بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

دلار در لبه پرتگاه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

درست زمانی که به نظر می‌رسید دلار قرار است افزایش یابد، مولفه قیمت‌های ضعیف پرداخت شده در بخش خدماتی داده PMI موسسه ISM ایالات متحده در ماه مارس، دلار را دیروز پایین آورد. با تعطیلی بازارهای چین و داده‌های اندک در ایالات متحده امروز، انتظار یک الگوی ثبات در بازارهای فارکس را قبل از داده‌های اشتغال فردا داریم.

دلار آمریکا: می‌دانیم محرک دلار چیست

پس از اینکه قیمت‌های پرداختی بخش خدماتی داده PMI موسسه ISM ایالات متحده در ماه مارس به پایین‌ترین حد خود در چهار سال گذشته رسید، دلار دیروز که در اوایل هفته پیش‌بینی می‌کند شکستی به سمت بالا داشته باشد، با فشار فروش مواجه شد.

این داده‌ها روایت تورم چسبنده بخش خدمات را تضعیف کرد، اما همانطور که جیمز نایتلی، تحلیل‌گر موسسه ING عقیده دارد، همبستگی بین نظرسنجی و داده‌های سخت ایالات متحده بسیار ضعیف است. علیرغم این مسئله، نرخ‌های کوتاه مدت ایالات متحده کاهش یافت و EURUSD به بالای 1.08 بازگشت. حداقل به نظر می‌رسد کاملاً واضح است که در حال حاضر چه چیزی باعث رشد دلار می‌شود. اگر داده‌های ایالات متحده به اندازه کافی خوب باشد که به فدرال رزرو اجازه دهد تا نرخ بهره را کاهش دهد، دلار باید کاهش یابد.

امروز روز آرامی در تقویم اقتصادی است. توجهات تنها معطوف به آمار مدعیان بیکاری است که این داده برای ماه‌ها در محدوده 210 هزار نفری نوسان می‌کند. امروز پنج عضو بانک مرکزی آمریکا سخنرانی دارند. در حال حاضر، بازارها 72 نقطه پایه سیاست‌‌های تسهیلی را در سال جاری قیمت گذاری می‌کنند و نرخ ترمینال برای چرخه تسهیلی در مدت سه تا چهار سال در حدود 3.60 درصد قیمت‌گذاری شده است. این نرخ ترمینال به نظر بالا است و در ماه دسامبر حدود 3% قیمت گذاری شده بود. اگر نرخ ترمینال پایین‌تر آید، دلار افت خواهد کرد، اما این به داده‌های ضعیف ایالات متحده نیاز دارد.

به طور خاص، انتشار بیش از 200 هزار شغل دیگر در داده NFP و میانگین درآمد ماهانه 0.3٪، به علاوه 0.3٪ CPI هسته ماه مارس که چهارشنبه آینده (که همه روی آن اتفاق نظر دارند) منتشر می‌شوند، برای اینکه به فدرال رزرو اطمینان دهد که در نبرد تورم برنده شده است، کافی نیست. با این حال، همانطور که دیروز دیدیم، داده‌های ایالات متحده در حال حاضر نوسان دارند و سرمایه‌گذاران تنها باید با دیدن داده‌ها به آن واکنش نشان دهند.

آیا محدوده 105، محدوده نزدیک به اوج قیمتی در DXY است؟ میتواند باشد، اما داده‌های ایالات متحده باید در سمت ضعیف قرار گیرند تا دوباره این شاخص را به 103 برگرداند. برای امروز، DXY باید در محدوده محدود 104.00-104.50 معامله شود.

یورو: به نظر کار بانک مرکزی اروپا آسان‌تر است

در حالی که به نظر می‌‌رسد فدرال رزرو می‌خواهد نرخ بهره را کاهش دهد اما نمی‌تواند، داده‌های قیمتی ناحیه یورو زندگی را برای بانک مرکزی اروپا بسیار آسان‌تر می‌کند. داده‌های CPI هسته ناحیه یورو در ماه مارس که دیروز منتشر شد، تنها 2.4 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل بود که کمترین میزان از فوریه 2022 است.

بازار احتمال 75 درصدی را برای کاهش نرخ بهره در ماه ژوئن در نظر گرفته است که بنظر بسیار پایین است. امروز داده PPI و صورتجلسه ماه مارس بانک مرکزی اروپا منتشر می‌شوند. سناریو پایه همچنان این است که بانک مرکزی اروپا قبل از اطمینان از کاهش نرخ بهره به داده‌های بیشتری نیاز دارد و این داده‌ها باید تا ژوئن در دسترس باشند.

جفت ارز EURUSD به دلیل داده‌های ضعیف آمریکا، رالی خوبی داشت. احتمال می‌رود پیش از انتشار داده‌های اشتغال فردا این جفت ارز در محدوده کوچکی نوسان کند. این محدوده می‌تواند بین 1.0800- 1.0860/80 باشد که البته ریسک‌های صعودی وجود دارند اگر داده آمار مدعیان بیکاری بالاخره افزایشی را نشان دهد.

فرانک: توجهات بسیار

گزارش‌های رسانه‌ای متعددی مبنی بر اینکه سرمایه‌گذاران می‌خواهند منابع مالی خود را از ین ژاپن به فرانک سوئیس تغییر دهند، منتشر شده است. بازده ضمنی فرانک پرهزینه‌تر از ین در 1.27٪ در مقابل -0.16٪ در دوره سه ماهه است، با این حال ما موافقیم که ین به طور قابل توجهی کمتر از ارزش گذاری شده است.

علاوه بر این، مقامات محلی نظرات متفاوتی در مورد ارزهای خود دارند. ژاپنی‌ها فکر می‌کنند ین خیلی ضعیف است و برای خرید آن آماده می‌شوند. سوئیسی‌ها فکر می‌کنند فرانک بسیار قوی است و ممکن است قبلاً آن را در این سه ماهه فروخته باشند (در ماه ژوئن متوجه خواهیم شد).

قابل درک است که اکنون تمرکز زیادی روی کراس CHFJPY وجود دارد، جایی که به نظر می‌رسد روند صعودی در حال شکسته شدن است و به نظر می‌رسد 162 هدف اولیه برای اصلاح باشد.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟