ارانته

چه زمانی تضعیف ین ژاپن به پایان خواهد رسید؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تضعیف ین ژاپن

به گفته ایسوکه ساکاکیبارا، مقام ارشد سابق بازار فارکس ژاپن: اگر ارزش ین ژاپن در برابر دلار آمریکا از مرز 150 فراتر رود، دولت ژاپن ممکن است دوباره در بازار مداخله کند. اگر جفت ارز USDJPY به محدوده 155 برسد، نگران کننده خواهد بود.

ساکاکیبارا، که به دلیل تأثیر گذشته خود بر روی ارز، به «آقای ین» معروف است، اضافه کرد: با وجود هر آنچه دیگران ممکن است بگویند، این سطح بسیار مهم است. به طوری که اگر ین از محدوده 150 فراتر رود، ممکن است به نوعی منجر به مداخله شود. من نمی‌توانم عددی را مشخص کنم – بستگی به وضعیت آن لحظه بازار دارد – اما محدوده نزدیک به 155 سطحی است که در آن مقامات نگران خواهند شد.

ساکاکیبارا، در طول دوران تصدی خود به عنوان معاون وزیر دارایی در امور بین‌الملل بین سال‌های 1997 و 1999، بر بیش از چند مداخله، نظارت داشته است.

دیدگاه اصلی ساکاکیبارا این است که ژاپن تلاش خواهد کرد تا بدون مداخله، ضعف ین را برطرف کند، چرا که منتظر تغییر جهت سیاست‌های فدرال رزرو است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

تضعیف ین ژاپن

ساکاکیبارا، رئیس فعلی موسسه مطالعات اقتصادی هند

ین همچنان تضعیف می‌شود چرا که دلار به دلیل افزایش انتظارات برای بالاتر ماندن نرخ بهره ایالات متحده برای مدت طولانی‌تری، قوی باقی می‌ماند. اما بازیگران بازار در میان هشدارهای مکرر مقامات وزارت دارایی مبنی بر اینکه در صورت تضعیف سریع ارز، همه گزینه‌ها روی میز خواهند بود، از آزمایش این که ین تا چه حد می‌توانند تضعیف شوند، هراس دارند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

ژاپن در سال گذشته بیش از 60 میلیارد دلار برای سه مداخله درست قبل از محدوده 146 و 152 هزینه کرد.

ساکاکیبارا، رئیس فعلی موسسه مطالعات اقتصادی هند (Institute for Indian Economic Studies)، عقیده دارد که مقامات ممکن است مجبور شوند مبلغ مشابهی یا بیشتر را در صورت ورود مجدد به بازارها هزینه کنند. هشدارهای شفاهی پس از مداخله در بازار موثرتر خواهند بود. وی افزود که بدون اقدام بانک مرکزی، ین می‌تواند به مرز 160 نزدیک شود، اما فراتر از آن نخواهد رفت.

با این حال، او انتظار دارد احتمالاً پس از نشست فدرال رزرو در ماه دسامبر، با احتمال افزایش نرخ بهره در ژاپن در سال آینده، این موج تغییر کند.

او گفت: «احتمال زیادی وجود دارد که سیاست پولی ایالات متحده در آینده نزدیک تغییر کند. بنابراین اگر این اتفاق بیفتد، ین شروع به تقویت به سمت 130 خواهد کرد.

منبع: Bloomberg

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی