تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 31 شهریور– سشن اروپا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

نویسنده: 

تحلیل تکنیکال روزانه فارکس 31 شهریور – سشن اروپا

جفت ارز یورو دلار EURUSD

جفت ارز EURUSD پس از این که روز گذشته الگو پرچم نزولی تشکیل داده بود روند نزولی خود را ادامه داد. این جفت ارز حوالی 1.1722 معامله می‌شود که از سقف قیمتی روز سه‌شنبه یعنی محدوده 1.1750 کمی پایین‌تر است. در تایم فریم 3 ساعته این جفت ارز پایین‌تر از میانگین‌های متحرک کوتاه مدت و بلند مدت معامله می‌شود و الگوی پرچم نزولی تشکیل داده است. احتمال می‌رود قبل از جلسه بانک مرکزی این جفت ارز روند نزولی را ادامه دهد.

نمودار 3 ساعته EURUSD
جفت ارز دلار ین USDJPY

این جفت ارز پس از جلسه بانک مرکزی ژاپن بالاتر از محدوده 109.25 معامله می‌شود که نسبت به سقف قیمتی این هفته یعنی محدوده 110.10 پایین‌تر است. در تایم فریم 4 ساعته این جفت ارز پایین‌تر از حمایت کلیدی 109.45 معامله می‌شد. این جفت ارز بین باندهای پایینی و میانی اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود و اندیکاتور مکدی و Demarker افتی را نشان می‌دهند. احتمال می‌رود این جفت ارز روند نزولی را ادامه دهد.

نمودار 4 ساعته USDJPY
طلا XAUUSD

روز گذشته طلا تا محدوده 1782 دلار رشد کرد که نسبت به کف قیمتی هفته گذشته یعنی محدوده 1682 رشد خوبی بود. در تایم فریم 4 ساعته این فلز گرانبها حوالی باند بالایی اندیکاتور باندهای بولینگر معامله می‌شود و اندیکاتور ATR نیز افزایش یافته است. اندیکاتور RSI از منطقه اشباع فروش خارج شده است. بنابراین احتمالا پیش از جلسه بانک مرکزی آمریکا طلا رشدی خواهد داشت.

نمودار 4 ساعته طلا

منبع: FXstreet

جهت پیگیری اخبار و تحلیل های فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرامی UtoFX بپیوندید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *