ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

دو راهی دلار؛ داده ها در کانون توجهات هستند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

مقدمه

بازارهای فارکس نسبتاً آرام هستند چرا که معامله گران بر کاهش تورم در اروپا، فروش ضعیف خودروهای الکتریکی از تسلا و داده‌های با ثابت ایالات متحده تمرکز می‌کنند. داستان بزرگ بعدی این خواهد بود که آیا سرمایه گذاران انتظارات خود را برای کاهش نرخ بهره فدرال رزرو در سال 2024 از سه به دو کاهش می‌دهند یا خیر. در این صورت دلار باز هم افزایش خواهد یافت. البته فلزات گرانبها چنین چیزی را نشان نمی‌دهند اما داده‌های اشتغال این هفته بسیار اهمیت خواهند داشت.

تخفیف پرارپ

یورو: تورم کاهنده در اروپا زمینه ساز کاهش نرخ بهره است

آلمان از دیگر انتشارات تورمی ناحیه یورو پیروی کرد و با انتشار تورم ماه مارس روند نزولی غافلگیرکننده‌ای داشت. انتشار داده‌های تورمی کشورهای ناحیه یورو، این ریسک را به همراه دارد که تورم ناحیه یورو (زیر 2.5٪ در ارزیابی سالانه) منتشر شود.

داده‌های قیمتی ضعیف باعث می‌شود که سرمایه گذاران به طور کامل اولین کاهش نرخ بهره بانک مرکزی اروپا را در ماه ژوئن قیمت گذاری کنند. همانطور که دیروز گفته شد، اسپردهای نرخ بهره در حال حاضر بسیار به نفع دلار باقی می‌مانند و اگر قرار است EURUSD آمریکا بالاتر رود، باید توسط داده‌های فعالیت/قیمت ضعیف‌تر ایالات متحده و ارزیابی مجدد سیاست فدرال رزرو انجام شود.

ایکس چیف

روز گذشته جفت ارز EURUSD در محدوده حمایتی 1.0700 حمایت شد، اما باید بالای 1.0800 بسته شود تا مقداری ثبات به روند کوتاه مدت نزولی وارد شود. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران به‌طور خاص متقاعد نشده‌اند که مرحله مهم بعدی در EURUSD افت بیشتر است.

چرا آکادمی ماکروترید؟

با عضویت در آکادمی ماکروترید، شما تحلیل فاندامنتال بازار فارکس را در کنار سیگنال، آموزش و گفتگو با تحلیلگران و اعضای آکادمی دریافت خواهید کرد.

عضویت رایگان

آکادمی

دلار آمریکا: داده‌های ADP و PMI خدماتی ISM در کانون توجهات

روز گذشته، به اهمیت انتشار داده‌های JOLTS و معنای آن برای فشار دستمزد ایالات متحده اشاره کردیم. اقتصاددان آمریکایی موسسه ING، جیمز نایتلی، در بررسی خود اشاره می‌کند، نشانه‌های سرد شدن در بازار کار ایالات متحده را می‌توان به بهترین شکل به عنوان “لطیف” توصیف کرد. بنابراین سیگنال‌های بیشتری از حرکت بازار کار ایالات متحده به سمت تعادل بهتر وجود دارد، اما پیشرفت کند است.

این انتشار باعث شد که بازده دو ساله اوراق خزانه داری سه تا چهار نقطه پایه کاهش یابد، اما همچنان بازار به دنبال کاهش تنها 68 نقطه پایه‌ای فدرال رزرو در سال جاری بود – یعنی کمتر از سه کاهش نرخ بهره در دات پلات فدرال رزرو. بنابراین، روند کوتاه‌مدت دلار به این وابسته خواهد بود که آیا داده‌ها، قیمت گذاری‌ها را به به سمت دو کاهش نرخ بهره سوق خواهند داد یا این که آیا برخی ضعف‌ها در داده‌های فعالیت یا قیمت‌ها، 75 نقطه پایه را به عنوان حداقل تعداد کاهش نرخ بهره مورد انتظار در سال جاری تثبیت کند.

از نظر تقویم داده‌ها و قبل از انتشار داده‌های حقوق و دستمزد غیرکشاورزی در روز جمعه، امروز شاهد انتشار مشاغل ADP (اجماع 150 هزار نفر) و سپس انتشار PMI خدماتی موسسه ISM هستیم که در آن سرمایه‌گذاران بر اطمینا کلی، قیمت‌های پرداخت شده و مولفه اشتغال تمرکز خواهند کرد. اجماع در اینجا به دنبال بهبودهای متوسطی در سراسر جهان است، که در صورت ارائه می تواند حمایت خفیفی از دلار را نشان دهد.

با این حال، قبل از اینکه سرمایه گذاران برای مرحله بعدی گام بالاتر دلار آماده شوند، چند سیگنال هشدار دهنده وجود دارد. دیروز فروش خودرو در ایالات متحده در ماه مارس در سمت ضعیف قرار گرفت و به رقم فروش خرده فروشی ضعیف در ماه مارس اشاره کرد. امروز قیمت سهام سازندگان خودروهای برقی در سرتاسر جهان پس از شکست بزرگ برای تحویل تسلا در سه ماهه اول تحت فشار است. همچنین متذکر می‌شویم که فلزات گرانبها (طلا و نقره) همچنان افزایش می‌یابند. این مسئله معمولاً با دلار ضعیف‌تر همراه است، اگرچه در حال حاضر ممکن است بیشتر تابعی از خرید بانک‌های مرکزی – در زمینه موضوع دلارزدایی – باشد.

موسسه ING مطمئناً پیش‌بینی خود را برای روند دلار ضعیف‌تر در این سه ماهه رها نکرده است اما باید دید که داده‌های ایالات متحده در هفته‌های آینده چگونه عمل می‌کند. برای DXY، شاید محدوده 105 مقاومت روانی مناسبی را نشان دهد، اما بسته شدن زیر 104.40 برای کند کردن یا معکوس کردن روندی که بدون شک یک روند صعودی کوتاه مدت برای دلار است، لازم است.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی