ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

پیش بینی کوین بیس از تایید ETF اسپات اتریوم

زمان مطالعه: 2 دقیقه

کوین بیس

صرافی رمزارز کوین‌بیس معتقد است که احتمال تایید ETF اسپات اتریوم توسط SEC، تا پایان ماه بین 30 تا 40 درصد است.

در گزارشی در 15 مه، دیوید هان، تحلیلگر تحقیقات نهادی کوین‌بیس، اظهار داشت که عامل اصلی که SEC را به تایید ETF‌های بیت‌کوین اسپات سوق داد – همبستگی بین محصول آتی CME و نرخ‌های مبادله اسپات – می‌تواند آن را به تایید ETF‌های اسپات اتریوم سوق دهد.

تخفیف پراپ

به گفته هان: “فضایی برای غافلگیری در مورد این تصمیم وجود دارد”، که این غافلگیری هم در پیش‌بینی‌ها دیده می‌شود و هم به دلیل این واقعیت که صندوق گری‌اسکیل اتریوم تراست «Grayscale Ethereum Trust» با 24 درصد تخفیف معامله می‌شود.

او اعتراف کرد که سکوت SEC باعث “عدم اطمینان” شده است و بعید است که صندوق‌های ETF اسپات اتریوم که به طور خاص شامل استیک اتریوم نیز می‌شوند، تایید شوند.

ایکس چیف

کوین بیس تا حدودی به دلیل نقش کلیدی رمزارزها در سیاست ایالات متحده خوش بین است. به گفته هان، “SEC سرمایه سیاسی خود را با رد ETFهای اسپات اتریوم خرج می‌کند”، استراتژی که این صرافی عقیده دارد با عدم قطعیت همراه است.

رایان شان آدامز، بنیانگذار Bankless ، این عقیده را تکرار کرد و اظهار داشت که انتظارات برای تایید این صندوق‌ها پایین بود تا زمانی که دموکرات‌ها دریافتند “مخالفت رئیس SEC با بازار رمزارزها می‌تواند منجر به شکست ان‌ها در انتخابات شود.”

هیچ یک از این افراد هیچ تحول سیاسی خاصی را توضیح ندادند. با این حال، بررسی‌های اخیر نشان می‌دهد که طرفداران بازار رمزارز کمی ترامپ را نسبت به بایدن ترجیح می‌دهند. هیدن آدامز، بنیانگذار Uniswap، ارزهای دیجیتال را برخلاف رویکرد نظارتی دولت بایدن، نقطه تجمع جمهوریخواهان توصیف کرده است.

گنسلر، رئیس SEC و دو کمیسیونر رأی‌دهنده دیگر دموکرات هستند، در حالی که دو کمیسیونر رأی‌دهنده دیگر جمهوری‌خواه هستند. با این حال در این آژانس، هم رهبری و هم اکثریت رای دهنده‌ها دموکرات هستند.

ممکن است تایید به تعویق بیفتد

هان خاطرنشان کرد که SEC نیازی به تایید همه درخواست‌های ETF اسپات اتریوم را ندارد.

هر درخواست ETF اتریوم اسپات دارای مهلت تصمیم گیری متفاوتی است. SEC باید ابتدا تا 23 مه در مورد درخواست VanEck تصمیم گیری کند، اما می‌تواند در مورد برنامه‌های BlackRock و Fidelity تا اواخر اوت تصمیم بگیرد.

هان همچنین استدلال کرد که عدم تایید در 23 مه می‌تواند منجر به اقدام قانونی شود که این تصمیم را لغو می‌کند.

در ژانویه گنسلر، رئیس SEC، به شکایت موسسه گری اسکیل در مورد پیشنهاد تبدیل صندوق بیت کوین گری اسکیل (GBTC)، به عنوان یکی از عوامل تاثیرگذار در تایید ETFهای اسپات بیت کوین استناد کرد. با این حال، گری اسکیل اعلام نکرده که شکایت مشابهی را در مورد ETFهای اسپات اتریوم ارائه خواهد کرد یا خیر.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی