ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

جی ‌پی ‌مورگان به طور ساختاری نسبت به طلا و نقره خوش‌بین است؛ اما چرا؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

جی ‌پی ‌مورگان به طور ساختاری نسبت به طلا و نقره خوش‌بین است؛ اما چرا؟

طلا در ابتدای هفته پس از کاهش، به دلیل افت ارزش دلار آمریکا و آماده شدن سرمایه‌گذاران برای داده‌های مهم تورمی شاخص هزینه‌های مصرف شخصی این هفته، افزایش یافت. همچنین، قیمت‌های نفت نیز در محدوده مثبت معامله شدند.

پالادیوم پس از افزایش تا 11 درصد در روز جمعه، همچنان به افزایش قیمت ادامه داد. پالادیوم که عمدتاً در کاتالیزورهای خودرویی برای کاهش انتشار گازهای مضر استفاده می‌شود، به دلیل محدودیت عرضه، همچنان مورد حمایت قرار دارد.

جی ‌پی‌ مورگان در آخرین یادداشت خود اعلام کرد که به طور ساختاری نسبت به طلا و نقره خوش‌بین است و اصلاح اخیر را به عنوان یک فرصت خرید با هدف قیمت ۲۶۰۰ دلار در هر اونس برای طلا و ۳۴ دلار در هر اونس برای نقره در سال ۲۰۲۵ می‌بیند. همچنین جی ‌پی‌ مورگان سطوح فعلی قیمت مس را نقطه ورود مجدد خوبی به سمت هدف ۱۱۵۰۰ دلاری تا سه‌ماهه سوم سال ۲۰۲۵ می‌داند.

قیمت‌های نفت نیز در روز جاری افزایش یافتند که به دلیل تقاضای تابستانی مورد انتظار و تنش‌های ژئوپلیتیکی پایدار، حمایت شدند.

ایکس چیف

تاماس وارگا از کارگزاری نفت پی‌وی‌ام به رویترز گفت با اشاره به تقاضای فصلی برای محصولات نفتی، دلیل اصلی پشت قدرت رشد قیمت‌ها، افزایش اعتماد به کاهش غیرقابل اجتناب ذخایر نفت جهانی در طول تابستان در نیم‌کره شمالی است.

قیمت‌ها همچنین توسط دور جدید حملات پهپادی اوکراین به پالایشگاه‌های روسیه مورد حمایت قرار گرفتند. در همین حال، کشورهای اتحادیه اروپا روز دوشنبه بر سر بسته جدیدی از تحریم‌ها علیه روسیه به دلیل جنگ در اوکراین توافق کردند که شامل ممنوعیت بارگیری مجدد گاز طبیعی مایع روسیه در اتحادیه اروپا برای ارسال به کشورهای ثالث است.

از نظر داده‌های اقتصادی، شاخص قیمت هزینه‌های مصرف شخصی ایالات متحده در روز جمعه، به دقت توسط بازارها دنبال خواهد شد.

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی