ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چرا رشد تولید نفت و گاز آمریکا کند شده است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

چرا رشد تولید نفت و گاز آمریکا کند شده است؟

تولید نفت و گاز در ایالات متحده در اواخر سال ۲۰۲۳ به بالاترین حد خود رسید، اما از آن زمان روندی کاهشی داشته و رشد خروجی نسبت به سال قبل کند شده است.

در واقع، شرکت‌های آمریکایی با تثبیت قیمت نفت در سطوح پایین‌تر نسبت به اوج سال ۲۰۲۲ و کاهش شدید قیمت گاز طبیعی آمریکا به پایین‌ترین حد چند دهه در اوایل سال جاری، سرعت رشد تولید را کاهش داده‌اند.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

تحلیلگران و پیش‌بینی‌کنندگان می‌گویند افزایش تولید نفت شیل و کل نفت خام آمریکا در سال جاری بسیار کمتر از دو سال گذشته خواهد بود.

کاهش قیمت نفت و گاز نسبت به رشدهای مشاهده‌شده در سال ۲۰۲۲، موج ادغام در حال انجام در صنعت نفت شیل ایالات متحده و تمرکز بر بازده سهام‌داران به جای رشد تولید، همگی دست به دست هم داده‌اند تا رشد تولید در ماه‌های اخیر کاهش یابد.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

طبق داده‌های بیکر هیوز، تعداد دکل‌های حفاری فعال برای نفت و گاز در ایالات متحده در هفته آخر ماه مه بدون تغییر بود و کل دکل‌ها در مقایسه با ۶۹۶ دکل در همین زمان سال گذشته روی عدد ۶۰۰ باقی ماند.

در همین حال، تولید نفت خام آمریکا برای یازدهمین هفته متوالی در میانگین ۱۳.۱ میلیون بشکه در روز برای هفته منتهی به ۲۴ مه بدون تغییر باقی ماند که نسبت به بالاترین سقف ۱۳.۳ میلیون بشکه‌ای در روز، کاهش ۲۰۰ هزار بشکه در روز را نشان می‌دهد.

به طور کلی، تولید نفت آمریکا در حال افزایش است، اما با سرعت بسیار کمتری نسبت به سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳.

در بحبوحه ادغام‌های در حال انجام در صنعت نفت و گاز آمریکا، تولیدکنندگان بزرگ‌تر شده و بر بازده سهام‌داران تمرکز کرده‌اند. آن‌ها تمایل نخواهند داشت به هر جهش قیمتی با افزایش قابل توجه حفاری که در نهایت بازار را با نفت اشباع می‌کند و قیمت‌ها را پایین می‌آورد، پاسخ دهند.

با بالغ شدن صنعت ایالات متحده و تسویه بخشی از بدهی داخل ترازنامه‌ها پس از درآمدهای زیاد سرشار در سال ۲۰۲۲، هرچه به سمت پایان سال ۲۰۲۳ رفتیم، ادغام‌ها در صنعت افزایش یافت.

شرکت‌های بزرگ به دنبال بزرگ‌تر شدن با افزودن دارایی‌های برتر اهداف تصاحب به سبد سهام خود هستند. محرک اصلی صنعت اکنون بازگشت بیشتر به سهام‌داران و آماده شدن برای انباشت موجودی برای سال‌های آینده تولید بدون نیاز به رشد ارگانیک با سرمایه‌گذاری بیش از حد جریان نقدی در حفاری مکان‌ها و چاه‌های جدید است.

تولید گاز طبیعی آمریکا نیز به دلیل کاهش شدید قیمت گاز طبیعی در اوایل سال جاری که قیمت‌ها را به پایین‌ترین حد سه دهه رساند، از سقف‌های قیمتی اخیر فاصله گرفته است.

بر اساس آخرین برآوردهای اوپک، ممکن است رشد تولید نفت آمریکا کند شود، اما همچنان نسبت به تولیدکنندگان غیر اوپک پلاس بالاترین سهم را در تولیدات داشته باشد.

اوپک در آخرین گزارش ماهانه بازار نفت خود در ماه مه اعلام کرد امسال رشد عرضه میعانات از غیراوپک پلاس با افزایش تولید در آمریکا، کانادا، برزیل و نروژ ۱.۲ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی می‌شود.

سال گذشته، تولید نفت شیل آمریکا با حمایت از بهبود حفاری و تکمیل چاه‌ها، ۶۰۰ هزار بشکه در روز، عمدتا از پرمین، افزایش یافت. طبق پیش‌بینی‌های اوپک، انتظار می‌رود تولید نفت خام و میعانات گازی آمریکا در سال جاری نصف آن حجم، یعنی ۳۰۰ هزار بشکه در روز رشد کند.

طبق گزارش اوپک، شرکت‌های تولیدکننده نفت شیل اذعان داشتند که هزینه‌های بالاتر و کاهش قیمت‌ها باعث شد برخی از آن‌ها، خصوصا در نیمه اول سال گذشته، فعالیت‌های حفاری و تکمیلی را کاهش دهند. با این حال، بهبود در بهره‌وری چاه‌ها، عملکرد دکل‌های حفاری و کارایی عملیاتی منجر به سطح تولید قوی در طول سال شد و به رشد ۲.۴ میلیون بشکه در روز نسبت به دسامبر ۲۰۲۲ در دسامبر ۲۰۲۳ رسید.

شایان ذکر است کاهش رشد نفت شیل آمریکا در سال ۲۰۲۴ می‌تواند مدیریت بازار نفت و قیمت برای اوپک را در دو سال آینده آسان‌تر کند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی