا، ترکیبی است که کاهش نرخ بهره را برای فدرال رزرو بسیار دشوار می‌کند. در واقع، به نظر می‌رسد بازارها بالاخره این ترکیب را در قیمت‌گذاری خود لحاظ کرده‌اند. زمان اولین کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو به ژوئن منتقل شده و بازار در حال حاضر کمتر از چهار کاهش را در کل سال 2024 در نظر دارد که نسبت به شش کاهش قبلی، تغییر بزرگی تلقی می‌شود.

صورت‌جلسه فدرال رزرو و هفته‌ای پر از داده در انتظار بازارها

با تعدیل انتظارات مبنی بر کاهش نرخ بهره در ایالات متحده، دلار آمریکا دوباره شروع به درخشش کرده و در سال جاری در برابر سبدی از ارزهای اقصتادهای توسعه‌‌یافته 3 درصد افزایش یافته است. ذکر این نکته مهم است که این امر حتی با وجود سرخوشی در بازار سهام آمریکا رخ می‌دهد. تشدید فضای ریسک‌پذیری، عموما برای دلار آمریکا که به عنوان یک پناهگاه ایمن در نظر گرفته می‌شود، خبر بدی است.

در واقع، این امر رشد اخیر دلار آمریکا را حتی چشمگیرتر می‌کند. ارز ذخیره جهان شروع به هم‌راستا شدن با بنیاد اقتصادی قوی خود کرده و این روند ممکن است همچنان ادامه داشته باشد، زیرا بازار هنوز چهار کاهش نرخ بهره را برای سال جاری قیمت‌گذاری می‌کند، اما فدرال رزرو باور دارد که تنها سه کاهش را ارائه خواهد کرد.

صورت‌جلسه فدرال رزرو و هفته‌ای پر از داده در انتظار بازارها

صورت‌جلسه آخرین نشست پولی فدرال روز چهارشنبه منتشر خواهد شد که قطعه بعدی این پازل خواهد بود و سرمایه‌گذاران به دنبال هر سرنخی در مورد زمان احتمالی اولین کاهش نرخ بهره خواهند گشت. از زمان نشست پولی قبلی، از چندین مقام فدرال رزرو شنیده‌ایم که اکثر آنها با توجه به قدرت اقتصاد ایالات متحده، بر صبر در مورد کاهش نرخ‌ بهره تاکید کرده‌اند.

اگر صورت‌جلسه لحن مشابهی را منعکس کند، دلار آمریکا می‌تواند رشد بیشتری داشته باشد.

سیگنال فارکس و طلا

نظرسنجی‌های تجاری برای یورو و پوند انگلستان تعیین‌‌کننده هستند

با نگاهی به اروپا، برآورد نهایی شاخص مدیران خرید (PMI) در روز پنجشنبه برای ناحیه یورو و بریتانیا منتشر خواهد شد. هر دو اقتصاد اکنون مدتی است که کندی زیادی را تجربه می‌کنند و حتی بریتانیا نیز در اواخر سال گذشته وارد رکود فنی شد.

سرمایه‌گذاران با دقت به این نظرسنجی‌های کسب‌وکار نگاه خواهند کرد تا نشانه‌هایی از بهبود یا بدتر شدن اوضاع به دست آورند و ببینند بانک‌های مرکزی این دو اقتصاد چقدر سریع ممکن است نرخ بهره را کاهش دهند. از آنجایی که تورم در بریتانیا هنوز بسیار بالاست، بازارها بر این باورند که بانک مرکزی انگلستان به احتمال زیاد در میان آخرین بانک‌های مرکزی خواهد بود که چرخه کاهش نرخ بهره را آغاز می‌کند.

این باور از پوند انگلستان حمایت کرده که در حال حاضر، پس از دلار آمریکا، دومین ارز با عملکرد بهتر در سال جاری است. فضای مثبت بازارهای جهانی نیز نقش خود را ایفا کرده است، چرا که پوند انگلستان ارتباط زیادی با عملکرد بازار سهام دارد.

صورت‌جلسه فدرال رزرو و هفته‌ای پر از داده در انتظار بازارها

البته ریسک‌هایی نیز وجود دارد. اگر بازارهای سهام اصلاح کنند یا اگر داده‌های بریتانیا همچنان به بدتر شدن ادامه دهند، پوند انگلستان، به ویژه با وجود ابهامات سیاسی پیش از انتخابات عمومی، آسیب‌پذیر خواهد شد.

از سوی دیگر، اگرچه ناحیه یورو به سختی از رکود فرار کرد، اما چشم‌انداز همچنان نگران‌کننده است. سفارش‌های تجاری جدید برای هفت ماه متوالی کاهش یافته که خبر بدی برای رشد است. اگر نظرسنجی‌های آینده نشان دهد که این روند ادامه دارد، یورو ممکن است ضربه دیگری بخورد، زیرا معامله‌گران اطمینان بیشتری پیدا می‌کنند که بانک مرکزی اروپا در ماه آوریل نرخ بهره را کاهش خواهد داد.

همچنین صورت‌جلسه آخرین نشست پولی بانک مرکزی اروپا در روز پنجشنبه منتشر خواهد شد، اگرچه معمولاً این صورت‌جلسه تأثیر قابل توجهی بر بازار ندارد.

داده‌‌های اقتصادی کانادا و استرالیا

در مورد ارزهای کالایی، هفته از روز سه‌شنبه با آمار تورم کانادا برای ژانویه شروع می‌شود. تورم کانادا در ماه‌های اخیر به طور چشمگیری افت داشته است، به طوری که نرخ سالانه شاخص قیمت مصرف‌کننده در دسامبر به 2.6 درصد کاهش یافت و بانک مرکزی این کشور را مجبور به رها کردن تمایل خود به انقباض بیشتر پولی کرد. در واقع، کاهش بیشتر تورم می‌تواند احتمال کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی کانادا در بهار را افزایش دهد.

آمار خرده‌فروشی ماه دسامبر کانادا نیز روز پنجشنبه منتشر خواهد شد.

صورت‌جلسه فدرال رزرو و هفته‌ای پر از داده در انتظار بازارها

در نهایت، صورت‌جلسه نشست پولی اخیر بانک مرکزی استرالیا روز سه‌شنبه قبل از داده‌ رشد دستمزدها برای سه‌ماهه چهارم روز چهارشنبه، منتشر خواهد شد.

منبعXM

«برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید

سیگنال فارکس و طلا

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

2 دیدگاه در “صورت‌جلسه فدرال رزرو و هفته‌ای پر از داده در انتظار بازارها
 1. بهنام گفت:

  سلام و سپاس بایت اطلاعات ارزشمندی که در اختیار ما قرار میدید، موفق باشید

  1. نرگس محمدیان گفت:

   خواهش میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟