بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

درخواست دوره نظرسنجی در مورد سه ETF اسپات اتریوم توسط SEC

صندو قابل معامله اتریوم

کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا درخواست دوره نظرسنجی را در مورد سه ETF اسپات اتریوم ارائه می‌‌کند.

دوره نظرسنجی برای پرونده‌های Grayscale، Fidelity و Bitwise اعمال می‌شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادر آمریکا (SEC) دوره نظرسنجی خود را در مورد برنامه‌های Grayscale، Fidelity و Bitwise برای راه اندازی صندوق‌های قابل معامله (ETF) اسپات اتریوم باز کرده است.

این اطلاعیه‌ها در مورد تغییرات قوانین پیشنهادی اعمال می‌شود که از طریق آن دو صرافی – Cboe BZX و NYSE Arca – قصد لیست کردن و معامله سه صندوق را دارند.

دوره نظرسنجی به مدت 21 روز پس از انتشار در ثبت نام فدرال باز است.

این مرحله یک رویه معمول در فرآیند تأیید ETFها است که انعکاسی از رویکرد اتخاذ شده در برنامه‌های تایید ETF اسپات بیت کوین را نشان می‌دهد. این رویکرد بازخورد شهروندان و سازمان‌های ایالات متحده را تشویق می‌کند.

همبستگی بازار

هر اطلاعیه در مورد موضوعاتی بحث می‌کند که انتظار می‌رود در زمان تایید یا رد ETF‌های پیشنهادی اتریوم اسپات بر SEC تاثیر بگذارد.

مهم‌تر از همه، این اطلاعیه‌ها در مورد همبستگی‌های بین معاملات آتی اتریوم و بازارهای اسپات اتریوم و اینکه آیا بازار اسپات اتریوم اندازه قابل‌توجهی نسبت به با بازار آتی اتریوم دارد یا خیر، بحث می‌کند. این همبستگی مهم است چرا که SEC قبلاً ETFهای آتی ETH را تأیید کرده است.

موسسات NYSE Arca و Grayscale به تحلیلی از کوین بیس استناد کردند که همبستگی را نشان می‌دهد و عقیده دارد که کلاهبرداری و دستکاری در بازار اتریوم اسپات بعید خواهد بود. این دو شرکت همچنین گفتند که قانون شرکت سرمایه گذاری سال 1940 (Investment Company Act of 1940 )، برخلاف ادعای کمیسیون بورس و اوراق بهادار، حمایت‌های مرتبطی را ارائه نمی‌کند که منجر به انکار برخی ETF‌های رمزارز اسپات شود.

موسسات Cboe و Fidelity اظهار داشتند که تجزیه و تحلیل آنها ثابت می‌کند که بازار اتریوم اسپات از اندازه مناسبی برخوردار است. NYSE Arca و Bitwise تجزیه و تحلیل خود را به همین منظور استناد کردند.

این اطلاعیه‌ها همچنین به دنبال اظهارنظر در مورد موضوعات دیگری مانند حضانت وجوه، مدل‌های ایجاد و بازخرید و هزینه‌های اسپانسر هستند. درخواست برای نظرسنجی رایج است و نشان نمی‌دهد که آیا صندوق احتمالاً تأیید می‌شود یا خیر.

ETFهای اتریوم

فراخوان برای نظرسنجی پس از تاریخچه‌ای از تصمیمات به تعویق افتاده توسط SEC در مورد ETFهای اسپات اتریوم فرا رسیده است. مشارکت مدیران صندوق‌ها مانند Grayscale، Fidelity و Bitwise بر اهمیت و علاقه فزاینده به محصولات مالی مبتنی بر ارز دیجیتال در میان شرکت‌های سرمایه‌گذاری سنتی تأکید دارد.

این ابتکار توسط سه مدیر صندوق با هدف ایجاد یک ETF اترویم اسپات شکل گرفته که سرمایه‌گذاران را قادر می‌سازد تا سهامی را خریداری کنند که منعکس کننده قیمت اتریوم باشد. پس از تصویب 11 صندوق قابل معامله (ETF) بیت کوین در ژانویه توسط SEC، که از آن زمان شاهد جریان‌های ورودی و محبوبیت قابل توجهی بوده‌اند، فشار قوی برای ایمن کردن چراغ سبز نظارتی مشابه برای محصولات مبتنی بر اتریوم وجود دارد.

قابل ذکر است که کوین بیس هفته گذشته در مورد پیشنهاد اتریوم ETF شرکت گری اسکیل (Grayscale) با SEC بحث و گفتگو کرد. گری اسکیل قصد دارد صندوق تراست اتریوم موجود خود را به یک ETFاتریوم اسپات تبدیل کند، حرکتی که کوین بیس به طور عمومی در ارائه اخیر به رگولاتوری از آن حمایت کرد.

فشار برای ETFهای اتریوم در بحبوحه سنتیمنت متفاوت بازار انجام می‌شود. در حالی که تایید ETFهای اسپات بیت کوین توسط SEC نقطه عطفی برای بازار بود، تحلیلگران همچنان در مورد چشم انداز ETFهای اتریوم اختلاف نظر دارند.

برخی گمانه زنی می‌کنند که SEC ممکن است تصویب خود را برای ایجاد جدایی موقت بین بیت کوین و محصولات اتریوم به تاخیر بیاندازد. با وجود این، نهادهایی مانند Standard Chartered ابراز خوش بینی کرده‌اند و پیش بینی می‌کنند که SEC تا ماه مه این صندوق‌ها را تایید کند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟