اخبار در مورد اجلاس بریکس را زیرنظر داشته باشد!

زمان مطالعه: 4 دقیقه

اخبار در مورد اجلاس بریکس را زیرنظر داشته باشد!

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

در بازارهای آرام تابستانی فارکس، داستان اصلی همچنان دفاع مقامات چینی از رنمینبی است. با توجه به اینکه USDCNY به دلایل زیادی نزدیک به 7.30 معامله می‌شود، کار مقامات چینی سخت خواهد بود. در جاهای دیگر، سهام‌ بخش فناوری آمریکا باعث می‌شوند بازار سهام ایالات متحده حمایت شوند، حتی اگر بازده بالاتر اوراق خزانه‌داری ایالات متحده چالش‌ برانگیز باشند. امروز منتظر اخبار از اجلاس بریکس (BRICS) باشید.

دلار آمریکا: سهام بخش فناوری

بازار سهام ایالات متحده همچنان به عملکرد بهتر خود ادامه می‌دهند. به نظر می‌رسد که این مسئله تا حد زیادی به افزایش سهام بخش فناوری در گروه هوش مصنوعی مربوط می‌شود. فردا گزارش درآمدزایی شرکت Nvidia منتشر خواهد شد.

دوره مستر کلاس طلا

  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا
دوره طلا

عملکرد بازار سهام ایالات متحده به حس «استثنایی بودن ایالات متحده» می‌افزاید، که همچنین با پشتوانه اعداد رشد بهتر و بانک مرکزی که دلایل بیشتری نسبت به سایرین دارد تا در اواخر چرخه انقباض خود، هاوکیش باقی بماند، همراه شده است.

امروز تنها داده‌های کلان درجه دوم ایالات متحده در تقویم اقتصادی وجود دارد، اما با ادامه افزایش بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده، عوامل منفی برای افزایش ارزش بازار سهام در حال رشد هستند. ما انتظار داریم دلار پیش از سخنرانی پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا، در روز جمعه قوی باقی بماند.

دو نکته مهم دیگر امروز وجود دارند. اولین مورد، نبرد بانک خلق چین برای نگه داشتن USDCNY زیر محدوده 7.30 است. همانطور که اخیرا ذکر شد، مداخله فارکس چین غیرشفاف است، اما اقدام دیگر برای حمایت از رنمینبی کاهش ذخایر مورد نیاز در سپرده‌های فارکس است. کاهش مختصری در USDCNH می‌تواند منجر به عرضه دلار در سراسر جهان باشد، اما با کاهش نرخ بهره رسمی توسط مقامات چینی، ما گمان می‌کنیم که هر گونه افزایش CNH محدود و موقت باشد.

همچنین امروز شاهد آغاز اجلاس سران بریکس در آفریقای جنوبی هستیم. توسعه و گسترش در صدر دستور کار قرار دارد و در این چارچوب، امارات متحده عربی، مصر و بنگلادش نام‌هایی هستند که می‌توانند اضافه شوند و همگی در سال 2021 به بانک توسعه جدید بریکس ملحق شدند. اگر عربستان سعودی به این گروه بپیوندد، غافلگیری بزرگی خواهد بود، که به ناچار به گمانه زنی در مورد پیوند زدن قیمت نفت به ارزهای غیر دلاری منجر می‌شود. این مسئله می‌تواند موقتاً به دلار ضربه بزند.

شاخص دلار در محدوده 102.70 – 103.70 نوسان می‌کند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

یورو آرام گرفته است

جفت ارز EURUSD همچنان در محدوده کوچکی نوسان می‌کند. بازده اوراق خزانه داری آمریکا و جفت ارز USDCNH احتمالا محرک‌های اصلی کوتاه مدت هستند. به نظر می‌رسد محدوده 1.0850-1.0930 محدوده رنج کوتاه مدتی باشد و ما تا انتشار گزارشات PMI ماه اوت فردا، کاتالیزور محلی برای شکست را پیش‌بینی نمی‌کنیم. در مورد انتظارات سیاست‌های انقباضی، بازار تا پایان امسال تنها افزایش 20 نقطه پایه‌ای را قیمت گذاری کرده است که احتمالا شانس افزایش 0.25 درصدی نرخ بهره در ماه سپتامبر را دست کم گرفته است.

امروز تقویم اقتصادی برای ناحیه یورو خلوت است. اما در بحبوحه بدبینی در ناحیه یورو، حداقل باید مازاد حساب جاری ماهانه بهتری را بین 10 تا 20 میلیارد یورو، شاهد باشیم. به یاد داشته باشید که این در مقایسه با کسری ماهیانه عظیم 35 میلیارد یورویی است که یک سال پیش، زمانی که افزایش قیمت انرژی منجر به سقوط یورو شده بود، مشاهده کردیم.

در جاهای دیگر، بازده بالای اوراق ایالات متحده، ارزهای اروپایی های بتای کرون نروژ و کرون سوئد را تحت فشار قرار داده است. فاصله زیادی تا جلسه بعدی بانک مرکزی سوئد (21 سپتامبر) که احتمالا می‌تواند از کرون حمایت کند، وجود دارد و این بدین معنی است که EURSEK احتمالاً در این دوره در محدوده 12 معامله خواهد شد.

ین: در محدوده مداخله

جفت ارز USDJPY در محدوده مداخله بین 145 – 150 معامله می‌شود. این محدوده‌ای است که بانک مرکزی ژاپن حدود 70 میلیارد دلار را در ماه سپتامبر و اکتبر سال گذشته به فروش رساند. به نظر می‌رسد که مقامات توکیو در حال حاضر محتاط هستند و نمی‌خواهند با افزایش بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده در USDJPY مبارزه کنند. همچنین در حال حاضر شرایط به ظاهر منظم بازار، که در آن نوسانات یک ماهه USDJPY کمتر از 10% است، در مقایسه با سطوح 14-16 درصدی زمانی که بانک مرکزی ژاپن در سال گذشته مداخله کرد، می‌تواند دلیلی برای مخالفت با مداخله باشد.

به عبارت دیگر، مداخله در بازار فارکس ممکن است قریب‌الوقوع نباشد و محرک بزرگ‌تر برای افزایش ین احتمالاً نوعی اصلاح شدید دارایی‌های ریسکی باشد که احتمالاً توسط افزایش بازده اوراق خزانه‌داری ایالات متحده انجام می‌شود.

زلوتی لهستانی: دور دوم داده‌های اقتصادی

داده های دیروز در لهستان تصویر مختلطی را نشان داد. تولید صنعتی با افت بسیار بیشتر از حد انتظار غافلگیر داشت و ما انتظار داریم که در سه ماهه سوم ضعیف باقی بماند و ممکن است فقط در سه ماهه چهارم شاهد بهبودی باشیم. از سوی دیگر، PPI بیش از حد انتظار کاهش یافت و رشد دستمزد نیز ضعیف‌تر از حد انتظار بود. در هر دو مورد، اثر پایه نقش مهمی ایفا می‌کند، اما در مورد بازار کار، به نظر می‌رسد فشار فزاینده‌ای برای کاهش وجود دارد. امروز دور دومی از داده‌ها را با فروش خرده فروشی و اعداد ساخت و ساز خواهیم دید. بر اساس پیش‌بینی‌های ما، ماه ژوئیه ماه دیگری بود که میزان خرده‌فروشی کالاها کاهش یافت، اما به نظر می‌رسد که وضعیت در حال تثبیت است چرا که کاهش تورم امکان بازگشت رشد واقعی دستمزدها را فراهم کرده است.

زلوتی لهستان پس از غافلگیری منفی دیروز تقریباً 0.5% تضعیف شد، اما نرخ‌های بهره بالاتر همچنان به افزایش زلوتی اشاره می‌کند. امروز خواهیم دید که آیا داده‌های کلان پتانسیل بیشتری برای شگفتی در جبهه منفی دارند یا خیر. در غیر این صورت، به دلیل نرخ‌های بهره بالاتر، همچنان انتظار داریم زلوتی قوی‌تر باشد و جفت ارز EURPLN پایین‌تر از 4.46 قرار گیرد.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟