ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تغییر شکل بازار جهانی طلا

زمان مطالعه: 2 دقیقه

تغییر شکل بازار جهانی طلا
به همان اندازه که سرمایه‌گذاران غربی می‌خواهند بازار طلا را نادیده بگیرند، نمی‌توان انکار کرد که ما شاهد تغییر نسل در بازار هستیم. تقاضای سرمایه‌گذاری و خریدهای بانک‌های مرکزی به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل تعیین کننده قیمت‌ طلا شده است. همزمان، بازار طلا، از غرب به شرق منتقل شده است، زیرا خریداران آسیایی، به‌ویژه سرمایه‌گذاران خرد چینی، اشتهای سیری ناپذیری برای طلا دارند.

این پویایی تغییر در طلا، در گزارش جامع سالانه IGWT آشکار شد. این گزارش در یکی از یافته‌های خود، پایان دوره اعتدال بزرگ – دوره‌ای که با تورم کم مشخص می‌شود – و شروع نوسانات مداوم تورم را برجسته می‌کند. این محیط اقتصادی جدید، نقش طلا را به عنوان پوششی در برابر تورم و بی‌ثباتی اقتصادی تقویت می‌کند.

موضوع گزارش امسال IGWT تشبیه شرایط به یک کتاب بازی جدید بود که در این محیط مناسب است. بانک‌های مرکزی و اقتصادهای بازارهای نوظهور استراتژی‌های جدیدی را پذیرفته‌اند که شامل طلا به عنوان یک دارایی پولی مهم است. با این حال، سرمایه‌گذاران غربی همچنان به خواندن کتاب بازی قدیمی ادامه می‌دهند، زیرا آنها بر سیاست پولی و هزینه‌فرصت نگهداری طلا تمرکز می‌کنند و استدلال آن‌ها این است که نگهداری طلا به عنوان یک دارایی بدون بازده، در حالی که نرخ بهره محدود باقی می‌ماند، می‌تواند گران باشد. در حالی که این یک عامل غالب در حال حاضر نیست.

اگرچه بانک‌های مرکزی با سرعت بی‌سابقه‌ای اقدام به خرید طلا کرده‌اند، اما تنها نیستند. تحلیلگران خاطرنشان کرده اند که طلا در حال تبدیل شدن به یک فلز پولی مهم در سطح جهانی است.

دوره مستر کلاس طلا

جامع‌ترین دوره آموزشی طلا

این دوره در مجموعه یوتوفارکس تهیه شده و نتیجه سال‌ها تجربه در حوزه معامله‌گری طلا و فارکس است. این دوره توسط مجموعه‌ای از معامله‌گران حرفه‌ای یوتوفارکس تهیه شده است. با خرید این دوره از تجربه چندین معامله‌گر بهره‌مند خواهید شد.

دوره طلا

استیو لند، مدیر ارشد پورتفولیوی صندوق فرانکلین طلا و فلزات گرانبها فرانکلین تمپلتون در مصاحبه با کیتکو نیوز گفت: افزایش فعالیت‌های خارج از بورس در بازار طلا می‌تواند نشان‌ای باشد که کشورها از این فلز گرانبها برای تجارت بین‌المللی استفاده می‌کنند.

استیو فوربز، رئیس و سردبیر رسانه فوربس، در تفسیر اخیر خود گفت که جهان به سمت استاندارد طلایی جدید پیش می‌رود. فوربس خاطرنشان می‌کند که با وجود شک و تردیدهای گسترده، استاندارد طلا ثبات و رشد اقتصادی را فراهم کرد. جذابیت فزاینده طلا وقتی به اندازه بدهی‌های دولت‌ها در سراسر جهان نگاه می‌کنید منطقی است. فوربز: کل بدهی جهان بیش از 300 تریلیون دلار است که سه برابر تولید ناخالص داخلی جهان است.

استیو لند گفت که تقاضای مستقل طلا همچنان به افزایش خود ادامه خواهد داد، زیرا کشورها جزیره‌ای‌تر می‌شوند. در حالی که سرمایه‌گذاران غربی هنوز به طلا علاقه ای ندارند، این بخش از بازار نشان می‌‌هد که پویایی بازار تغییر کرده است. سرمایه‌گذاران خرد ممکن است طلا نخرند، اما حداقل دیگر آن را به صورت انبوه نمی‌فروشند. ما همچنان می‌توانیم ببینیم که سرمایه‌گذاران غربی از دستورالعمل قدیمی پیروی می‌کنند و تردید فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره در سال جاری باعث ایجاد نوسانات کوتاه‌مدت و کاهش قیمت‌ها می‌شود. با این حال، در شرایط کنونی، بسیاری از تحلیلگران گفته اند که طلا همچنان یک دارایی جذاب برای خرید است.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی