ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن تصمیمات پولی خود را ارائه می‌کنند!

زمان مطالعه: 5 دقیقه

فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن تصمیمات پولی خود را ارائه می‌کنند!

حواس‌ها معامله‌گران به دات‌پلات باشد!

با کاهش مجدد تورم در آمریکا در آوریل و ناامیدکننده بودن شاخص مدیران خرید بخش تولیدی به گزارش موسسه مدیریت عرضه (ISM) برای مه، سرمایه‌گذاران همچنان متقاعد هستند فدرال رزرو در اواخر امسال شروع به کاهش نرخ بهره خواهد کرد. در حال حاضر، بازارها تقریباً دو کاهش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره تا دسامبر را قیمت‌گذاری می‌کند و حدود ۸۰ درصد احتمال می‌دهد اولین کاهش در سپتامبر اعمال شود.

بنابراین، همانطور که سرمایه‌گذاران سعی می‌کنند بفهمند بانک مرکزی آمریکا چه زمانی چرخه کاهش نرخ بهره را آغاز خواهد کرد، به احتمال زیاد نگاه خود را به نشست پولی فدرال رزرو در هفته آینده در روز چهارشنبه معطوف خواهند کرد. این نشست پولی یکی از مهمترین نشست‌هایی خواهد بود که با پیش‌بینی‌های اقتصادی به‌روزشده و یک نمودار دات‌پلات جدید همراه است.

با توجه به شعار “بالاتر برای مدت طولانی‌تر” فدرال رزرو، فعالان بازار تقریباً مطمئن هستند این بانک مرکزی در نشست پولی هفته آتی از هر اقدامی خودداری خواهد کرد. بنابراین، توجه سرمایه‌گذاران روی بیانیه پولی و به ویژه پیش‌بینی‌های جدید در مورد نرخ بهره خواهد بود. شایان ذکر است نمودار دات‌پلات مارس به سه کاهش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره در سال جاری و سه کاهش دیگر در سال ۲۰۲۵ اشاره داشت.

بنابراین، با توجه به اینکه سخنان اکثر مقامات فدرال رزرو نشان می‌دهد عجله‌ای برای شروع چرخه کاهش نرخ بهره نیست، احتمال تجدید نظر صعودی در مسیر نرخ بهره وجود دارد. با این حال، یک نقطه میانی در نمودار دات‌پلات که به دو کاهش نرخ بهره در سال جاری اشاره می‌کند، احتمالا برای تقویت دلار آمریکا کافی نباشد، زیرا بازار از قبل آن را پیش‌بینی کرده است. برای اینکه دلار آمریکا بتواند رشدی پایدار داشته باشد، اکثر مقامات فدرال رزرو باید تنها یک کاهش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره را برای سال ۲۰۲۴ متصور باشند.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن تصمیمات پولی خود را ارائه می‌کنند!

در همین حال، شاخص قیمت مصرف‌کننده (CPI) ایالات متحده برای ماه مه قرار است تنها چند ساعت قبل از نشست پولی بانک مرکزی آمریکا منتشر شود و مجموعه‌ای از داده‌های قوی‌تر از حد انتظار می‌تواند به گاوهای دلار اجازه دهد تا ورود به بازار را زودتر آغاز کنند، حتی اگر تصمیم فدرال رزرو انتظارات آنها را برآورده نکند. از این گذشته، فعالان بازار آگاه خواهند بود داده‌های CPI در پیش‌بینی‌های سیاستگذاران گنجانده نخواهد شد. با این حال، رئیس فدرال رزرو، پاول، ممکن است در کنفرانس مطبوعاتی در مورد این داده‌ها مورد سوال قرار گیرد. انتشار شاخص قیمت تولیدکننده (PPI) نیز برای روز پنجشنبه برنامه‌ریزی شده است.

فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن تصمیمات پولی خود را ارائه می‌کنند!

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

بانک مرکزی ژاپن چه زمانی نرخ بهره را افزایش خواهد داد؟

همانطور که پیش‌بینی می‌شد، بانک مرکزی ژاپن در آخرین نشست پولی خود در ۲۶ آوریل نرخ بهره خود را بین ۰ تا ۰.۱ درصد نگه داشت. با وجود اینکه این بانک مرکزی پیش‌بینی‌ خود از تورم را افزایش داد، اما پیامی مبنی بر کاهش خرید اوراق قرضه یا افزایش نرخ بهره مجدد در آینده نزدیک به بازارها مخابره نکرد. این امر منجر به تضعیف ین ژاپن و دخالت مقامات ژاپنی در بازار در روزهای بعد شد.

با این حال، ارزش ین پس از این مداخلات دوباره کاهش یافت و انقباض اقتصادی بزرگتر از حد انتظار در سه‌ماهه اول، مانعی بر سر راه افزایش بعدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی ژاپن ایجاد کرد. سرمایه‌گذاران همچنان احتمال ۶۷ درصدی برای افزایش ۰.۱ درصد دیگر نرخ بهره توسط بانک مرکزی ژاپن در ماه ژوئیه قائل هستند، اما اگر این موضوع به طور واضح اعلام نشود، ممکن است معامله‌گران ناامید شوند، ین روند نزولی خود را ادامه دهد و به پایین‌ترین حد اخیر خود بازگردد.

فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن تصمیمات پولی خود را ارائه می‌کنند!

پوند انگلستان در انتظار داده‌های اشتغال و رشد!

پوند انگلستان به احتمال زیاد هفته آینده تحت تاثیر گزارش اشتغال و نرخ ماهانه تولید ناخالص داخلی بریتانیا قرار خواهد گرفت که هر دو مربوط به ماه آوریل هستند و به ترتیب در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه منتشر خواهند شد.

تورم بریتانیا در ماه آوریل که بالاتر از حد انتظار بود، به ویژه پایداری فشارهای قیمتی، باعث شد سرمایه‌گذاران پیش‌بینی‌های خود را در مورد کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی انگلستان تعدیل کنند. در حال حاضر، بازار انتظار حدود ۰.۴ درصد کاهش نرخ بهره تا دسامبر را دارد، در حالی که احتمال اولین کاهش ۰.۲۵ درصد در سپتامبر حدود ۶۵ درصد است. در واقع، یک ماه دیگر از رشد بالای دستمزدها و یک رقم تولید ناخالص داخلی که تایید کند اقتصاد بریتانیا با پایه‌ای محکم وارد سه‌ماهه دوم شده است، شاید احتمال کاهش نرخ بهره در سپتامبر را کمتر کند و در نتیجه، منجر به تقویت پوند انگلستان شود.

فدرال رزرو و بانک مرکزی ژاپن تصمیمات پولی خود را ارائه می‌کنند!

با این حال، با نزدیک شدن به انتخابات سراسری که در ۴ ژوئیه برنامه‌ریزی شده است، معامله‌گران پوند ممکن است محتاط‌تر شوند. حزب کارگر خود را به عنوان حزبی مسئولیت‌پذیر در زمینه مالی معرفی کرده است و در صورت پیروزی، می‌تواند کار بانک مرکزی انگلستان را آسان‌تر کند و به این بانک مرکزی اجازه داده تا نرخ بهره را بسیار زودتر از حد انتظار فعلی کاهش دهد.

چین، اشتغال استرالیا و انتخابات اتحادیه اروپا!

از سوی دیگر، انتشار شاخص قیمت مصرف‌کننده و تولیدکننده چین برای روز چهارشنبه برنامه‌ریزی شده، در حالی که گزارش اشتغال استرالیا قرار است روز پنجشنبه منتشر شود.

اگرچه داده‌های ضعیف‌تر از حد انتظار تولید ناخالص داخلی استرالیا برای سه‌ماهه اول، معدود پیش‌بینی‌ها در مورد افزایش نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا را از بین برد، اما این بانک مرکزی همچنان به عنوان یکی از انقباضی‌ترین بانک‌های مرکزی در میان بانک‌های مرکزی مهم شناخته می‌شود. در واقع، سرمایه‌گذاران تنها ۵۰ درصد احتمال کاهش ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره توسط بانک مرکزی استرالیا را در سال جاری قائل هستند.

بنابراین، بهبود در اشتغال استرالیا همراه با تورم بالاتر از حد انتظار چین، ممکن است باعث شود دلار استرالیا رافزایش یابد. در واقع، سرمایه‌گذاران اطمینان بیشتری پیدا می‌کنند که بانک مرکزی استرالیا بعید است در سال جاری نرخ بهره خود را کاهش دهد.

همچنین ذکر این نکته ضروری است یکشنبه آینده آخرین روز انتخابات پارلمان اروپا به شمار می‌رود. اگرچه نتیجه این انتخابات ممکن است یک موضوع سرنوشت‌ساز برای بازارهای مالی نباشد، اما افزایش حمایت جناح راست می‌تواند توافق و اجرای اصلاحات و سیاست‌هایی را که به اتحادیه اروپا قدرت بیشتری می‌دهد، برای قانون‌گذاران دشوارتر کند. شایان ذکر است این مسئله می‌تواند تا حدودی بر یورو تأثیر منفی بگذارد.

منبع: XM

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی