ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

پتانسیل رشد در بازار فلزات گرانبها؛ راهکارهای استراتژیک برای سرمایه‌گذاران

زمان مطالعه: 3 دقیقه

پتانسیل رشد در بازار فلزات گرانبها؛ راهکارهای استراتژیک برای سرمایه‌گذاران
قیمت طلا و نقره در بالاترین سطوح مقاومتی خود قرار دارند. با این حال، یک تحلیلگر بازار گفت که این بخشی از فرآیند تثبیت قیمت فلزات گرانبها است و این فلزات به قیمت‌های بالاتر خواهند رسید

پس از انتشار گزارش CPI، قیمت طلا مقاومت 2400 دلار در هر اونس را آزمایش کرد. در همین حال، نقره به 30 دلار در هر اونس رسید. سرمایه‌گذاران در این قیمت‌ها اقدام به فروش می‌کنند و سود خود را از بازار برداشت می‌کنند و اعتقاد دارند که فدرال رزرو نرخ بهره را در سال جاری کاهش نخواهد داد.

میشل اشنایدر، مدیر آموزش و تحقیقات بازرگانی در MarketGauge، در مصاحبه با کیتکو نیوز گفت که اگرچه فدرال رزرو تمایلی به اعلام آغاز چرخه تسهیل به این زودی ندارد، اما واضح است که نرخ بهره بالاتر نمی‌رود. او افزود که این ثابت ماندن نرخ بهره هم می‌تواند پشتیبان محکمی برای تقویت فلزات گرانبها باشد.

تخفیف پراپ

با این حال، اشنایدر گفت که بحث بازار در مورد سیاست پولی ایالات متحده صرفاً یک نمایش فرعی برای شرکت‌های معدنی، طلا، نقره و معدن است. او توضیح داد که ریسک‌های ژئوپلیتیک باعث افزایش تورم و ضعف در اقتصاد می‌شود

پس از کاهش CPI هسته ایالات متحده به 3.6 درصد که اولین کاهش CPI در شش ماه گذشته بود، بازار‌ها یک نفس راحتی کشیدند. اشنایدر گفت که عوامل زیادی همچنان قیمت‌های مصرف‌کننده را افزایش می‌دهد و بر رشد اقتصادی تاثیر می‌گذارد و یک محیط رکود تورمی ایجاد می‌کند.

ایکس چیف

او گفت: «اقتصاددانان هنوز به تورم در مکان‌های اشتباه نگاه می‌کنند. تورمی که می‌بینیم به‌طور باورنکردنی ظریف است و یک محیط چالش‌برانگیز دارد. شاخص‌های سنتی تورم ( مانند: CPI) ممکن است کل داستان را نتوانند نشان دهند.»
پتانسیل رشد در بازار فلزات گرانبها؛ راهکارهای استراتژیک برای سرمایه‌گذاران

اشنایدر گفت که چشم‌انداز ژئوپلیتیک بزرگترین تهدید برای تورم است که بیشترین حمایت را برای طلا و نقره ایجاد می‌کند. هشدار او پس از آن است که جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، تعرفه 100 درصدی بر خودروهای الکتریکی وارداتی از چین اعمال کرد. دولت ایالات متحده همچنین تعرفه‌های بالاتری را بر فناوری باتری، پنل‌های خورشیدی، ریزتراشه‌های نیمه‌هادی و سایر مواد‌ معدنی حیاتی اعمال می‌کند.

اشنایدر خاطرنشان کرد که ایالات متحده در تلاش است تا با این اقدامات استقلال اقتصاد خود را نشان دهد. با این حال، او افزود که این ممکن است برای رشد بلندمدت تاثیر مثبت نداشته باشد

مسیر استقلال برای آمریکا لزوما خوب نبوده است. این کشور در حال منزوی شدن است، دلار آمریکا و بازار اوراق قرضه را در معرض ریسک قرار دارند. ما در حال حاضر کشورهایی را می‌بینیم که با آمریکا همسو نیستند و اوراق قرضه آمریکایی خود را می‌فروشند و طلا به جای آن خرید می‌کنند. کشورها در حال انباشت طلا هستند زیرا می‌خواهند از خود در برابر ریسک‌ها محافظت کنند.

طرح بایدن برای حمایت از تولید داخلی قیمت‌های مصرف‌کننده را نیز افزایش می‌دهد، زیرا شرکت‌ها با افزایش تولید داخلی با دستمزدهای بالاتری مواجه می‌شوند. در مواجهه با هزینه‌های بالاتر، قدرت مصرف‌کننده و اقتصاد ضعیف می‌شود.

او گفت: من فکر می‌کنم ما به سرعت به سمت رکود تورمی حرکت می‌کنیم و این زمان مناسبی است که شما دارایی‌های ریسکی مانند طلا و نقره خرید کنید و نگهداری کنید.

اشنایدر در مورد اینکه قیمت طلا از اینجا به کجا حرکت خواهد کرد، گفت که به نظر می‌رسد، حرکت قیمت این فلز گرانبها در حال شکل‌گیری یک الگوی سر و شانه معکوس است. او افزود که کاهش قیمت طلا از 2400 دلار برای هر اونس می‌تواند قیمت آن را در آینده به 2600 دلار برساند. در همین حال، اشنایدر گفت که قیمت نقره می‌تواند به بالای 35 دلار و حتی تا 40 دلار در هر اونس برسد.
پتانسیل رشد در بازار فلزات گرانبها؛ راهکارهای استراتژیک برای سرمایه‌گذاران

او در مورد اینکه، چگونه سرمایه‌گذاران باید یک پرتقوی با ریسک پایین از فلزات گرانبها را ایجاد کنند، گفت  در حال حاضر به طور مساوی  طلا، نقره و مواد معدنی حدود 15 درصد از کل پرتفوی او را تشکیل می‌دهند.

او گفت: اگر مردم در حال حاضر به دنبال ورود به بازار برای خرید فلزات گرانبها هستند، من پتانسیل رشد بیشتر برای نقره و مواد معدنی پیش‌بینی می‌کنم.

اشنایدر گفت که سرمایه‌گذاران همچنین می‌توانند سبد خود را متنوع کنند و دارایی‌های انرژی مانند اورانیوم، مس و گاز طبیعی را به آن اضافه کنند.

او گفت: «مردم تازه متوجه می‌شوند که این انقلاب هوش مصنوعی چقدر به انرژی متکی است، بنابراین شما این کالاها را زیر نظر داشته باشید.»

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی