تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۵ بهمن- سشن اروپا

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس ۲۵ بهمن – سشن اروپا
جفت ارز یورو دلار EURUSD

جفت ارز EURUSD هفته گذشته با فشار فروشی همراه شد و محدوده حمایتی ۱.۱۴ را شکست. محدوده حمایتی ۱.۳۳۰ از فشار فروش کاسته شد. به نظر فعلا بازار با عدم قطعیت همراه است و شکست محدوده مقاومتی ۱.۱۴۸۰ بعید به نظر می‌رسد. ریسک درگیری نظامی بین اوکراین و روسیه می‌تواند سبب افت بیشتر قیمت به سمت محدوده حمایتی ۱.۱۲۶۰ شود هر چند این احتمال وجود دارد که بازار در انتظار تحولات بیشتر باشد. بازگشت قیمت بالاتر از محدوده ۱.۱۴ می‌تواند سبب شود خریداران بار دیگر به سمت محدوده ۱.۱۴۸۰ حمله کنند. در حال حاضر اولین محدوده مقاومتی در محدوده ۱.۱۳۷۰ است. امروز سخنرانی لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، می‌تواند نوسانات در بازار را افزایش دهد.

 

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس را از اینجا مطالعه کنید
تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس ۱۴ فوریه/۲۵ بهمن
جفت ارز دلار ین USDJPY

با افزایش تنش‌ها در اوکراین، تقاضا برای دارایی‌های امن افزایش یافته است. جفت ارز USDJPY در روز جمعه با فشار فروشی مواجه شد و این جفت ارز محدوده حمایتی ۱۱۵ را لمس کرد. در محدوده ۱۱۶.۳۰ الگوی سقف دو قلویی تشکیل شد و پتانسیل رشد این جفت ارز به سمت محدوده ۱۱۸.۶۰ را محدود کرد. این جفت ارز در محدوده ۱۱۵.۵۷ مقاومتی تشکیل داده است. شکست محدوده ۱۱۵ می‌تواند سنتیمنت نزولی را در بازار قوی‌تر و حرکت این جفت ارز به سمت محدوده حمایتی ۱۱۳.۸۴ هموار شود.

جفت ارز پوند دلار GBPUSD

جفت ارز GBPUSD بالاتر از محدوده ۱.۳۵۲۰ معامله می‌شد. خریداران علی‌رغم چندین بار تلاش نتوانستند از سد محدوده مقاومتی ۱.۳۶۱۶ عبور کنند. شکست محدوده ۱.۳۵۲۰ می‌تواند فشار فروش را افزایش دهد و این جفت ارز به سمت ۱.۳۴۳۰ حرکت کند. مهم‌ترین محدوده حمایتی در تایم فریم بالاتر محدوده ۱.۳۳۷۰ است. خریداران برای این که بتوانند خود را حفظ کنند و به سمت ۱.۳۷۵۰ حرکت کنند، ابتدا باید محدوده مقاومتی ۱.۳۶۱۶ را پشت سر بگذارند.

منبع: DeltaStock

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

برچسب‌ها:
  • تحلیلی
  • تحلیل تکنیکال
  • EURUSD
  • GBPUSD
  • USDJPY
0 0 رای ها
امتیاز مطلب
اشتراک در
اطلاع از

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زنبیل خرید
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x