ارانته

پیش‌بینی بانک آمریکا: شوک نفتی می‌تواند قیمت طلا را به بالای 2400 دلار برساند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

پیش‌بینی بانک آمریکا: شوک نفتی می‌تواند قیمت طلا را به بالای 2400 دلار برساند

به گفته استراتژیست‌های فلزات در بانک آمریکا، فولاد قوی‌ترین تجارت در سه ماهه اول سال 2024 را خواهد داشت و فلزات اساسی در نیمه دوم سال افزایش خواهند یافت، اما تابستان زمان درخشش طلا خواهد بود.

تحلیلگران بانک آمریکا در چشم انداز فلزات و معادن خود برای سال 2024 که اخیراً منتشر شده است، اعلام کردند که در حالی که جنگ در خاورمیانه باعث افزایش طلا در کوتاه مدت شده است، “فلز زرد در نهایت طبق نرخ بهره معامله خواهد شد، بنابراین زمانی که فدرال رزرو پایان قاطعانه‌ای، برای چرخه افزایش نرخ بهره در سه ماهه دوم، را اعلام کند، خریداران جدید باید وارد بازار شوند.”

اگر فدرال رزرو زودتر نرخ بهره را کاهش دهد، آنها معتقدند طلا می‌تواند سال 2024 را با قیمت 2400 دلار در هر اونس به پایان برساند.

به گفته آن‌ها: «قیمت طلا در مقابل پس‌زمینه افزایش شدید بازده اوراق آمریکا در هفته‌های اخیر، محدوده شده است». نمودار 73 نشان می‌دهد که گپ قابل توجهی بین دارایی‌ها ایجاد شده است – شرکت کنندگان در بازار توسعه یافته به طور فزاینده‌ای آن را زیرنظر دارند. در حالی که ما این نابسامانی را تصدیق می‌کنیم، این نمودار با یک هشدار قابل توجه همراه است: : نمودار 74 نشان می‌دهد که مدل سنتی قیمت طلا ما که بر اساس بازده واقعی اوراق 10 ساله آمریکا و دلار عمل می‌‌کند، به عملکرد خوب خود ادامه می‌دهد.

پیش‌بینی بانک آمریکا: شوک نفتی می‌تواند قیمت طلا را به بالای 2400 دلار برساند

 

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

تحلیلگران توضیح می‌دهند که چگونه این عوامل به ظاهر متناقض می‌توانند هر دو درست باشند. به گفته آن‌ها: «این مدل در تغییرات قیمت طلا، بازده اوراق و دلار تأثیر می‌گذارد، نه سطوح». نکته پایانی این است که: بازده اوراق و دلار آمریکا اهمیت دارند و تغییرات جهت مهمتر از سطوح واقعی هستند. به این ترتیب، مرحله بعدی قیمت بالاتر طلا زمانی خواهد بود که فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش دهد، احتمالاً در سال 2024.

بانک آمریکا معتقد است که عوامل ژئوپلیتیکی مهم هستند، اما نرخ بهره کلید اصلی قیمت طلا است. به گفته آن‌ها: «طلا با تشدید درگیری بین حماس و اسرائیل رالی داشته است». قیمت‌گذاری مجدد طلا به‌ویژه در فضای آپشن‌ها مشهود بوده است.

پیش‌بینی بانک آمریکا: شوک نفتی می‌تواند قیمت طلا را به بالای 2400 دلار برساند

قیمت طلا و ریسک‌های معکوس

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

با این حال، موقعیت‌های جهت دار بسیار کم بوده‌اند. خرید کل سرمایه‌گذاران، که در تقاضای متزلزل برای ETFهای فیزیکی طلا قابل مشاهده است، بسیار پایین‌تر از سطوحی است که از زمان شروع همه‌گیری ویروس کرونا مشاهده بوده است.»

پیش‌بینی بانک آمریکا: شوک نفتی می‌تواند قیمت طلا را به بالای 2400 دلار برساند

طلا و تقاضای سرمایه‌گذاران

به گفته تحلیلگران، این دیدگاه آنها را تأیید می‌کند که “فراتر از جهش قیمت نفت، بعید است تا زمانی که نرخ بهره شروع به کاهش کند، افزایش پایدار بعدی در قیمت طلا رخ خواهد داد.”

با نگاهی به محیط کلان، بانک آمریکا پیش‌بینی می‌کند که اقتصاد ایالات متحده کند می‌شود در حالی که اروپا به سختی موفق می‌شود از رکود خارج شود. بر این اساس، علل احتمالی افزایش اخیر بازده اوراق آمریکا که با کاهش بیشتر قیمت فلزات همراه بود، بسیار مورد بحث قرار گرفته است. ” در واقع، ما معتقدیم که از زمانی که بازار مسیر نرخ فدرال رزرو را مجدداً قیمت گذاری کرده بود، بازده اوراق بالاتر رفته است. با این حال، سیاست مالی همچنان یک نگرانی باقی است.

تحلیل گران عقیده دارند که تأثیر افزایش نرخ بهره بانک مرکزی در اقتصاد واقعی شروع به تاثیر کرده است. به گفته آن‌ها: “با در نظر گرفتن بدهی‌های عمومی بالا و پرداخت‌های خالص بهره، باید سناریویی کاهش نرخ بهره فدرال رزرو وجود داشته باشد. نرخ‌های بهره پایین‌تر، همراه با ضعیف‌تر شدن دلار، از طلا حمایت می‌کند.

تحلیلگران همچنین خاطرنشان کردند که هزینه‌کردهای دفاعی حوزه‌ای است که باید مراقب آن بود، «با توجه به اینکه تعداد کشورهای درگیر در درگیری‌های مسلحانه به رکورد بالایی رسیده است».

پیش‌بینی بانک آمریکا: شوک نفتی می‌تواند قیمت طلا را به بالای 2400 دلار برساند

به همین دلیل است که پل تودور جونز پیشنهاد کرده است که ما در حال گذر از “تهدید کننده‌ترین و چالش برانگیزترین محیط ژئوپلیتیکی هستیم که تا به حال دیده‌ام”، که در همان زمان رخ می‌دهد که “ایالات متحده در ضعیف‌ترین موقعیت مالی خود از زمان جنگ جهانی دوم قرار دارد.” او افزود که طلا (و بیت کوین) باید «احتمالاً درصد بیشتری از سبد سهام شما را نسبت به گذشته به خود اختصاص دهند».

اگرچه تأثیر درگیری‌های مسلحانه و قیمت طلا «همیشه مستقیم نبوده است»، تحلیلگران معتقدند که درگیری‌های خاورمیانه همچنان این پتانسیل را دارد که طلا را از طریق رابطه با نفت به بالاترین حد خود برساند.

به گفته آن‌ها: «در واقع، مفهوم «شکنندگی انرژی» دوباره بازگشته است. ما اخیراً چهار سناریو را برای بازار نفت ترسیم کرده‌ایم که انتظار داریم در صورتی که یک درگیری منطقه‌ای گسترده‌تر به زیرساخت‌های انرژی خاورمیانه آسیب برساند، قیمت‌ها به 150 دلار در هر بشکه یا بالاتر برسد.»

«در صورت تحقق این مسئله، طلا می‌تواند تا 2400 دلار در هر اونس افزایش یابد.

منبع: kitco

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی