بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

بانک مرکزی انگلیس می تواند ریسک رکود در انگلیس را افزایش دهد

بانک مرکزی انگلیس

 اقتصاددان ارشد سابق بانک مرکزی انگلیس هشدار داد که بانک مرکزی انگلیس ریسک رکود در انگلیس را افزایش می‌دهد

 هالدن، اقتصاددان ارشد سابق بانک مرکزی انگلیس هشدار داد که بانک مرکزی اگر به زودی به سمت کاهش نرخ بهره حرکت نکند، ریسک عمیق‌تر شدن رکود در بریتانیا را به دنبال دارد.

 به گفته وی اعتبار بانک مرکزی در معرض تهدید است و از بانک خواست سیاست تسهیل کننده را برای حمایت از اقتصاد در نظر بگیرد.

سیگنال فارکس

 داده‌های رسمی هفته گذشته نشان داد که بریتانیا در نیمه دوم سال گذشته وارد رکود فنی شده است. کاهش 0.3 درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه چهارم بسیار بدتر از پیش‌بینی بانک مرکزی انگلیس برای رشد صفر درصد بود. با این حال، برخی از تعیین‌کننده‌های نرخ بهره چشم‌انداز کاهش زودهنگام نرخ بهره را کمرنگ کرده‌اند، در عوض به نشانه‌هایی از رشد در اوایل سال 2024 و فشارهای مداوم قیمت‌ها در بخش‌هایی از اقتصاد اشاره می‌کنند.

 هالدن که اقتصاددان ارشد بانک مرکزی انگلیس از سال 2014 تا 2021 بود، بانک مرکزی را به عنوان یکی از هاوکیش‌ترین اعضا ترک کرد و نسبت به تهدید تورم هشدار داد. او که اکنون مدیر اجرایی Royal Society of Arts است، گفت که بریتانیا همچنان “یک سال کم رشد با ریسک‌های نزولی را ئر پیش خواهد داشت.

 هالدن در پاسخ به این سوال که آیا بانک مرکزی انگلیس می‌تواند رکود را بدتر کند، گفت: «من فکر می‌کنم تعادل ریسک‌ها به سمت بله است.»

 بازارهای پول در حال حاضر انتظار دارند که بانک مرکزی انگلیس شروع به کاهش نرخ بهره از بالاترین رقم 16 ساله 5.25 درصدی خود در ماه اوت کند، اما انتظارات هفته گذشته پس از موجی از سیگنال‌های اقتصادی متناقض، نوسان داشتند. مقامات از جمله بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، اعلام کردند که می‌خواهند نشانه های بیشتری از کاهش فشار تورم را قبل از کاهش نرخ بهره ببینند.

 هالدن گفت: «از دست دادن تورم در مسیر صعود، که اتفاق افتاد، یک چیز است، و این که اقتصاد را در مسیر نزول درهم کوبید، کاملاً چیز دیگری است.

اخبار فوری فارکس و بازار جهانی در کانال تلگرام UTOFX

@UtoFX

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟