ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دور دوم انتخابات فرانسه، شهادت پاول و تورم آمریکا

زمان مطالعه: 4 دقیقه

انتخابات فرانسه، انتخابات بریتانیا و گزارش اشتغال آمریکا

توجه معامله‌گران یورو به انتخابات فرانسه

معامله‌گران با اشتیاق منتظر باز شدن بازارها در روز دوشنبه هستند تا ببینند انتخابات دور دوم فرانسه چه تأثیراتی بر یورو خواهد داشت. حزب راست افراطی تجمع ملی (National Rally) در دور اول که یکشنبه گذشته برگزار شد، پیشتاز بود، اما با جبهه مردمی جدید چپ‌گرا (NFP) فاصله چندانی نداشت. نتایج نشان داد که National Rally و هم‌پیمانانش در 296 از مجموع 577 حوزه پیشتاز بوده‌اند که این امر می‌تواند در دور دوم به اکثریت مطلق منجر شود.

با این حال، احزاب چپ‌گرا و میانه‌رو با تشکیل ائتلافی تصمیم گرفتند که در حوزه‌هایی که رقابت سه‌جانبه وجود دارد، نامزدهای خود را کنار بکشند تا احتمال جلوگیری از به قدرت رسیدن National Rally را افزایش دهند. نتایج انتخابات پارلمانی اروپا نشان داد که رشد احزاب مانند National Rally برای یورو پیامدهای منفی دارد و بنابراین، تلاش هماهنگ برای متوقف کردن پیشروی لوپن به عنوان امری مثبت تلقی می‌شود.

با این حال، حتی اگر NFP پیروز شود و معاملات یورو در روز دوشنبه با شکاف مثبت آغاز گردد، عدم قطعیت‌ها از بین نخواهد رفت، زیرا سرمایه‌گذاران همچنان مشتاق خواهند بود بدانند که آیا این موضوع می‌تواند منجر به تشکیل دولتی باثبات شود یا خیر. همچنین احتمال وجود پارلمان معلق نیز وجود دارد، جایی که دولت اقلیت برای تصویب قوانین با مشکل مواجه خواهد شد. این امر می‌تواند به بن‌بست سیاسی طولانی منجر شود، زیرا حداقل به مدت 12 ماه انتخابات دیگری نمی‌تواند برگزار گردد. اگر دولت اقلیت به رهبری National Rally باشد، ممکن است برای یورو چندان بد تلقی نشود، زیرا سایر احزاب ممکن است هر کاری برای متوقف کردن برنامه آنها انجام دهند.

تخفیف پراپ

افزایش احتمال کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو و تأثیر آن بر دلار آمریکا

در ایالات متحده، پاول، رئیس فدرال رزرو، درباره چشم‌انداز اقتصادی و اقدامات اخیر پولی در مقابل کمیته بانکداری سنا شهادت خواهد داد. پاول بیانیه‌ای آماده ارائه خواهد نمود و سپس کمیته پرسش و پاسخ را برگزار خواهد کرد.

این هفته، در مجمع بانک مرکزی اروپا در سینترا، پاول گفت که آن‌ها به روند کاهش تورم بازمی‌گردند، اما افزود که می‌خواهند قبل از شروع به تسهیل موضع پولی، از بازگشت سرعت رشد قیمت‌ها به سمت هدف 2 درصدی اطمینان بیشتری حاصل کنند. با وجود این که دات‌پلات اخیر فدرال رزرو فقط یک کاهش را نشان می‌دهد، اظهارات پاول به عنوان تأییدی بر این که کاهش نرخ بهره دو بار در سال جاری ممکن است مورد نیاز باشد، تفسیر شد. علاوه بر این، پس از داده‌های ناامیدکننده شاخص مدیران خرید برای ماه ژوئن، احتمال اولین کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سپتامبر به 80 درصد افزایش یافته است.

دور دوم انتخابات فرانسه، شهادت پاول و تورم آمریکا

ایکس چیف

اگرچه احتمالاً پاول از اظهارات خود در پرتغال فاصله زیادی نخواهد گرفت، اما جلسه پرسش و پاسخ ممکن است شامل سوالات هدفمندتری باشد که به شفافیت بیشتری در مورد برنامه‌های فدرال رزرو منجر گردد. با این حال، حتی اگر او اصرار کند که نیازی جدی به کاهش نرخ بهره وجود ندارد، تغییرات شدیدتر در قیمت‌گذاری بازار می‌تواند بیشتر به داده‌های شاخص قیمت مصرف‌کننده آمریکا در روز پنجشنبه بستگی داشته باشد.

دور دوم انتخابات فرانسه، شهادت پاول و تورم آمریکا

با توجه به این که زیرشاخص‌ قیمت هر دو بخش‌های تولیدی و خدمات شاخص مدیران خرید به گزارش موسسه مدیریت عرضه (ISM) کاهش یافته‌اند، ریسک‌ها برای داده‌های تورم مصرف‌کننده ممکن است به سمت پایین متمایل باشد. کاهش بیشتر تورم احتمالا سرمایه‌گذاران بیشتری را متقاعد کند که دو کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو تا دسامبر مورد نیاز است و بدین ترتیب بر دلار آمریکا فشار وارد نماید.

معامله‌گران دلار نیوزیلند از موضع‌گیری‌های انقباضی خوشحال می‌شوند

در روز چهارشنبه هفته آینده، نشست پولی بانک مرکزی نیوزیلند برگزار خواهد شد. بر اساس قیمت‌گذاری بازار، انتظار می‌رود نرخ بهره بانک مرکزی نیوزیلند در نشست 10 ژوئیه تغییری نداشته باشد و احتمال کاهش آن نیز تنها 5 درصد است.

در آخرین نشست خود در ماه مه، بانک مرکزی نیوزیلند اعلام کرد که نیاز به حفظ موضع پولی در سطوح محدودکننده دارد تا اطمینان حاصل کند که تورم به هدف بازمی‌گردد و مهم‌تر از همه، آن‌ها امکان افزایش نرخ بهره را نیز مورد بحث قرار دادند. از آن زمان، آمار خرده‌فروشی برای سه‌ماهه اول بهتر از انتظار بوده، در حالی که داده‌های تولید ناخالص داخلی نشان داد که اقتصاد نیوزیلند بیش از انتظار رشد کرده است. اگرچه داده‌های تورم هنوز منتشر نشده‌اند، اما گزارشات فوق موضع انقباضی بانک مرکزی نیوزیلند را تأیید می‌کنند.

با این حال، سرمایه‌گذاران اندکی بیش از 0.4 درصد کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی نیوزیلند را تا پایان سال در نظر گرفته‌اند. با توجه به این که بانک مرکزی نیوزیلند دلیل کمی برای تغییر موضع پولی خود به سمت یک موضع کمتر انقباضی دارد، تکرار پیام ماه مه ممکن است سرمایه‌گذاران را وادار به بازنگری در پیش‌بینی‌های کاهش نرخ بهره کند. بدین ترتیب، دلار نیوزیلند تقویت خواهد شد.

دور دوم انتخابات فرانسه، شهادت پاول و تورم آمریکا

شایان ذکر است معامله‌گران دلار نیوزیلند به همراه همتایان استرالیایی خود باید نیم ساعت قبل از نشست پولی بانک مرکزی نیوزیلند، به داده‌های تورم مصرف‌کننده و تولیدکننده چین نیز توجه کنند.

داده‌های بریتانیا و پوند انگلستان در دوران پس از انتخابات

پس از انتخابات عمومی در بریتانیا، معامله‌گران پوند انگلستان ممکن است توجه خود را به داده‌های اقتصادی معطوف کنند. روز پنجشنبه، تولید ناخالص داخلی ماهانه برای ماه مه همراه با داده‌های تولیدات صنعتی و کارخانه‌جات ماه منتشر می‌شود.

با توجه به این که حزب کارگر اکثریت را در پارلمان به دست آورده، بانک مرکزی انگلستان ممکن است چرخه تسهیل پولی خود را سرعت بخشد؛ البته افزایش انتظارات از دولتی که مالیات‌ها را مسئولانه‌تر مدیریت خواهد کرد، می‌تواند در میان‌مدت برای پوند منفی باشد. بنابراین، بهبود تولید ناخالص داخلی در ماه مه احتمالاً به طور جدی انتظارات بازار در مورد برنامه‌های بانک مرکزی انگلستان را تغییر نخواهد داد.

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی