ارانته

کاهش درآمد استخراج کنندگان بیت کوین به پایین ترین حد سالانه پس از هاوینگ

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کاهش درآمد استخراج کنندگان بیت کوین به پایین ترین حد سالانه پس از هاوینگ

درآمد روزانه حاصل از استخراج بیت کوین از میانگین روزانه قبلی تقریباً 6 میلیون دلار در چهار ماه اول سال 2024 به کمتر از 3 میلیون دلار کاهش یافته است.

درآمد حاصل از استخراج بیت کوین در ماه مه با شروع چهارمین رویداد هاوینگ بیت کوین، به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

در حالی که هیاهوی اولیه در مورد هاوینگ و راه اندازی پروتکل رونز (Runes) به طور موقت درآمد روزانه استراخ کنندگان را حفظ کرد، در ماه مه یک کاهش شدید در درآمدها ثبت شد. در روز اول ماه مه، کل درآمد حاصل از پاداش‌های بلوک و کارمزد تراکنش‌ها به کمترین میزان خود یعنی 26.3 میلیون دلار رسید.

در مقابل، طبق داده‌های به دست آمده از Blockchain.com، استخراج‌کنندگان بیت‌کوین به‌طور میانگین روزانه 6 میلیون دلار قبل از هاوینگ درآمد کسب می‌کردند.

هاوینگ بیت کوین

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

همه روزهای دیگر در ماه مه نیز الگوهای درآمدی مشابهی را ثبت کردند، که نشان دهنده یک روال عادی جدید در درآمد استخراج کنندگان بیت کوین است. درآمد استخراج کنندگان در 20 آوریل به اوج خود رسید و برای اولین بار در تاریخ بیت کوین، درآمد روزانه بیش از 107 میلیون دلار را به ثبت رساند.

با پیش بینی این افت قابل توجه، استخراج کنندگان در سراسر جهان استراتژی عملیاتی خود را تغییر دادند تا در مرحله بعدی اقتصاد بیت کوین سودآور باقی بمانند. در غیر این صورت، استخراج کنندگان باید برای پشتیبانی از عملکرد خود، تنها به ارزش بالای بازار بیت کوین تکیه کنند.

کی یانگ جو، مدیر عامل CryptoQuant عقیده دارد که بیت کوین باید بالای 80000 دلار بماند تا در شرایط فعلی استخراج پس از هاوینگ سودآور باشد. با این حال، اکثر استخراج کنندگان اقدامات پیشگیرانه‌ای را برای ارتقاء تجهیزات استخراج خود انجام دادند تا ضمن رقابتی بودن، هزینه‌های عملیاتی بلندمدت را کاهش دهند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی