بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

با سقوط بیت کوین به زیر محدوده 64 هزار دلار، 620 میلیون دلار معامله لیکوئید شدند

بیت کوین

در 24 ساعت گذشته، 156 میلیون دلار معامله خرید لیکوئید شدند.

بازار طی 24 ساعت گذشته 542 میلیون دلار نقدینگی از بازار رمزارزها را لیکوئید کرد چرا که بیت کوین برای اولین بار در دو هفته اخیر به زیر 64000 دلار سقوط کرد. در 6 مارس، بیت کوین قبل از ادامه روند صعودی به ثبت رکوردهای جدید تاریخی، به زیر این قیمت سقوط کرده بود.

بیشتر معاملات خرید لیکوئید شدند که ارزش آن‌ها به 454 میلیون دلار می‌رسد و تنها 87 میلیون دلار معامله فروش لیکوئید شدند. طبق داده‌های Coinglass، سهم بیت کوین از لیکوئید شدن‌ها 156 میلیون دلار بوده است.

سقوط بیت کوین

معاملات بیت کوین

طی 30 روز گذشته، لیکوئید شدن‌ها هم برای معاملات خرید و هم برای معاملات فروش افزایش یافته است. نمودار زیر حجم لیکوئید شدن‌های روزانه را برای کل بازار از سپتامبر نشان می‌دهد.

در صرافی‌های اصلی رمزارزها در 30 روز گذشته، معاملات فروش اهرمی افزایش یافته است. فاندینگ ریت (Funding Rate) در حال حاضر مثبت است، اما اگر فروشندگان بتوانند فشار بر قیمت بیت کوین را ادامه دهند، ممکن است این نرخ تغییر کند.

بیت کوین

با این حال، معاملات اهرمی کل در یک بازه زمانی طولانی‌تر، یک محدوده مهم معاملات اهرمی خرید را در حدود 50000 دلار نشان می‌دهد. بسیاری از معاملات اهرمی بین 73000 تا 50000 دلار اکنون از بین رفته‌اند. با این حال، هنوز معاملات سنگینی پایین‌تر از محدوده 60000 دلار وجود دارند.

معاملات اهرمی بیت کوین

با نگاهی به نمودار هیت مپ (نقشه گرمایی) اهرمی 24 ساعته، مشاهده می‌کنیم که معامله‌گران مایل به ورود مجدد به بازار در بحبوحه نوسانات فعلی هستند. پیش از این، حرکات شدید قیمت تقریباً به طور کامل معاملات اهرمی را در اطراف سطوح لیکوئیدیتی از بین برده بودند. با این حال، معامله گران در هر حمایت و مقاومت جدید، موقعیت‌های اهرمی جدید (خرید و فروش)، را باز می‌کنند.

بیت کوین

بروز رسانی: در دو ساعت اخیر، 90 میلیون دلار معامله دیگر لیکوئید شدند و مقدار کل لیکوئید شدن‌ها را در 24 ساعت اخیر به 623 میلیون دلار رساندند. 67 میلیون دلار معامله خرید و 23 میلیون دلار معامله فروش در دو ساعت اخیر لیکوئید شدند.

 

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟