ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

احتمال سقوط قیمت طلا به زیر 2300 دلار بیشتر از رشد قیمت است

زمان مطالعه: 2 دقیقه

قیمت طلا

به گفته الکس کوپتسیکویچ، تحلیلگر ارشد بازار در FxPro، طلا از پایان ماه ژوئن از ضعف دلار منتفع شده است، اما احتمال کاهش قیمت به زیر 2300 دلار بیشتر از رسیدن به بالاترین قیمت تاریخی در کوتاه مدت است.

کوپتسیکویچ در تحلیلی که روز دوشنبه منتشر شد، خاطرنشان کرد: طلا از ابتدای روز دوشنبه 0.9% افت کرده و تقریباً به نقطه‌ای که قبل از انتشار داده‌های اشتغال در روز جمعه معامله می‌شد، رسیده است. شاید اولین واکنش بازار به انتشار این داده‌ها، طرز فکر شرکت کنندگان کلیدی بازار را برجسته کرده باشد: آنها آماده فروش هستند.

وی خاطرنشان کرد که قدرت اخیر طلا تا حد زیادی محصول جانبی ضعف دلار آمریکا است، چرا که دلار آمریکا از اواخر ژوئن 1 درصد کاهش یافته است.

وی افزود: ارقام ضعیف اشتغال منجر به کاهش ارزش دلار و شروع کاهش نرخ‌ بهره شد و قیمت طلا را در روز جمعه افزایش داد. با این حال، ما به شتاب کاهش 0.8 درصدی طلا در اولین لحظات پس از انتشار اشاره می‌کنیم.

ایکس چیف

کوپتسیکویچ اعلام کرد که واکنش بازار یک حرکت کلاسیک «بدتر، بهتر است (Worse is better)» بود. ضعف در بازار کار انتظارات از کاهش نرخ بهره را افزایش داد که تقاضا برای دارایی‌های ریسکی را افزایش داد. “اما این یک بازی بسیار ناپایدار است، چرا که همه منفی‌ها در اقتصاد کلان تورم کاهنده نیستند. درست برعکس، ما شاهد تایید رشد دستمزد (4.1٪ سالانه) بالاتر از تورم (3.3٪ سالانه) بودیم. در همان زمان، آمار استخدام ماه‌های قبل به سمت پایین بازنگری شد و نرخ بیکاری به بالاترین حد خود در 31 ماه گذشته رسید.

به گفته وی: «این بدان معناست که وضعیت اقتصادی در ایالات متحده سریعتر از کاهش تورم رو به وخامت است. کاهش کلیدی نرخ بهره، در این سناریو، تلاشی برای حمایت از رشد اقتصادی خواهد بود تا رفع سیاست‌های انقباضی بیش از حد در سیاست پولی». «این بدین معنی است که احتمال کاهش نرخ بهره به دلایل «بد» به جای دلایل خوب در حال افزایش است که برای ریسک‌پذیری در میان مدت منفی است.»
کوپتسیکویچ با عطف به تصویر تکنیکال، خاطرنشان کرد که طلا با مقاومت محکم 2390 دلار در هر اونس مواجه شده است، که همان سطحی بود که در ماه آوریل باعث تغییر روند شد. او گفت: «بهبود بیشتر ریسک پذیری در بازارهای مالی جهانی را نمی‌توان رد کرد و ممکن است در فصل گزارشات درآمدزایی این امر رخ دهد». توانایی طلا برای رشد به بالای 2390 دلار می‌تواند به عنوان یک سیگنال قیمتی مهم عمل کند و از حمله جدیدی به بالاترین قیمت‌های تاریخی نزدیک به 2450 دلار خبر دهد.

اما در کوتاه مدت، کوپتسیکویچ احتمال بیشتری برای تحت فشار قرار گرفتن قیمت طلا پیش‌بینی می‌کند. او گفت: “ما میانگین متحرک 50 روزه را در محدوده 2340 دلار به عنوان اولین نقطه سیگنال می‌بینیم.” اگر این خط نقش مقاومتی خود را ایفا کند، قیمت می‌تواند به سرعت به منطقه 2300 دلار عقب نشینی کند، که برای تعیین پویایی ماه‌های آینده بسیار مهم است. سقوط به زیر این محدوده به عنوان شکست روند صعودی از اکتبر، زمانی که فدرال رزرو برای اولین بار تمایل خود را برای کاهش نرخ بهره اعلام کرد، تلقی می‌شود.

منبع: kitco

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی