ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

واکنش بیت کوین به بحران‌ های جهانی نشان می‌دهد که چرخه صعودی بازار هنوز تمام نشده است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیت کوین در برابر بحران ها

موضع فعلی بازار بیت کوین تعادل سالمی را نشان می‌دهد که از طمع و ترس شدید جلوگیری می‌کند.

داده‌های مشتقات سرمایه‌گذاری Capriole یک لنز منحصر به فرد برای سلامت بازار بیت کوین ارائه می‌کند. Capriole با تجزیه و تحلیل بیت کوین دائمی (Perpetual)، آتی و آپشن‌های اوپن اینترست، معیاری را تعریف می‌کند که بینش‌های ارزشمندی را ارائه می‌دهد.

مقادیر بالاتر در این معیار نشان دهنده نزولی بودن، سیگنالی از اهرم بیش از حد و سفته بازی در بازار است. برعکس، مقادیر پایین‌تر سیگنالی از صعودی بودن است که منعکس کننده ترس در میان فعالان بازار است.

ایکس چیف

معیار Capriole بیت کوین

داده‌های Capriole نشان می‌دهد که مقادیر بالای 0.8 با بالاترین قیمت بیت‌کوین منطبق شده‌اند که ناشی از طمع و سرخوشی در بازار است. به طور مشابه، ثبت محدوده کفی در سطح 0.2 یا پایین‌تر دوره‌های ترس شدید، مانند سقوط به دلیل ویروس کرونا در مارس 2020، ممنوعیت استخراج بیت کوین در چین در مه 2021، و سقوط صرافی FTX در نوامبر 2022 را نشان می‌دهد.

داده‌های Capriole نشان می‌دهد که این معیار در محدوده میانی قرار دارد و نشان‌دهنده تعادل سالم در بازار است. این حرکت به دنبال جهش اخیر از پایین‌ترین سطح 0.2 در ماه آوریل است که احتمالاً نشان دهنده برخی گمانه زنی‌ها برای ورود مجدد به بازار در طول صعود بیت کوین به 67000 دلار است. با این حال، هیچ نگرانی فوری وجود ندارد، چرا که سطوح فعلی نشانه طمع یا ترس بیش از حد نیست.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی