ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چرا سرمایه‌گذارن بزرگ طلا را به اوراق‌قرضه ترجیح می‌دهند؟

زمان مطالعه: 2 دقیقه

چرا سرمایه‌گذارن بزرگ طلا را به اوراق‌قرضه ترجیح می‌دهند؟

بلومبرگ: مخارج بیش از حد دولت در ایالات‌متحده و عدم اطمینان ژئوپلیتیک پشتوانه تقاضا از سوی برخی سرمایه‌گذاران بزرگ است. آن‌ها خرید طلا را به‌عنوان پوششی در برابر ریسک بدهی‌های دولتی می‌دانند. طبق مصاحبه‌هایی که با مدیران ارشد، شرودر و مدیریت ثروت جهانی UBS داشتیم. آن‌ها گفتند که خود را برای نیمه دوم سخت سال آماده می‌کنند و طلا گزینه‌ی مورد علاقه آن‌ها در برابر نوسانات است.

یوهانا کرکلوند، مدیر ارشد مالی گروه شرودرز گفت: «نوع ریسک‌هایی که پیش‌بینی می‌کنیم عبارت‌اند از: ریسک مالی، ریسک ژئوپلیتیکی و ریسک تورم هستند. بهتر است این ریسک‌ها گاهی با استفاده از طلا پوشش داده شوند. در هنگ‌کنگ من طلا را به اوراق خزانه‌داری ترجیح می‌دهم؛ زیرا اوراق خزانه‌داری مزیت‌های متنوعی را که قبلاً ارائه می‌کردند دیگر ارائه نمی‌دهند.»

تخفیف پراپ

✔️  برای پیگیری تحلیل روزانه طلا، صفحه تحلیل اونس طلا در فارکس را دنبال کنید.

طلا امسال به دلیل انتظارات کاهش نرخ بهره فدرال رزرو و همچنین خرید بانک‌های مرکزی و تقاضا برای آن به دلیل پناهگاه امن در بحبوحه تنش‌های ژئوپلیتیکی به بالاترین مقدار خود رسیده است. اما عدم اطمینان در مورد این که چه زمانی ممکن است این کاهش نرخ بهره اتفاق بیفتد، منجر به نوسانات در اوراق خزانه‌داری شده است. شاخص‌های مربوط به بدهی ایالات‌متحده پس از کسب موفقیت‌های سال گذشته دچار نوسان شده و به عقب‌رفته است.

ایکس چیف

نگرانی‌ها در مورد کسری بودجه ایالات‌متحده به احساسات نزولی نسبت به اوراق‌قرضه دامن زده است. افزایش هزینه‌ها در دوره ریاست‌جمهوری جو بایدن، به دنبال کاهش مالیات در دوره دونالد ترامپ، شکاف بین درآمد و هزینه را افزایش داده است. همچنین نرخ‌ بهره بالا باعث گران‌تر شدن بدهی‌ها می‌شود.

چرا کسری بودجه ایالات‌متحده دوباره نگران‌کننده است و همچنان باقی خواهد ماند:

به گفته مارک هافله، مدیرعامل UBS GWM در هنگ‌کنگ: «اگر نگرانی‌ها در مورد بدهی و دلار آمریکا وجود داشته باشد، طلا سود خواهد برد». او انتظار دارد روند خرید طلا توسط مقامات پولی افزایش یابد.

ما شاهد خرید طلا توسط بانک‌های مرکزی زیادی بوده‌ایم که فکر می‌کنیم ادامه خواهد یافت؛ زیرا تا حدودی دلار و سیستم مالی ایالات‌متحده بعد از جنگ اوکراین با تهدیدهایی روبه‌رو شده است و بانک‌های مرکزی متوجه شدند که ممکن است بخواهند جایگزین‌هایی داشته‌باشند.

طبق گزارش اخیر شورای جهانی طلا، حدود ۲۰ بانک مرکزی انتظار دارند که میزان نگهداری طلا خود را افزایش دهند. این تعداد بیشترین میزان اعلام شده از زمانی است که شورا در سال ۲۰۱۸ نظارت بر نگهداری طلا توسط بانک‌های مرکزی را آغاز کرد.

هافله انتظار دارد که این رالی با افزایش قیمت طلا تا ۲۷۰۰ دلار در هر اونس در سال آینده ادامه یابد. هر اونس طلا در معاملات روز دوشنبه در آسیا حدود ۲۳۲۵ دلار بود.

او معتقد است که دارایی‌های ثابت هنوز هم جایگاه مهمی در پرتفوی‌ها دارند اما او نگران محیط چالش‌برانگیز تورم و مشکلات مالی است.

او از این‌همه هزینه‌های مالی ابراز نگرانی می‌کند و می‌گوید: «با هزینه‌های مالی بالا، ریسک وحشتناکی وجود دارد که ممکن است باعث یک مشکل بدهی بزرگ شود.»

منبع:metalsdaily

 

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی