تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۰ فروردین- سشن اروپا

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۰ فروردین – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

در روز گذشته جفت ارز EURUSD رشد قابل توجهی دشات و به محدوده مقاومتی مهم ۱.۱۱۲۶ رسید. در زمان نوشتن این تحلیل قیمت پایین‌تر از این منطقه مقاومتی معامله می‌شد و انتظار می‌رود که حمله دیگری به سمت این محدوده را داشته باشیم. اگر این محدوده شکسته شود، انتظار می‌رود حرکت صعودی تا محدوده مقاومتی ۱.۱۲۳۰ داشته باشیم. در سناریو نزولی، اگر قیمت از محدوده مقاومتی نتواند عبور کند تست محدوده حمایتی ۱.۱۰۴۴ را انتظار داریم. امروز GDP آمریکا و تغییرات اشتغال بخش خصوصی و غیر کشاورزی  ADP منتشر خواهند شد و انتظار داریم نوسانات افزایش یابند.

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۳۰ مارس/۱۰ فروردین
جفت ارز دلار ین USDJPY

جفت ارز USDJPY پس از این که نتوانست محدوده مقاومتی ۱۲۴.۹۷ را بشکند وارد روند اصلاحی شد و به محدوده حمایتی ۱۲۲.۴۱ رسید. اگر قیمت بالاتر از این محدوده حمایتی باقی بماند، روند صعودی می‌تواند ادامه داشته باشد و این جفت ارز به سمت محدوده مقاومتی ۱۲۴.۹۷ حرکت کند. با این حال اگر قیمت نتواند از محدوده مقاومتی ۱۲۳.۶۸ عبور کند، انتظار می‌رود قیمت در محدوده ۱۲۲.۴۱ تا ۱۲۳.۶۸ در روند سایدی باقی بماند. در صورتی که فروشندگان بر بازار غالب شوند و بتوانند محدوده حمایتی ۱۲۲.۴۱ را بشکنند، در این صورت روند اصلاحی می‌تواند همچنان ادامه داشته باشد و قیمت به سمت محدوده ۱۲۱.۴۷ حرکت خواهد کرد.

جفت ارز پوند دلار GBPUSD

روز گذشته نه خریداران و نه فروشندگان نتوانستند مومنتوم کافی برای ادامه حرکت جفت ارز GBPUSD را داشته باشند. شکست محدوده مقاومتی ۱.۳۱ و سپس محدوده مقاومتی ۱.۳۱۸۵ می‌تواند به روند بهبودی این جفت ارز کمک کند و قیمت به سمت مقاومت اصلی ۱.۳۲۸۹ حرکت کند. اگر فروشندگان بر بازار غالب شوند و بتوانند محدوده حمایتی ۱.۳۰۵۰ را بشکنند، فشار فروش می‌تواند افزایش یابد و این جفت ارز به سمت محدوده روانی مهم ۱.۳۰۰ حرکت خواهد کرد.

منبع: DeltaStock

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

برچسب‌ها:
  • تحلیلی
  • تحلیل تکنیکال
  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب پر بازدید
مطالب مرتبط
زنبیل خرید
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x