ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چرا رئیس بانک مرکزی درباره‌ی کاهش ارزش دلار خوش‌بین است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه:
پاول، رئیس فدرال رزرو، نسبت به تورم‌کاهنده با توجه به داده‌های اخیر شاخص PCE محتاطانه خوش‌بین بود. بازارها برای کاهش نرخ بهره در سپتامبر توسط فدرال رزرو قیمت‌گذاری می‌کنند. داده‌های ایالات‌متحده تا آخر هفته در مرکز توجه قرار خواهند گرفت و ممکن است تأثیر صورت‌جلسه فدرال رزرو را تحت‌الشعاع قرار دهند. EURUSD می‌تواند تا ۱.۰۸۰ صعود کند؛ اما ممکن است حمایت خاصی برای افزایش بیشتر نداشته باشد.

دلار آمریکا: داده‌های مهم‌تر از صورت‌جلسه

تخفیف پراپ

دیروز پس از اظهارات پاول رئیس فدرال رزرو در سینترا، دلار آمریکا ضغیف شد. همان‌طور که انتظار داشتیم، او نسبت به تورم‌کاهنده نسبتاً خوش‌بین به نظر می‌رسد؛ حتی اگر همچنان در مورد اقدامات بعدی سیاست‌ پولی احتیاط کند. اکنون بازارها کاهش نرخ بهره به میزان ۱۸ نقطه پایه توسط فدرال رزرو تا سپتامبر و درمجموع ۴۵ نقطه پایه تا پایان سال قیمت‌گذاری می‌کنند.

ایکس چیف

امروز، تمرکز روی چند انتشار داده مهم خواهد بود. داده اشتغال ADP که همبستگی کمی با داده حقوق و دستمزد دارد و انتظار می‌رود که ۱۶۵ هزار نفر گزارش شود. داده مدعیان بیکاری که پس از افزایش اخیر در داده مطالبات بیکاری(به بالاترین میزان از سال ۲۰۲۱رسیده بود.) به‌دقت بررسی خواهد شد. دیروز، داده فرصت‌های شغلی در ماه مه به‌طور غیرمنتظره‌ای افزایش یافت؛ اما این داده همان‌طور که دالی، عضو فدرال رزرو گفت به‌نوعی «نقطه عطف» در بازار کار است.

ما همچنین شاهد انتشار شاخص خدمات ISM برای ماه ژوئن خواهیم بود. داده شاخص تولید که در روز دوشنبه در منطقه انقباضی دوباره منتشر شد. انتظارات برای ضعیف‌شدن بخش خدمات به ۵۲.۶ از ۵۳.۸ در ماه مه است. این نباید تغییری در بازی ایجاد کند زیرا داده خدمات در قلمرو مثبت باقی می‌ماند. داده‌های اشتغال و تورم برای فدرال رزرو مهم‌تر هستند.

فدرال رزرو صورت‌جلسه ۱۲ ژوئن FOMC را زمانی که پیش‌بینی‌های نمودار دات پلات بیشتر بازبینی شد، منتشر خواهد کرد. انتظار می‌رود از سمت اعضای فدرال رزرو اظهارات منفی درباره کاهش تورم را در این صورت‌جلسه مشاهده کنیم؛ اگرچه ممکن است تأثیر این صورت‌جلسه پس از اظهارات پاول در سینترا و داده‌های اخیر که به ضرر دلار بوده‌اند، ناچیز باشد.

ما هنوز پیش‌بینی می‌کنیم که برخی از ریسک‌های نزولی برای دلار وجود دارد که ناشی از داده‌های ضعیف‌تر ایالات‌متحده است؛ اما وزن زیاد یورو در شاخص دلار ممکن است این را به‌وضوح نشان ندهد. با توجه‌به ریسک سیاسی طولانی مدتی که در اتحادیه اروپا داریم، ما انتظار داریم که ارزهایی با بتای بالا مانند کرون نروژ و دلار استرالیا بیشترین سود را مقابل دلار در این هفته دریافت کنند.
چرا رئیس بانک مرکزی درباره‌ی کاهش ارزش دلار خوش‌بین است؟

یورو: آخرین روز در سینترا

تورم منطقه یورو مطابق با انتظارات در ماه ژوئن کاهش یافت (از ۲.۶٪ به ۲.۵٪) اما تورم هسته بدون تغییر ۲.۹٪ گزارش شد که احتیاط در مورد تسهیل را توسط کریستین لاگارد و سایر اعضای بانک مرکزی اروپا را تأیید می‌کند.

امروز آخرین روز اجلاس سینترا است که در آن شاهد سخنرانی لاگارد، لوئیس دی گویندوس، پیرو سیپولونه، فیلیپ لین و نات از بانک مرکزی اروپا خواهیم بود. فیلیپ لین، اقتصاددان ارشد بانک مرکزی اروپا دیروز از سخنان لاگارد در مورد صبر برای اقدامات تسهیلی حمایت کرد و افزود که داده‌های ژوئن (که هنوز منتشرنشده بود) به سؤالات مربوط به تورم خدمات پاسخ نمی‌دهد.

تقویم در منطقه یورو در نیمه دوم هفته بسیار خلوت‌تر می‌شود و امروز فقط شامل دادهای نهایی PMI و داده PPI ماه مه است. ما همچنان ریسک در اسپرد اوراق فرانسه را پیش‌بینی می‌کنیم که می‌تواند یورو را حتی فراتر از دور دوم انتخابات فرانسه در ۷ ژوئیه نزولی کند. درحالی‌که دلار ضعیف می‌تواند EURUSD را به ۱.۰۸۰۰ برساند؛ ما(تحلیلگرING) شک داریم که توان کافی برای صعود به ۱.۰۹۰۰ در حال حاضر وجود داشته باشد.
چرا رئیس بانک مرکزی درباره‌ی کاهش ارزش دلار خوش‌بین است؟
منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی