ارانته

همبستگی بیت کوین با بازار سهام آمریکا انتظارات بازار از داده CPI را برجسته می کند

زمان مطالعه: 2 دقیقه

بیت کوین و بازار سهام

بیت کوین به عنوان شاخص اصلی نقدینگی جهانی باقی می‌ماند که تغییرات قیمت آن، اغلب قبل از سایر دارایی‌های ریسکی صورت می‌گیرد. این پویایی در چرخه اخیر بازار مشهود بود. در حالی که بیت کوین در 13 مارس به بالاترین سطح قیمتی تاریخی خود رسید، که مصادف با بزرگترین جریان ورودی سرمایه به ETFها از زمان عرضه در 12 مارس بود و بیش از 1 میلیارد دلار ورودی ثبت شد، شاخص دلار آمریکا (DXY) افت کرد. این شاخص معمولاً با دارایی‌های ریسکی همبستگی معکوس دارد.

از آن زمان، DXY از 102 به 105 تقویت شد و فشار نزولی بر بیت کوین وارد کرد و تقریباً 20٪ افت کرد. متعاقبا، نقدشونده‌‌ترین دارایی‌های ریسک‌پذیر، مانند نزدک و S&P 500، پس از بیت‌کوین سقف قیمتی ثبت کردند و پس از آن طلا به اوج خود رسید. این توالی نقش بیت کوین را به عنوان فشارسنج نقدینگی پیشرو تقویت می‌‌کند.

بیت کوین و شاخص دلار

همبستگی فعلی بیت کوین با بازار سهام ایالات متحده، که توسط S&P 500 و Nasdaq ارائه می‌شود، در حال حاضر در حدود 0.7 نسبت به میانگین متحرک 30 روز گذشته است که نشان دهنده همبستگی قوی با دارایی‌های ریسک پذیر است. در مقابل، همبستگی بیت کوین با طلا به یکی از پایین‌ترین سطوح در سال جاری یعنی 0.33- کاهش یافته است.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

با توجه به انتشار داده‌های تورم CPI ایالات متحده در 15 مه، تورم داغ می‌تواند به طور بالقوه قیمت بیت کوین را کاهش دهد، چرا که ممکن است احتمال کاهش نرخ بهره در سال 2024 را به تاخیر بیاندازد یا از بین ببرد.

طلا و بیت کوین

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی