ارانته

جنگ، طلا و یک تاکتیک برای سرمایه گذاران

زمان مطالعه: 5 دقیقه

طلا و تنش های ژئوپلیتیک

گلوله طلا به کدام سمت شلیک خواهد شد!؟

زلنسکی، رئیس جمهور اوکراین، بیان کرد که دولت او در نهایت می‌تواند ناتو را کنار بگذارد و بی طرفی را بپذیرد. آیا باید نگران کاهش قیمت طلا باشیم؟

از لحاظ تکنیکالی، در نمودار طلا الگوی سر و شانه تشکیل شده است. هرچند که این الگو از لحاظ تقارن و حجم معاملات دارای اشکالاتی نیز هست اما در صورت تایید و نزول قیمت می‌تواند باعث ایجاد وحشت در بین سرمایه گذاران شود.

الگوی سر و شانه در انس جهانی طلا

در این تحلیل شانه سمت راست که در این لحظه در یک کانال کوتاه‌مدت حرکت می‌کند، می‌تواند به یک الگوی پرچم و ادامه‌دهنده روند نزولی تبدیل شود. اندیکاتور Stochastics تقریبا به محدوده اشباع فروش رسیده است. خبر خوب این است که بسیاری از سرمایه گذاران در محدوده مقاومت 2000 – 2089 اقدام به فروش کردند و مجددا در محدوده حمایت 1880 – 1835 می‌توانند اقدام به خرید کنند.

الگوی فنجان و دسته در انس جهانی طلا

هیچ تضمینی وجود ندارد که طلا به این مناطق برسد، اما سرمایه‌گذاران باید برای اقدام آماده باشند. الگوی فنجان و دسته که در سال 2008 – 2009 تشکیل شده کمی شبیه به الگویی است که در حال حاضر در طلا شکل گرفته که می‌تواند ” آغاز دوران صعودی طلا” باشد و این دوران می‌تواند برای 200 سال ادامه داشته باشد.

نمودار نسبت CAPE

در کوتاه مدت، “ریسک پذیری” موضوعی است که احتمالاً در بازار غالب خواهد شد. بهترین تاکتیک برای سرمایه گذاران چیست؟ در حالی که بازار سهام ایالات متحده بیش از حد ارزش گذاری شده، این بازار برخی از فرصت‌های معاملاتی کوتاه مدت را ارائه می‌دهد. سرمایه گذاران بازار سهام در معرض ریسک نابودی سرمایه خود قرار دارند چرا که نسبت CAPE می‌تواند به محدوده‌های 20 و 15 و یا حتی 10 یا 5 برسد.

نسبت CAPE یک معیار ارزیابی است که از سود واقعی هر سهم (EPS) در یک دوره 10 ساله استفاده می کند تا نوسانات سود شرکت را که در دوره های مختلف یک چرخه تجاری رخ می دهد، هموار کند. نسبت P/E یک معیار ارزش گذاری است که قیمت سهام را نسبت به سود هر سهم شرکت اندازه گیری می کند. EPS نیز سود یک شرکت تقسیم بر سهام باقی مانده آن است.

نمودار روزانه بیت‌کوین

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

در نمودار بیت کوین، یک حرکت صعودی منظم در کوتاه‌مدت در حال وقوع است. نزول‌های سنگین و کاهش قیمت تا 25000 دلار یا 20000 دلار ممکن است، اما این مناطق قطعا برای ورود سرمایه‌گذاران جدید است که بتوانند در دارایی‌های رمزنگاری شده وارد شوند. بیت کوین هرگز نمی تواند جایگزین طلا شود و نباید با طلا مقایسه شود، اما سود حاصل از آن می تواند (و باید) برای خرید طلای بیشتر استفاده شود!

تصویر بزرگ جهانی برای طلا چگونه است؟ خوب، البته همه چیز به نفع طلا و نابودی ارزهای فیات است. در حالی که جنگ اوکراین ممکن است به عنوان محرک اصلی کوتاه مدت حرکت قیمت باشد. تنش بین جمهوری خواهان ایالات متحده (معروف به کلاه قرمزها) و دموکرات ها (معروف به آبی ها) بسیار شدید است و شرایط سیاستی ایالات متحده اکنون به سمت انتخابات میان دوره ای حرکت می کند.

وضعیت نابسامان جهان و ایالات متحده آمریکا

برای آمریکا، شاید چرخه جنگ در محدوده سال‌های 2021-2025 به صورت جنگی داخلی و جنگی در ابعاد جهانی قرار گیرد. در حالی که بیشتر مشکلاتی که شهروندان عادی با آن مواجه هستند، به دلیل استفاده از ارزهای فیات توسط بانک‌ها است (نویسنده دیدگاهی ضد ارزهای فیات دارد)، دو حزب سیاسی اصلی کشور هر دو شیفته ارز فیات (دلار) هستند.

از آنجایی که دو حزب سعی می‌کنند مشکلات اقتصادی ناشی از دلار و تورم آن را برطرف کنند، افزایش خشونت قابل توجهی که به جنگ داخلی تبدیل می شود، ریسک واقعی است که خریداران طلا باید در نظر بگیرند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

شاخص غلات

برای مقابله با افزایش سرسام‌آور قیمت‌ها، سیاست‌گذاران و قانون‌گذاران کشور به افراد عادی می‌گویند که از نظر غذا، اجاره مسکن و حمل‌ونقل، صبر پیشه کرده و منتظر بهبود شرایط اقتصاد باشند.
این مسئله نمی‌تواند پایان خوشی داشته باشد.

محرک آغاز شورش‌ها که به جنگ داخلی در آمریکا تبدیل می‌شوند، چیست؟

به خط آبی که اکنون به نمودار غلات اضافه شده، توجه کنید. یک گام حرکتی صعودی دیگر بالاتر از خطوط آبی در نمودارها در قیمت مواد غذایی، می‌تواند یکی از کاتالیزورهای اصلی برای شروع شورش های خیابانی در ایالات متحده و سایر نقاط جهان باشد.

وضعیت بحرانی شاخص غلات

قیمت نفت گذر کوتاهی از ناحیه مقاومت مهم 114 دلاری به 130 دلار داشت اما این رالی متوقف شد. هر چند به نظر می‌رسد به طور موقت این امر رخ داده است و حرکت صعودی دیگری در راه است.

نمودار نفت

پرچم صعودی بزرگی در نفت تشکیل شده (به عقیده تحلیل‌گر) که هدف این الگو می‌تواند تقریبا محدوده 250 دلار باشد. هر چه پولبک فعلی و حرکت اصلاحی آن بزرگ‌تر باشد، این الگو قوی‌تر می‌شود.

الگو پرچم در نفت

به نمودار صندوق قابل معامله (ETF) GOAU و خط روند صعودی آن توجه کنید. شکست این خط روند می‌تواند اصلاح عمیق‌تری را به همراه داشته باشد و طلا احتمالا به محدوده 1880 یا 1835 دلار برسد. اگر چنین اصلاح قیمتی در این نمودار رخ دهد، سرمایه گذران باید نسبت به خرید طلا اهتمام بورزند چرا که ممکن است سقف قیمتی جدیدی برای طلا را به همراه داشته باشد.

نمودار صندوق قابل معامله (ETF) GOAU

منبع: Kitco

 

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

 

بیشتر بخوانید:

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی