تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۱ اسفند- سشن اروپا

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۱۱ اسفند– سشن اروپا
جفت ارز پوند دلار GBPUSD

جفت ارز GBPUSD از محدوده مقاومتی ۱.۳۶۲۰ ریزش شدیدی داشت. این جفت ارز همچنین پایین‌تر از محدوده ۱.۳۴ و میانگین متحرک ساده ۵۰ در تایم فریم ۱ ساعته معامله می‌شود. در حال حاضر این جفت ارز حوالی ۱.۳۲۷۲ معامله می‌شود. اولین محدوده مقاومتی برای این جفت ارز محدوده ۱.۳۳۲۰ است.

محدوده مقاومتی بعدی نزدیک محدوده ۱.۳۳۸۰ و میانگین متحرک ۵۰ است. محدود مقاومتی بعدی می‌تواند محدوده ۱.۳۴۴۰ و سپس محدوده ۱.۳۵۰۰ باشد.

حمایت اصلی این جفت ارز محدوده ۱.۳۲۸۰ است که با شکست این محدوده قیمت می‌تواند به سمت محدوده ۱.۳۲۵۰ حرکت کند.

جفت ارز دلار ین USDJPY

جفت ارز USDJPY بار دیگر پایین‌تر از محدوده ۱۱۵ و نزدیک خط روند حمایتی قرار گرفت و به نظر در حال تشکیل الگوی مثلث افزایشی است.

این مثلث می‌تواند الگوی صعودی باشد و ممکن است بریک اوت صعودی شکل بگیرد. اما برای این اتفاق قیمت باید ابتدا بالاتر از میانگین متحرک ساده ۲۰ در محدوده ۱۱۵.۲۴ قرار بگیرد و سپس از محدوده مقاومتی ۱۱۵.۵۰ عبور کند. پس از عبور از این محدوده‌های مقاومتی، محدوده‌های بعدی یعنی ۱۱۶.۱۱ – ۱۱۶.۳۳ سد راه قیمت هستند. حرکت قیمت بالاتر از این محدوده می‌تواند الگوی مثلث افزایشی را تایید کند و این جفت ارز به سمت محدوده ۱۱۷ – ۱۱۷.۵۰ حرکت کند.

با این حال اوسیلاتورهای تکنیکال چندان روند خوش‌بینانه‌ای را نشان نمی‌دهند. اندیکاتور مکدی پایین‌تر از خط سیگنال است و اندیکاتور RSI در محدوده خنثی ۵۰ نوسان می‌کند. همچنین اندیکاتور Stochastics به سمت پایین حرکت می‌کند.

اگر فروشندگان بتوانند از خط روند حمایتی در محدوده ۱۱۴.۸۹ عبور کنند، محدوده حمایتی بعدی می‌تواند محدوده ۱۱۴.۴۰ – ۱۱۴.۰ باشد. قیمت می‌تواند در محدوده کف قیمتی قبلی بین محدوده ۱۱۳.۴۶ و ۱۱۳.۱۳ به ثبات رسد. در صورتی که قیمت بتواند از محدوده ۱۱۲.۷۰ – ۱۱۲.۵۲ عبور کند، روند صعودی خاتمه می‌یابد مخصوصا اگر میانگین متحرک ساده ۲۰۰ شکسته شود.

به طور خلاصه این جفت ارز در کوتاه مدت چشم انداز خنثی دارد و طی سه ماه اخیر در الگوی مثلث صعودی نوسان می‌کند. رالی قیمتی به سمت محدوده ۱۱۶.۳۳ یا افت قیمت تا محدوده ۱۱۴.۸۹ می‌تواند مشخص کننده روند آینده باشد.

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۲ مارس/۱۱ اسفند
جفت ارز دلار کانادا ین CADJPY

پس از این که داده تولید ناخالص داخلی کانادا برای سه ماهه چهارم بهتر از پیش‌بین‌ها منتشر شد، جفت ارز CADJPY توانست ضرر خود در برابر ین را جبران کند. قرار گرفتن قیمت بالاتر از محدوده ۹۰.۷۰ می‌تواند راه را برای بازگشت بالقوه روند باز کند.

محدوده ۹۱.۱۰ می‌تواند محدوده مقاومتی بعدی باشد و منحر شود این جفت ارز به سمت محدوده ۹۲ حرکت کند. در سناریو نزولی، محدوده ۹۰ محدوده حمایتی کلیدی است.

افت قیمت تا محدوده ۸۹.۳۰ می‌تواند سنتیمنت برای این جفت ارز را تغییر کند و این جفت ارز مجددا با فشار فروشی همراه شود.

منابع: XM، ORBEX و FXOpen

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

برچسب‌ها:
  • تحلیلی
  • تحلیل تکنیکال
  • CADJPY
  • GBPUSD
  • USDJPY
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مطالب پر بازدید
مطالب مرتبط
زنبیل خرید
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x