ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

بعید است صورتجلسه FOMC روند دلار آمریکا را تغییر دهد

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس

تحلیل سنتیمنت روزانه

قدرت در بازار سهام چین منجر شده برخی از ارزها به غیر از دلار آمریکا رشد کنند. بازار آپشن فارکس سیگنال‌هایی را ارائه می‌دهد که که سرمایه گذاران ممکن است در نهایت نسبت به EURUSD چندان بدبین نباشند. امروز نیز یک روز آرام برای داده‌های ایالت متحده است و تنها صورتجلسه FOMC منتشر می‌شود و چندین سخنرانی اعضای بانک مرکزی آمریکا وجود خواهند داشت.

دلار آمریکا: روند نزولی

در بازار آرام فعلی، دلار کمی افت کرده است. دو عامل می‌تواند محرک این مسئله باشد: اولین مورد این است که دیروز شاخص CPI ژانویه کانادا بسیار کمتر از حد اجماع منتشر شد و باعث کاهش 12 نقطه پایه‌ای در بازده کوتاه مدت شد. سرمایه گذاران ممکن است به طور فزاینده‌ای تصور کنند که عدد CPI ژانویه ایالات متحده یک انحراف بوده و زمانی که قیمت مصرف کننده فوریه در 12 مارس منتشر شود، روایت تورم کاهنده بازیابی خواهد شد.

تخفیف پرارپ

عامل دوم قدرت در بازارهای سهام چین و رنمینبی خارجی (CNH) است. شاخص سهام CSI 300 چین اکنون 10 درصد از پایین‌ترین سطح اخیر خود رشد کرده است. دلیل این مسئله، ممکن است ترکیبی از برخی خریدهای رسمی ETF و برخی اقدامات اداری باشد که باعث افزایش رالی شده است – با این حال دوام آن زیر سوال است. جفت ارز USDCNH اکنون به زیر 7.20 رسیده است و همراه با آن منجر شده دلار در برابر ارزهای آسیایی افت کند. همانطور که می‌دانیم، این روندها معمولا یک جریان ضعیف برای دلار ایجاد می‌کنند.

سیگنال فارکس و طلا

ایکس چیف

برای امروز داده چندان مهمی برای آمریکا وجود ندارد و تنها چند عضو بانک مرکزی آمریکا سخنرانی خواهند داشت. امروز همچنین صورتجلسه ماه ژانویه FOMC منتشر خواهد شد. این جلسه یک جلسه خنثی بود که در آن پاول از فرصت استفاده کرد و اعلام کرد که کاهش نرخ بهره در ماه مارس بعید به نظر می‌رسد. در حال حاضر، قیمت‌ گذاری‌های بازار کاهش حدود 90 نقطه پایه‌ای را نشان می‌دهند. موسسه ING عقیده دارد پیش‌بینی بانک مرکزی آمریکا برای کاهش 75 نقطه پایه‌ای نرخ بهره در سال 2024، حداقل مقدار کاهشی است که بازار در حال حاضر قیمت گذاری کرده است.

موسسه ING برای این هفته اشاره کرده بود که نوسانات پایین‌ بدین معنی خواهند بود که نباید شکست‌های قیمتی را دنبال کرد. باید دید آیا شاخص DXY می‌تواند در محدوده بین 103.80 – 104.40 باقی بماند یا خیر.

یورو: بازار آپشن بدبینی کمتری دارد

موسسه ING اخیرا در مورد نوسانات پایین در جفت ارز EURUSD صحبت کرده است. با این حال، در همین حین بازار نشان می‌دهد که نسبت به یورو کمتر بدبین شده است. علیرغم ناامیدی و تاریکی که اقتصاد ناحیه یورو را احاطه کرده است، به نظر می‌رسد که اطمینان سرمایه گذاران به کاهش EURUSD در حال محو شدن است.

در کوتاه مدت، امروز شاخص اطمینان مصرف کننده برای ماه فوریه منتشر خواهد شد. یک بهبود خفیف در این داده پیش‌بینی می‌شود. اگر خوش‌بینی برای اقتصاد ناحیه یورو وجود داشته باشد، ممکن است رشد دستمزدها به سرعت تورم کاهش نیابد و در نهایت رشد درآمد واقعی افزایش یابد.

برای امروز، شاید نباید با اندکی قدرت یورو هیجان زده شویم و شاید دیدگاه پیش فرض باید این باشد که EURUSD اندکی در محدوده 1.0780-1.0840 باقی می‌ماند.

پوند: 23 میلیارد پوند

امروز Resolution Foundation گزارشی منتشر کرد که نشان می‌دهد جرمی هانت، صدراعظم بریتانیا، 23 میلیارد پوند فضای مالی برای محرک در بودجه 6 مارس دارد. این چشم‌انداز محرک‌های مالی ممکن است یکی از دلایلی باشد که پوند چندان افت نکرده است مخصوصا پس از این که بیلی، رئیس بانک مرکزی انگلیس، اعلام کرد که ممکن است بانک مرکزی نیازی نداشته باشد منتظر تورم 2 درصدی باشد تا نرخ بهره را کاهش دهد.

بودجه 6 مارس بریتانیا همچنین می‌تواند برخی از مشوق‌های صندوق‌های بازنشستگی بریتانیا را برای سرمایه گذاری در بازارهای دارایی بریتانیا ایجاد کند.

در شرایطی که دلار آمریکا کمی تضعیف شده است جفت ارز GBPUSD امروز می‌تواند به محدوده 1.2670/80 برسد.

منبع: ING

اخبار فوری فارکس و بازار جهانی در کانال تلگرام UTOFX

@UtoFX

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی