صورتجلسه FOMC و داده‌های قوی آمریکا می‌توانند منجر به رشد دلار شوند

زمان مطالعه: 4 دقیقه

صورتجلسه FOMC و داده‌های قوی آمریکا می‌توانند منجر به رشد دلار شوند

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

داده‌ها قدرت اقتصاد ایالات متحده را تأیید می‌کند و شاخص تولیدات صنعتی و صورتجلسه FOMC تنها می‌تواند آتش را دامن زند. دلار آمریکا در اینجا برنده آشکار است و ما به سختی قدرتی در ناحیه یورو برای دفاع از یورو پیش‌بینی کنیم. در ناحیه اروپای مرکزی و شرقی، لهستان از تعطیلات باز می‌گردد و کرونای چک تنها کشوری است که می‌تواند در برابر عوامل منفی جهانی مقاومت کند.

دلار آمریکا: صورتجلسه FOMC و یک اقتصاد قوی باید حمایت بیشتری ارائه دهد

انگیزه دیگری که از شگفتی مثبت در خرده فروشی در ایالات متحده ناشی می‌شود چندان دوام نیاورد و بازده اوراق دو ساله ایالات متحده پس از رسیدن به سطح 5% کاهش یافت. این مسئله منجر شد شاخص دلار در محدوده 103 باقی بماند. هر چند ممکن است یک آزمایش هاوکیش دیگر امروز رخ دهد. شاخص تولیدات صنعتی، پس از 0.5% کاهش ماهانه در ژوئن، باید مطابق با انتظارات بازار، بازگشتی به 0.3% رشد ماهانه در ماه ژوئیه را نشان دهد. از نظر ما، خرده فروشی در حال حاضر نشان دهنده رشد 3 درصدی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم است و برآوردها برای تولید صنعتی نیز از یک شگفتی مثبت دیگر حمایت می‌کند، که قدرت اقتصاد ایالات متحده را تایید می‌کند، که البته خبر مثبت‌تری برای دلار آمریکا خواهد بود.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

امروز، صورتجلسه FOMC ژوئیه وارد عمل خواهد شد، که باید منعکس کننده تلاش‌های هاوکیش FOMC برای مبارزه با انتظارات داویش باشد. این باید آخرین رویداد بزرگ از فدرال رزرو تا سمپوزیوم جکسون هول هفته آینده باشد. در حال حاضر،  استراتژی بانک مرکزی کاملاً موثر است. با این حال، دیر یا زود فدرال رزرو از تمام مهمات خود استفاده می‌کند و بازار از خرید اخبار هاوکیش بیشتر دست برمی‌دارد. در حال حاضر، حداقل برای چند روز آینده در این حالت باقی می‌مانیم، که همراه با شگفتی‌های مثبت اقتصادی، باید به حمایت از دلار آمریکا ادامه دهد.

بنابراین، شاخص دلار باید بالای 103.00 باقی بماند و سطوح بالاتر را نزدیک به 103.50 امروز نیز آزمایش کند.

یورو: پیدا کردن عوامل برای دفاع از یورو سخت است

تقویم امروز چیز زیادی برای ارائه در ناحیه یورو ندارد و در نتیجه انگیزه‌ای برای دفاع از یورو وجود ندارد. پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی سه ماهه دوم و تولیدات صنعتی بعید است که تصویر را تغییر دهد و بنابراین توپ امروز در زمین ایالات متحده باقی مانده است. تفاوت نرخ بهره 2 ساله در برابر دلار در حمایت از یورو تغییر کرده است که حداقل نباید EURUSD را بیشتر از این به پایین بکشاند. با این حال، اگر شرایط قوی اقتصاد ایالات متحده تایید شود، برای EURUSD مقاومت در برابر شکستن 1.090 دشوار خواهد بود.

زلوتی لهستان: کنترل افت پس از تعطیلات

امروز داده‌های تولید ناخالص داخلی در ناحیه یورو را داریم. انتظار داریم در ارزیابی سالانه %0.3- برای لهستان، %1.2- در ارزیابی سالانه در مجارستان و %2.4 سالانه در رومانی اعلام شود که همه کم و بیش مطابق با انتظارات بازار هستند. برای تکمیل تصویر، جمهوری چک پیش این تولید ناخالص داخلی را در ارزیابی سالانه %0.6- گزارش کرد. همچنین در اواخر امروز، تورم هسته در لهستان منتشر خواهد شد. ما تخمین می‌زنیم که تورم هسته از 11.1 درصد در ماه قبل به 10.5% نسبت به سال قبل تعدیل شده باشد.

باز شدن بازار لهستان پس از تعطیلات دیروز و معاملات محدود روز دوشنبه بسیار جالب خواهد بود. در مقایسه، تورم اصلی چک به شدت از نرخ‌های هسته در دو روز گذشته پیروی کرده‌اند و بازار لهستان باید امروز به آن واکنش نشان دهند. اما در همان زمان، دیروز زلوتی لهستان در جفت ارز EURPLN تقریباً مرز بالایی محدوده بلندمدت 4.40-4.50 را لمس کرد که آخرین بار در اوایل ژوئیه شاهد این مسئله بودیم.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

همانطور که قبلاً اشاره کردیم، برای کل منطقه اروپای مرکزی و شرقی، دلار آمریکا همچنان محرک اصلی به نظر می‌رسد. در همین زمان، دیروز شاهد جهش مجدد قیمت گاز به 40 مگاوات ساعت در یورو بودیم که در پی اخباری از استرالیا بود که باز هم شرایط مثبتی را برای ارزهای فارکس ناحیه مرکزی و شرقی نشان نداد. از سوی دیگر، تفاوت نرخ بهره پس از مدتی دوباره در ناحیه شروع به ایفای نقش می‌کند و اگر نرخ زلوتی پس از پایان معاملات افزایش یابد، EURPLN باید از لمس سطح 4.50 اجتناب کند و به 4.46 بازگردد. اما قوی شدن دلار خبر منفی برای ارزهای نوظهور بازار فارکس است.

کرونای چک: کرونا تنها ارزی است که در برابر عوامل جهانی مقاومت می‌کند

کرونا چک تنها ارز در منطقه اروپای مرکزی و شرقی است که به طرز شگفت انگیزی در برابر افت‌ها مقاومت کرده است. کاهش قابل انتظار پس از پایان رژیم مداخله بانک مرکزی چک در دو هفته پیش رخ نداد و علاوه بر این، به نظر نمی‌رسد دلار قوی آمریکا بر کرون تأثیر بگذارد. داده‌های ترازنامه همچنین هرگونه سوء ظن مبنی بر فعال شدن مجدد بانک مرکزی در بازار و جلوگیری از تضعیف کرونا را رد می‌کند.

بعلاوه، به نظر می‌رسد که داستان هاوکیش بانک مرکزی چک ممکن است یک قسمت کوچک دیگر به لطف افزایش قیمت سوخت پس از افزایش مالیات غیر مستقیم در ماه اوت داشته باشد. این مسئله، طبق محاسبات ما، می‌تواند تورم اصلی را بالاتر از پیش‌بینی بانک مرکزی قرار دهد، در حالی که تاکنون تورم اساساً در ماه‌های اخیر تنها به سمت کاهش غافلگیری داشته است.

با این حال، در حال حاضر، به نظر می‌رسد تفاوت نرخ بهره در جمهوری چک تنها مورد افزایش قابل توجهی است که از ارز کشور حمایت می‌کند. صرفاً بر اساس حرکات دیروز، مدل ما نشان می‌دهد که جفت ارز EURCZK می‌تواند برای اولین بار از آخرین جلسه بانک مرکزی به زیر 24.0 برسد. البته، جمهوری چک در امان نیست و دلار آمریکا قوی‌تر یا قیمت گاز بالاتر نیز می‌تواند در اینجا تأثیر بگذارد، اما در حال حاضر به نظر می‌رسد کرونا در این منطقه امن قرار دارد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟