بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

چشم بزرگان صنعت مالی به درآمد حاصل از استیک اتریوم!‌

چشم بزرگان صنعت مالی به درآمد حاصل از استیک اتریوم!‌

فیدلیتی درخواست خود را برای یک صندوق قابل معامله در بورس (ETF) مبتنی بر اتریوم (ETH) به منظور گنجاندن قابلیت استیکینگ در آن، به‌روزرسانی کرد. این به‌روزرسانی طبق اسناد قانونی در تاریخ ۱۸ مارس به کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ارائه شده و توجه زیادی را به خود جلب کرده است، اما تحلیلگران و ناظران بازار واکنش‌های متفاوتی نسبت به آن نشان داده‌اند. این به‌روزرسانی امکان مشارکت این ETF در استیکینگ را فراهم می‌کند که هسته‌ی اصلی عملکرد اتریوم پس از تغییر آن به مدل اثبات سهام (PoS) است.

جالب اینجاست این به‌روزرسانی چند روز پس از نامه‌ی سیاست‌مداران آمریکایی به SEC برای جلوگیری از تایید ETFهای مرتبط با ارزهای دیجیتال به دلیل نگرانی در مورد ریسک برای سرمایه‌گذاران خرد صورت گرفت.

ETF با قابلیت استیکینگ

با توجه به به‌روزرسانی پیشنهادی، این ETF می‌تواند بخشی از دارایی‌های خود را برای استیکینگ از طریق ارائه‌دهندگان تعیین‌شده‌ که ممکن است شامل شرکت‌های وابسته به فیدلیتی باشند، اختصاص دهد. هدف فیدلیتی از این اقدام، بررسی فضای درآمدزایی از طریق استیکینگ در چارچوب یک محصول مالی تنظیم‌شده است.

طبق اسناد ارائه‌شده، در ازای هر فعالیت استیکینگی که ETF مبتنی بر اتریوم فیدلیتی ممکن است در آن مشارکت کند، صندوق پاداش‌های شبکه‌ای خاصی را به شکل توکن‌های ETH دریافت خواهد کرد که ممکن است به عنوان درآمد صندوق برای خدماتی که ارائه می‌دهد، در نظر گرفته شود.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا سابقه‌ی احتیاط شدید در قبال محصولات مالی مرتبط با ارزهای دیجیتال را داشته است و به طور قابل توجهی، ETFهای مبتنی بر بیت‌ کوین را برای سال‌ها رد کرده بود تا اینکه سرانجام پس از رأی دادگاه علیه تصمیماتش، تسلیم شد.

این نهاد نظارتی هنوز در مورد درخواست‌های ETFهای اتریوم تصمیم نگرفته است و انتظار می‌رود تا مهلت ماه مه، آن‌ها را تأیید یا رد کند. کارشناسان در ابتدا نسبت به تأیید این درخواست‌ها خوش‌بین بودند، اما از آن زمان، احتمال تأیید را به حدود ۳۵ درصد کاهش داده‌اند.

واکنش‌های متفاوت

گنجاندن استیکینگ در درخواست ETF شرکت فیدلیتی، سوالات جالبی را در مورد پذیرش آن توسط SEC و چشم‌انداز مقررات آتی برای دارایی‌های دیجیتال ایجاد می‌کند. این حرکت باعث واکنش‌های متفاوتی در صنعت رمزارزها شده است، اما نتوانسته حس خوش‌بینی را به طور کلی القا کند.

جیمز سیفارت، تحلیلگر بلومبرگ، همچنان در مورد تمایل SEC برای تأیید یک ETF اتریوم تردید دارد و می‌گوید این به‌روزرسانی، شرایط اساسی را برای تأیید که همچنان است، تغییر نمی‌دهد.

در همین حال، زک گوزمن، گزارشگر سابق یاهو فاینانس، معتقد است تصمیم فیدلیتی برای افزودن استیکینگ به درخواست ETF خود، می‌تواند یک حرکت راهبردی برای همسو شدن بیشتر با انتظارات SEC یا شکل‌گیری یک نقطه اختلاف باشد که ممکن است تأیید آن را پیچیده‌تر کند.

با توجه به اینکه SEC درخواست به‌روزرسانی‌شده‌ ETF اتریوم شرکت فیدلیتی را بررسی می‌کند، این تصمیم می‌تواند زمینه‌ای را برای صندوق‌های قابل معامله در بورس آتی ارزهای دیجیتال، به ویژه آن‌هایی که به دنبال ادغام استیکینگ یا سایر قابلیت‌های بومی بلاکچین هستند، ایجاد کند.

نتیجه‌ی این بررسی به دقت توسط سرمایه‌گذاران، نهادهای نظارتی و جامعه‌ی ارزهای دیجیتال رصد خواهد شد، زیرا می‌تواند لحظه‌ای سرنوشت‌ساز در ادغام محصولات مالی سنتی با ویژگی‌های نوآورانه‌ی رمزارزها باشد.

منبع

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟