ارانته

آیا نقره یک سرمایه‌گذاری بلندمدت خوب است؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

آیا نقره یک سرمایه‌گذاری بلندمدت خوب است؟

فلزات گرانبها در هفته گذشته به روند صعودی خود ادامه دادند؛ طلا با اندکی افزایش به ۲,۴۰۱ دلار، نقره با افزایش ۶ درصدی دیگر به ۳۱.۵۴ دلار، پلاتین با کاهش ۲ درصدی به ۱,۰۵۴ دلار و پالادیوم با کاهش ۱ درصدی به ۱,۰۴۵ دلار رسید.

نسبت به همین موقع در سال گذشته، طلا ۲۲ درصد و نقره ۳۳ درصد افزایش یافته، در حالی که پلاتین ۲ درصد و پالادیم ۳۰ درصد کاهش داشته‌اند. در مجموع از ابتدای سال جاری، طلا، نقره و پلاتین به ترتیب ۱۶، ۳۲ و ۵ درصد افزایش داشته‌اند، اما پالادیوم ۸ درصد کاهش پیدا کرده است.

ابتدا به بحث در مورد چیزی که به آن “نسبت طلا به نقره” (G/S) گفته می‌شود، می‌پردازیم. نسبت G/S معیاری است برای اینکه در هر زمان مشخص، چند اونس نقره برای خرید یک اونس طلا لازم می‌باشد. هر چه نسبت G/S بالاتر باشد، خرید نقره نسبت به طلا سودمندتر است.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

به طور تاریخی، نسبت G/S در محدوده ۱۴.۰۱ (در سال ۱۹۷۵) تا ۱۲۵.۸۹ (۱۷ مارس ۲۰۲۰) قرار داشته است. به عنوان مثال، زمانیکه نسبت G/S روی ۱۴.۰۱ قرار داشت، بهتر بود به جای نقره، طلا خریداری می‌کردید، زیرا از آن زمان تاکنون عملکرد بهتری نسبت به نقره داشته است.

در تاریخ ۱۷ مارس ۲۰۲۰، قیمت هر اونس طلا ۱,۵۲۴ دلار و هر اونس نقره ۱۲.۴۷ دلار بود؛ در واقع، برای خرید یک اونس طلا به ۱۲۵.۸۹ اونس نقره نیاز داشتید. نقره‌ای که در آن زمان خریداری شده، در ۴.۲ سال ۱۵۳ درصد افزایش یافته، در حالی که طلای خریداری‌شده در آن زمان تنها در ۴.۲ سال ۵۸ درصد رشد پیدا کرده است.

امروز، نسبت G/S روی عدد ۷۷ قرار دارد. با نگاهی به ۵۰ سال گذشته، می‌توانیم ببینیم که نسبت G/S همچنان خرید نقره را نسبت به طلا ارجح نشان می‌دهد.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی