ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چشم‌انداز نفت در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۴

زمان مطالعه: 3 دقیقه

چشم‌انداز نفت در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۴

قیمت نفت به دلیل تقویت دلار آمریکا و افزایش غافلگیرکننده ذخایر نفت آمریکا تحت‌فشار است. بااین‌حال، تحلیلگران در ماه‌های آینده انتظار حمایت از بازار نفت را دارند.

تخفیف پراپ

انرژی – افزایش ذخایر نفت آمریکا

ایکس چیف

قیمت نفت دیروز تحت‌فشار قرار گرفت که عمدتاً به دلیل تقویت دلار آمریکا بود. پس‌ازاینکه داده API دیشب نزولی‌تر از حد انتظار شد ICE برنت تقریباً ۱.۲ درصد کاهش یافت. گزارش API نشان داد که ذخایر نفت خام ایالات‌متحده در هفته گذشته ۹۱۴ هزار بشکه افزایش یافت، درحالی‌که انتظار می‌رفت ۲.۸ میلیون بشکه کاهش یابد. علاوه بر این، ذخایر بنزین ۳.۸ میلیون بشکه افزایش یافت و میعانات ۱.۲ میلیون بشکه کاهش یافت. بازار انتظار داشت بنزین و میعانات کاهش یابد.

بااین‌حال، بازار احتمالاً در محدوده میانگین متحرک ۱۰۰ روزه از نفت حمایت کند. به‌طورکلی، رقابتی‌تر شدن شرایط بنیادی بازار در سه‌ماهه سوم سال باعث می‌شود که بازار نفت چشم‌انداز مثبتی داشته باشد.

اکسون موبیل اعلام کرد که ممکن است مجبور شود عملیات پالایشگاه ۲۴۰ هزار بشکه‌ای Gravenchon خود در فرانسه را به دلیل اعتصاب کارگران که دسترسی به این کارخانه را مسدود کرده‌اند، متوقف کند. این پالایشگاه حدود ۲۰ درصد از کل ظرفیت پالایشی فرانسه را تشکیل می‌دهد. کارگران از روز جمعه دسترسی به سایت پالایشگاه را مسدود کرده‌اند. این اعتصاب در پاسخ به تصمیم اکسون موبیل برای خاموش کردن یک کراکر بخار در این پالایشگاه است.

قیمت گاز طبیعی اروپا دیروز افزایش یافت. TTF تقریباً ۲.۳ درصد در روز افزایش یافت. در نروژ، قطعی برنامه‌ریزی نشده در میدان Visund باعث کاهش ظرفیت شده است. مشخص نیست که این قطعی تا چه زمانی ادامه خواهد داشت اما حدود ۷.۴ میلیون مترمکعب در روز عرضه را تحت تأثیر قرار می‌دهد. علاوه بر این، شرکت انرژی فنلاندی Gasum گفت که واردات LNG روسیه را از ۲۶ ژوئیه به دنبال آخرین بسته تحریمی اتحادیه اروپا متوقف خواهد کرد. این به این دلیل است که آخرین بسته تحریمی، واردات LNG روسیه را به پایانه‌های اتحادیه اروپا که به شبکه گاز اتحادیه اروپا متصل نیستند، ممنوع می‌کند. فنلاند در سال ۲۰۲۳ تنها حدود ۱۸۰ میلیون مترمکعب ال‌ان‌جی از روسیه وارد کرد که حدود ۱۱ درصد از کل واردات LNG فنلاند است.

کشاورزی – کاکائو ارزان شد

قیمت کاکائو روز گذشته تحت‌فشار بیشتری قرار گرفت. کاکائو در ایالات‌متحده از اواسط ژوئن حدود ۲۶ درصد کاهش‌یافته است. انتظار می‌رود بارش مناسب در غنا و کامرون باعث افزایش تولید کاکائو در اواسط فصل برداشت و همچنین فصل آینده برداشت شود. غنا همچنین پیش‌بینی می‌کند که محصول کاکائو خود را در فصل آینده با شرایط آب‌وهوایی بهتر، همراه باعرضه به‌موقع آفت‌کش‌ها و کودها بهبود دهد. پیش‌بینی‌هایی وجود دارد مبنی بر این که غنا می‌تواند ۷۰۰ تن کاکائو برای فصل ۲۰۲۴/۲۵ برداشت کند که این رقم در سال ۲۰۲۳/۲۴ ۵۸۰ تن تخمین زده شده بود.
چشم‌انداز نفت در سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۴
توضیحات اضافه:

TTF: تسهیلات انتقال عنوان (Title Transfer Facility) که بیشتر با نام TTF شناخته می‌شود، یک نقطه تجارت مجازی برای گاز طبیعی در هلند است. این نقطه تجاری برای تعدادی از معامله‌گران در هلند تسهیلاتی را فراهم می‌کند تا معاملات آتی، فیزیکی و مبادله‌ای انجام دهند.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی