بروکر ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

صندوق بیت کوین گری اسکیل کمترین میزان خروج سرمایه را از 12 مارس ثبت کرد

صندوق ARK

طبق داده‌های Coinglass، پس از آن که ARK 21Shares (ARKB) خروج سرمایه 87.5 میلیون دلاری را تجربه کرد، برای اولین بار از زمان راه‌اندازی ETF اسپات بیت‌کوین در 2 آوریل، صندوق بیت کوین گری اسکیل (GBTC) خروجی کمتری را نسبت به این صندوق ثبت کرده است.

در مقایسه، GBTC با 82 میلیون دلار کمترین میزان خروجی را از 12 مارس به ثبت رسانده است. داده‌های سایر ETFها، از جمله IBIT و FBTC، در زمان انتشار این مقاله در دسترس عموم نبوده است.

خروج سرمایه از GBTC

جریان‌های خروج سرمایه کم GBTC در حال حاضر قابل توجه است چرا که این صندوق به طور مداوم خروجی‌های بالایی را ثبت می‌کند.

داده‌های بلندمدت نشان می‌دهد که GBTC از زمان شروع معاملات در ژانویه 15 میلیارد دلار خروج خالص داشته است و تنها ETF اسپات بیت کوین با جریان خالص منفی است.

به جزء این صندوق، دیگر صندوق‌های اسپات بیت کوین شاهد جریان‌های خالص مثبت بوده است، به طوری که Newborn Nine مجموعا بیش از 12 میلیارد دلار ورودی خالص از زمان راه‌اندازی ثبت کرده است.

چند روز گذشته به ویژه برای جریان‌های ورودی مهم بوده است، چرا که ETFهای اسپات بیت کوین در هفته آخر مارس بیش از 800 میلیون دلار ورودی داشته‌اند.

اریک بالچوناس، تحلیلگر بلومبرگ ETF گزارش داد که حجم معاملات ETF اسپات بیت کوین در ماه مارس به 111 میلیارد دلار رسیده است — 3 برابر سطح ثبت شده در ژانویه و فوریه.

علاقه به بیت کوین

ETF‌های بیت کوین بلک راک و فیدلیتی، IBIT و FBTC، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و در سه ماه اول عرضه خود، توجه بازار را به خود جلب کرده‌اند.

دو ETF از صدها صندوق دیگر ارائه شده توسط این دو غول برتری داشته‌اند و IBIT و FBTC سطوح بی سابقه‌ای از سرمایه گذاری را جذب کرده‌اند.

IBIT به تنهایی بیش از نیمی از ورودی خالص سالانه BlackRock را به خود اختصاص داده است.

قابل توجه است که هر دو ETF به مدت 52 روز متوالی شاهد جریان‌های نقدی پیوسته بوده‌اند که یک دستاورد نادر در حوزه ETF است که نشان‌دهنده اطممینان قوی سرمایه‌گذار است.

برخلاف این باور که سرمایه گذاران ETF ممکن است در طول رکود بازار عقب نشینی کنند، داده‌های اخیر نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک در این ETF‌های بیت کوین با وجود نوسانات قیمت ادامه دارد، که نشان دهنده یک پایگاه سرمایه‌گذاری پیچیده‌تر و انعطاف پذیرتر است. این الگوی سرمایه‌گذاری صبر و اطمینان استراتژیک سرمایه‌گذاران ETF را حتی در شرایط چالش‌برانگیز بازار برجسته می‌کند.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟