ارانته

سمپوزیوم جکسون هول و اجلاس سران بریکس این هفته در کانون توجهات هستند

زمان مطالعه: 3 دقیقه

سمپوزیوم جکسون هول و اجلاس سران بریکس این هفته در کانون توجهات هستند

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 

مهمترین رویدادهای این هفته شامل سمپوزیوم جکسون هول فدرال رزرو، پانزدهمین اجلاس سران بریکس و داده‌های PMI برای ماه اوت هستند. افزایش مداوم بازده اوراق خزانه داری ایالات متحده یک عامل منفی برای دارایی‌های ریسک ایجاد می‌کند و باید تقاضا برای دلار را حفظ کند.

دلار آمریکا: اوراق خزانه داری از دلار حمایت می‌کند

شروع آرامی را در بازار فارکس شاهد هستیم. مقامات چینی کاهش دیگر نرخ بهره را ارائه کردند – اما این بار نرخ استقراض یک ساله با 10 نقطه پایه کاهش به 3.45% رسیده است، در حالی که نرخ استقراض 5 ساله به طور غیرمنتظره‌ای بدون تغییر باقی ماند. نرخ استقراض 5 ساله برای بازارهای وام مسکن چین مهم‌تر است و این مسئله سؤالاتی را در مورد چگونگی برنامه ریزی چین برای تحریک تقاضا در آن بخش ایجاد می‌کند. کاهش نرخ استقراض، حرکت بزرگی را در رنمینبی ایجاد نکرد و تثبیت‌های پایین در جفت ارز USDCNY نشان می‌دهد که مقامات چینی تلاش می‌کنند نوعی مرز تعیین کننده در نزدیکی 7.35 ترسیم کنند. برخلاف ژاپنی‌ها که در فعالیت‌های مداخله‌ای در بازار فارکس بسیار شفاف هستند، تشخیص اینکه آیا مقامات چینی برای فروش دلار نزدیک به سطوح فعلی مداخله می‌کنند یا خیر دشوار است. با این حال، با به کارگیری محرک‌های پولی چین، انتظار می‌رود رنمینبی همچنان ضعیف بماند و به عنوان یک ارز تامین مالی محبوب در معاملات حملی باقی بماند.

به نظر می‌رسد دلار در این هفته رشد خواهد کرد. سخنرانی روز جمعه پاول، رئیس فدرال رزرو، در سمپوزیوم جکسون هول در کانون توجه قرار خواهد گرفت. این سخنرانی در حالی انجام خواهد شد که بازده اوراق 10 ساله نزدیک به محدوده 4.30% است و احتمال رسیدن به محدوده 4.5% وجود دارد.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

  • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
  • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
  • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
  • تحلیل بین بازاری
  • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

تیم تحلیل‌گران موسسه ING اشاره می‌کنند که بازده اوراق 10 ساله ایالات متحده بیشترین ارتباط را با قیمت گذاری نرخ بهره چهار یا پنج سال آینده دارد. به عبارت دیگر، فشار فروش در اوراق خزانه داری به نرخ ترمینال برای این چرخه انقباضی ارتباط کمتری دارد و بیشتر به این مسئله مرتبط می‌شود که در شرایط عادی‌تر، نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا در چه سطحی باقی می‌ماند. سخنرانی پاول در روز جمعه می‌تواند این مسئله را تا حدی روشن کند. با این حال، نکته نهایی این است که به نظر می‌رسد خیلی زود است که فدرال رزرو در مورد تورم کاملاً به اطمینانی برسد و دلار احتمالاً سود خود را حفظ می‌کند.

رشد شاخص دلار می‌تواند بالاتر از محدوده 103.20 ادامه داشته باشد و احتمالا این هفته می‌تواند به محدوده 104 برسد.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

علاوه بر این در این هفته، به اخبار اجلاس بریکس (که 22 تا 24 اوت) در آفریقای جنوبی برگزار می‌شود، توجه کنید. موضوع گسترش بریکس در راس دستور کار قرار دارد و ناگزیر سوالاتی را در مورد تهدید دلارزدایی ایجاد خواهد کرد.

یورو: باز هم داده‌های ضعیف PMI را شاهد خواهیم بود؟

قبل از سخنرانی کریستین لاگارد، رئیس بانک مرکزی اروپا، در روز جمعه، مهم ترین مسئله در ناحیه یورو در این هفته، انتشار PMI در روز چهارشنبه برای ماه اوت خواهد بود. در حال حاضر، تاریکی در چشم انداز اروپا افزایش یافته و توصیف آلمان به عنوان “مرد بیمار اروپا” بازگشته است. (مرد بیمار اروپا اصطلاحی بود که به امپراتوری عثمانیِ در حال ضعف و زوال، اطلاق می‌گردید. در عرف دیپلماتیک مرد بیمار را به کشوری می‌گویند که احتمال سقوط آن وجود دارد.) باید ببینیم که آیا PMI های بخش تولیدی بیش از این بدتر می‌شوند و همچنین آیا PMI خدماتی به طور قطعی به قلمرو زیر 50 می‌روند یا خیر.

جفت ارز ERUSD پایین‌تر از محدوده 1.09 و در محدوده حمایتی 1.0835/45 قرار گرفته و احتمال رسیدن به محدوده 1.0775 وجود دارد. مطمئناً، با افزایش بازده اوراق خزانه‌داری آمریکا که تهدیدی برای دارایی‌های ریسکی است – و چینی که هنوز شکننده است – EURUSD برای بازگشت به بالاتر از میانگین متحرک 100 روزه در 1.0930 با مشکل مواجه خواهد بود.

پوند: در کوتاه مدت رشد خود را حفظ می‌کند

شاخص وزنی تجاری پوند بانک مرکزی انگلیس همچنان نزدیک به بالاترین حد سال معامله می‌شود که بدون شک به دلیل افزایش نرخ‌های بهره کوتاه مدت، تقویت شده است. ممکن است این قدرت استرلینگ، تا مجموعه بعدی انتشار داده‌های دستمزد و CPI بریتانیا (به ترتیب در 12 و 20 سپتامبر منتشر می‌شوند)، ادامه یابد.

برای این هفته، تقویم بریتانیا تا زمان انتشار داده‌های PMI در روز چهارشنبه سبک است. EURGBP می‌تواند در محدوده 0.8500-0.8550 تضعیف شود، در حالی که GBPUSD همچنان در محدوده رنج کوچک هفته گذشته بین 1.2615-1.2785 به دام افتاده است.

منبع: ING

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی