ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

موسسه سیتی عقیده دارد تقاضا برای طلا افزایش خواهد یافت

زمان مطالعه: 2 دقیقه

موسسه سیتی عقیده دارد تقاضا برای طلا افزایش خواهد یافت

تحلیلگران سیتی چارچوبی را برای درک و پیش‌بینی قیمت طلا معرفی کرده‌اند که هدف آن توانمند کردن سرمایه‌گذاری در این دارایی با ارائه یک مدل قوی است.

تخفیف پراپ

گفته می‌شود که این چارچوب تغییرات سالانه قیمت‌ها در 55 سال گذشته و تغییرات فصلی در 25 سال گذشته را توضیح می‌دهد و محرک‌های کلیدی قیمت طلا را برجسته می‌کند.

ایکس چیف

محور اصلی چارچوب جدید موسسه سیتی این ایده است که تقاضای سرمایه گذاری، هم از بخش خصوصی و هم از بخش دولتی، به عنوان سهمی از عرضه معدن طلا، محرک اصلی قیمت گذاری طلا است.

به گفته سیتی، «تقاضای سرمایه‌گذاری طلا در چین و بانک‌های مرکزی به 85 درصد از عرضه معدن طی سه ماهه اول 2024 افزایش یافته است و به طور میانگین بیش از 70 درصد از عرضه معدن‌ها در دو سال گذشته بوده است». این افزایش تقاضای سرمایه گذاری با تاثیر منفی افزایش نرخ بهره واقعی ایالات متحده مقابله کرده و قیمت طلا را به بالاترین حد خود سوق داده است.

سیتی پیش‌بینی می‌کند که تقاضای سرمایه‌گذاری طلا به افزایش خود ادامه می‌دهد و به طور بالقوه تقریباً تمام عرضه معدن‌ها را در 12 تا 18 ماه آینده جذب خواهد کرد.

این امر زمینه ساز آن است که قیمت طلا تا سال 2025 به 2700 تا 3000 دلار در هر اونس برسد. پیش‌بینی می‌شود که عادی‌سازی نرخ‌های بهره در ایالات متحده، با «۸ کاهش متوالی فدرال رزرو از ماه سپتامبر»، منجر به افزایش تقاضا در ETFها شود.

علاوه بر این، ادامه خرید توسط بانک‌های مرکزی چین و بانک‌های مرکزی در جهان، که توسط عواملی مانند پس‌انداز مازاد، بازارهای ضعیف املاک و دلارزدایی تقویت می‌شود، از این روند حمایت می‌کند.

به گفته این بانک، چندین تحول می‌تواند سرمایه گذاری طلا را بیشتر تقویت کند و عملکرد بهتری نسبت به سایر طبقات دارایی ایجاد کند.

این‌ تحولات شامل تعرفه‌های تجاری بالقوه ترامپ، سیاست‌های مالی ایالات متحده با هدف افزایش بدهی‌ها و تنش‌های ژئوپلیتیکی مانند درگیری‌ها در خاورمیانه است. با این حال، سیتی خاطرنشان می‌کند که ریسک‌های پیش‌بینی صعودی آن‌ها شامل تقاضا خرده‌فروشی ضعیف‌تر از حد انتظار چین، کاهش تقاضای بانک مرکزی یا تاخیر در کاهش نرخ بهره فدرال رزرو است.

منبع: Investing

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی