بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب ها

به گفته سیلور، بیت کوین در چند ماه آینده از طلا پیشی خواهد گرفت!

به گفته سیلور، بیت کوین در چند ماه آینده از طلا پیشی خواهد گرفت!

به گفته مایکل سیلور، رئیس اجرایی مایکرو استراتژی، بیت کوین در مقایسه با هر دارایی معمولی دیگر از جمله طلا، املاک و مستغلات و سهام بسیار برتر است. وی این بیانیه را در مصاحبه‌ای با CNBC در 11 مارس بیان کرد، جایی که وی افزود بیت کوین نه تنها از طلا بلکه بر تمام دارایی‌‌های معمولی از جمله املاک و سهام برتر است.

به گفته سیلور، بیت کوین را حداقل باید «طلای دیجیتال» دانست تا نقش آن را به عنوان یک ذخیره ارزش توصیف کند. با این حال، او اضافه کرد که بیت کوین دارای بهترین ویژگی‌های طلا است و هیچ یک از نقص‌ها را ندارد. سیلور این واقعیت را اظهار داشت که بیت کوین، برخلاف طلا، می‌تواند به صورت دیجیتالی منتقل شود. به گفته وی، اگر بتوانید طلا را در چند دقیقه از نیویورک به توکیو انتقال دهید، مردم آن را دوست خواهند داشت.

سیلور خاطرنشان کرد که بیت کوین دارای مزایای کلیدی نسبت به سایر دارایی‌ها از جمله سهام، اوراق قرضه و املاک و مستغلات است. به طور خاص، او گفت که بیت کوین را می‌توان یک میلیون برابر سریعتر از دارایی‌های معمولی معامله کرد و می‌توان آن را خارج از ساعات معاملاتی استاندارد، که فقط 20% از هر هفته را تشکیل می‌دهد، معامله کرد. سیلور با به اشتراک گذاشتن این موضوع که مایکرو استراتژی بیشتر 820 میلیون دلار بیت کوین اخیر را برای دارایی‌های خود در روز شنبه خریداری کرده است – چیزی که انجام آن با دارایی‌های مالی سنتی غیرممکن است، بیشتر تقویت کرد.

اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ ETF در 11 مارس نظرات مشابهی را در مورد بیت کوین و طلا ارائه کرد. به گفته وی ETFهای اسپات بیت کوین در مسیر پیشی گرفتن از ETFهای طلا قرار دارند. صندوق‌های قابل معامله (ETF)های بیت کوین در مجموع دارای 55 میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت (AUM) هستند و از ژانویه 110 میلیارد دلار معامله شدند، که این بدین معنی است که می‌توانند ظرف چند ماه از ETF‌های طلا پیشی بگیرند.

داده‌های شورای جهانی طلا نشان می‌دهد که ETFهای طلا 210 میلیارد دلار در AUM دارند. سیلور همچنین در مورد حضور رو به رشد بیت کوین در بازار مالی گسترده‌تر اظهار نظر کرد. به عقیده وی بیت‌کوین سرمایه را از دارایی‌های ریسکی و ETFهای ریسکی مانند SPDR S&P 500 ETF – که در حال حاضر بزرگترین ETF با 505 میلیارد دلار در AUM است – منحرف می‌کند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟