افت رنمینبی چین به بهبود دلار کمک می‌کند!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

افت رنمینبی چین به بهبود دلار کمک می‌کند!

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

ترکیبی از بازده اوراق ایالات متحده که در بالاترین سطح خود قرار دارد و برخی فشارهای شدید بر ارزهای بازارهای نوظهور، وضعیت دلار آمریکا را به عنوان یک پناهگاه امن با ارزش حفظ کرده است. تمرکز امروز بر این خواهد بود که آیا رنمینبی چین پس از کاهش ناگهانی نرخ بهره یک شبه سقوط بیشتری می‌کند یا خیر و شاخص خرده‌فروشی در ماه ژوئیه آمریکا چگونه منتشر می‌شود. انتظار می‌رود دلار قوی باقی بماند.

دلار آمریکا: انتشار بهتر شاخص خرده فروشی به دلار کمک می‌کند!

روز گذشته دلار 0.7% رشد داشت چرا که فشارها بر ارزهای نوظهور در سراسر جهان تقاضا برای دلار را تشویق کرد. رنمینبی چین (CNY) پس از غافلگیری بانک خلق چین با کاهش 15 نطقه پایه‌ای نرخ بهره در تسهیلات وام میان مدت، به پایین‌ترین حد خود رسید. جفت ارز USDCNH به سقف جدیدی در سال جاری رسید و بالاتر از محدوده 7.30 قرار گرفت و پیش‌بینی می‌شود تا ماه اکتبر به اوح 7.3750 برسد. ما به رنمینبی در این بخش مرتبط با دلار بسیار اشاره کردیم، چرا که ضعف بیشتر ارزهای آسیایی را با خود همراه می‌کند و جریانی صعودی برای دلار ایجاد می‌کند.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

با این وجود، کاهش نرخ بهره از سوی چین یک محرک است و شاید به این معنی باشد که برخی از ارزهای کامودیتی محور افت چندانی نداشته باشند. همچنین کاهش نرخ بهره چین برای معاملات حملی نیز مفید است. با توجه به آنچه در آینده از چین خواهیم دید، احتمالاً می‌توانیم شاهد کاهش نسبت ذخایر الزامی (RRR) در سپرده‌های ارزی باشیم – این میزان از 8% در سپتامبر گذشته به 6% کاهش یافت تا فشاری از رنمینبی چین برداشته شود.

در این بازار آرام، دلار آمریکا نیز ممکن است از رویدادهای پیرامون کشور آرژانتین حمایت شود. بازار همچنین جفت ارز USDRUB را در محدوده 100 زیرنظر دارد. بانک مرکزی روسیه امروز یک جلسه اضطراری نرخ بهره داشت که نرخ بهره را به شدت افزایش داد.

برای دلار پیش‌بینی می‌شود شاخص خرده فروشی آمریکا برای ماه ژوئیه قوی منتشر شود و بازده اوراق 2 ساله را در محدوده نزدیک به 5% حفظ کند. به نظر می‌رسد که بازار واقعاً به این دیدگاه رسیده است که نرخ بهره برای مدت طولانی در این سطوح حفظ خواهد شد.

شاخص دلار امروز می‌تواند بین محدوده رنج کوچک 103 – 103.5 باقی بماند.

یورو: حمایتی که به مقاومت تبدیل شد

دیروز تحولات ارزهای بازارهای نوظهور، منجر به افزایش تقاضای دلار و افت EURUSD از محدوده حمایتی کلیدی در 1.0930 شد. در این سطح میانگین متحرک 100 روزه قرار دارد که نزول EURUSD را در چند هفته گذشته مشخص کرده بود. اکنون سوال این است که آیا 1.0930 بالاترین محدوده معاملاتی کوتاه مدت خواهد بود یا خیر.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

از نظر تقویم اقتصادی، امروز تمرکز بر روی شاخص ارزیابی انتظارات اقتصادی ZEW برای آلمان و ناحیه یورو خواهد بود. این‌ دو شاخص در چند ماه گذشته رو به وخامت بوده‌اند و انتظار می‌رود اندکی بیشتر کاهش یابند. این داده در ترکیب با رقم قوی فروش خرده فروشی ایالات متحده امروز، EURUSD به خوبی می‌تواند محدوده 1.0875 تا 1.0930 را دنبال کند و پیش از انتشار صورتجلسه FOMC در روز چهارشنبه ضعیف باقی بماند.

پوند: رشد موقتی به دلیل انتشار خوب داده‌های دستمزد

پوند صبح امروز پس از شگفتی داده‌های رشد دستمزدها، رالی داشت. جیمز اسمیت، اقتصاددان انگلیس موسسه ING، در مورد داده‌ها بیان کرد: رشد دستمزد بخش خصوصی اکنون از 7.9 درصد قبلی به 8.1% رسیده است. این ارقام تجدیدنظر کاهشی داشتند، بنابراین همه شگفتی‌های صعودی مربوط به ماه اخیر نیست. اما هنوز هم به وضوح برای بانک مرکزی انگلیس خیلی بالا هستند و احتمال افزایش نرخ بهره در ماه سپتامبر را تقویت کرد. مسئله دیگر این است که بیکاری در حال حاضر به وضوح در حال افزایش است و اشتغال بر اساس معیار “یک ماهه” نسبت به سه ماه قبل 360 هزار کاهش یافته است.”

به عقیده جیمز رشد دستمزد می‌تواند در جهت صعودی شگفت‌انگیز باشد، اما به همان اندازه، او احساس می‌کند که انتشار CPI ژوئیه در روز چهارشنبه می‌تواند شگفتی تورم خدمات در جهت نزولی داشته باشد. اگر حق با وی باشد، امروز افت جفت ارز EURGBP به زیر محدوده 0.86 موقتی خواهد بود. محدوده 0.8550-0.8580 ممکن است پیش از انتشار شاخص CPI فردا، حفظ شود.

پزوی آرژانتین: نزول تنها راه است

مقامات آرژانتین دیروز ارزش پزوی آرژانتین (ARS) را نزدیک به 20% کاهش دادند، که اکنون بدین معنی است هر دلار برابر با 350 پزوی آرژانتین است. در همین حین، بانک مرکزی محلی نرخ بهره را با 21% افزایش به 118% افزایش داد تا با تورمی که اکنون در ارزیابی سالانه 115% است، مقابله کند.

دلیل افزایش سرعت کاهش نرخ رسمی USDARS، سیاسی بود. انتخابات مقدماتی در تعطیلات آخر هفته شاهد حمایت شگفت انگیزی از نامزد آزادیخواه خاویر مایلی بود که علاقه‌ای به برنامه‌های وام دهی جاری صندوق بین المللی پول ندارد و توصیه می‌کند اقتصاد آرژانتین دلاری شود. پس از این نتایج، پزو تحت فشار قرار گرفت و با توجه به نداشتن ذخایر ارزی برای مقاومت در برابر این فشار، بانک مرکزی مجبور شد کاهش ارزش پزو را سرعت بخشد.

این مسئله، انتخابات سراسری اکتبر را بسیار نامشخص می‌کند و مسیر آرژانتین را در پیش‌برد با صندوق بین‌المللی پول زیر سوال می‌برد، جایی که وام‌دهنده مستقر در واشنگتن در حال بررسی است که آیا قسمت بعدی 7.5 میلیارد دلار از یک برنامه چهار ساله 44 میلیارد دلاری را انجام دهد یا خیر. آرژانتین سال سختی را پشت سر گذاشته و خشکسالی به صادرات گندم، ذرت و سویا ضربه زده است و به وضوح نیاز به کمک دارد.

برای شرکت‌های چند ملیتی، پوشش ریسک پزو فوق العاده دشوار بوده است. مسیر پیش رو برای پزو سخت به نظر می‌رسد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟