ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

سفته‌بازان دلار در انتظار خبر شوکه‌کننده فردا

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه: معاملات‌حملی (انتقالی) ممکن است در این هفته افزایش یابد؛ زیرا نوسانات فارکس حتی پس از شهادت پاول، رئیس فدرال رزرو در سنا در رکود است. پاول امروز به مجلس نمایندگان می‌رود؛ اما به نظر می‌رسد دلار بیشتر از CPI ایالات‌متحده که فردا منتشر می‌شود، تأثیر بپذیرد. در نیوزیلند، بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) با یک بیانیه داویش بازار را غافلگیر کرد و باعث ضعف در دلار نیوزلند شد – اما ما (تیم تحلیل ING) گمان می‌کنیم که خوش‌بینی نسبت به تورم بیش‌ازحد است.

دلار آمریکا: داده CPI برای شوک به بازار فارکس موردنیاز است

بازارها در انتظار تحولات در ناحیه یورو، سیاست ایالات‌متحده و داده‌های جدید اقتصادی هستند. نوسانات فارکس کاهش‌یافته است. به دلیل نزدیک شدن به انتشار داده شاخص CPI ایالات‌متحده (فردا منتشر می‌شود)، بازارها را در حالت محتاطانه قرار گرفته‌اند.

تخفیف پراپ

امروز، جروم پاول، رئیس فدرال رزرو برای دومین شهادت خود با سیاست‌گذاران مجلس نمایندگان رو‌به‌رو می‌شود. حضور دیروز او در مجلس سنا تأثیر قابل‌توجهی بر بازارها نداشت. اظهارات آماده شده پاول دیروز با ریسک از دو طرف روبه‌رو بود (خنثی) و نیاز به داده‌های جدید بیشتر برای توجیه تسهیل پولی را تکرار کرد. ما (تیم ING) معتقد هستیم که پاول از آرام نگه‌داشتن بازارها در این مرحله خوشحال است؛ زیرا باعث می‌شود که برخی از داده‌ها شروع به حرکت در مسیر درست کنند. ما در شهادت پاول یک سوگیری نسبتاً داویش مشاهده کردیم؛ زیرا او مدام بر ریسک ناشی از تضعیف بی‌رویه فعالیت و اشتغال تأکید می‌کرد – اما وابستگی شدید به داده‌ها باعث شد که بازارها قیمت‌گذاری ۱۹ نقطه پایه برای سپتامبر را تغییر ندهند.

به‌غیراز شهادت پاول در مجلس نمایندگان، امروز هیچ رویداد کلان مهم دیگری از ایالات‌متحده وجود ندارد. به نظر می‌رسد مخالفت‌های حزب دموکرات ایالات‌متحده علیه رئیس‌جمهور جو بایدن به‌طور کامل توسط بازارها کنار گذاشته شده است. شاخص پیش‌بینی احتمال نامزدی بایدن در انتخابات ماه نوامبر پس از نشانه‌های اخیر مبنی بر ناکافی بودن فشار داخلی برای جایگزینی او، از 40 درصد به 60 درصد بازگشت.

ایکس چیف

سفته‌بازان دلار در انتظار خبر شوکه‌کننده فردا

ما انتظار داریم که نوسانات فارکس امروز پایین باقی بماند، تحولی که می‌تواند به بهبود کوتاه‌مدت بیشتر ارزهای مانند MXN و BRL کمک کند. همچنین فشار بر ین ژاپن هم به دلیل این‌که برای تأمین مالی در معاملات حملی (انتقالی) استفاده می‌شود، وجود خواهد داشت. دلار ممکن است تا انتشار داده CPI فردا باثبات باقی بماند.

یورو: مذاکرات ائتلاف فرانسه طولانی و دشوار خواهد بود

به‌طور زیادی روشن شده است که مذاکرات ائتلاف در فرانسه روندی طولانی و پیچیده خواهد داشت. در این مرحله اولیه، رهبران حزب در جناح چپ «جبهه مردمی جدید» در حال بحث و گفتگو هستند که چه کسی را به‌عنوان نخست‌وزیر به رئیس‌جمهور مکرون پیشنهاد دهند – اما او می‌تواند نامزد را رد کند. احتمال نخست وزیری تکنوکرات در آن صورت محتمل‌تر می‌شود؛ زیرا مکرون به دنبال کاهش حواشی حزب چپ است.

بازارها احتمالاً راه‌حل‌های تکنوکراتیک را نسبت به راه‌حل‌های دیگر انتخاب می‌کنند؛ اما ممکن است هفته‌ها طول بکشد تا این بن‌بست سیاسی به نتیجه برسد. ما (تیم ING) همچنان نگران این هستیم که بازار اوراق‌قرضه تحت تأثیر شدید این اتفاقات قرار گیرد.

در حال حاضر، EURUSD بیشتر در انتظار تحولات در داده‌های کلان ایالات‌متحده است و به نظر می‌رسد که معامله در حدود 1.08 برای آن نقطه تعادلی باشد. این جفت ارز احتمالاً در اثر داده‌های CPI ایالات‌متحده می‌تواند تقویت شود؛ اما همچنان انتظار داریم که نتواند از محدوده‌ی 1.09+ بالاتر رود؛ زیرا نگرانی‌های سیاسی و مالی فرانسه حل‌نشده باقی مانده است.
سفته‌بازان دلار در انتظار خبر شوکه‌کننده فردا

دلار نیوزلند: بیانیه داویش بازار را غافلگیر کرد

بانک مرکزی نیوزلند بازارها را با بیانیه داویش غافلگیر کرد و نرخ بهره را صبح امروز در ۵.۵ درصد ثابت نگه داشت. ما (تیم تحلیل ING) فکر می‌کردیم که فقدان داده‌های مهم برای سه‌ماهه دوم می‌تواند دلیلی برای تکرار موضع هاوکیش جلسه قبل باشد؛ اما بانک مرکزی نیوزلند در بیانیه خود اطمینان بیشتری نسبت به کاهش تورم نشان داد. بانک مرکزی نیوزلند در بیانیه خود بیان کرد: «سیاست پولی محدودکننده به‌طور قابل توجهی تورم قیمت مصرف‌کننده را کاهش داده است». همچنین کمیته سیاست‌گذاری بانک مرکزی نیوزلند، انتظار دارد که در نیمه دوم سال جاری، CPI به محدوده هدف 1 تا 3 درصد بازگردد و اشاره‌های متعددی هم به کندی در اقتصاد و بازار کار شد.

پیش‌بینی‌های ما (تیم تحلیل ING) شامل یک کاهش نرخ بهره توسط بانک مرکزی نیوزلند (RBNZ) در سه‌ماهه چهارم امسال بود؛ اما اذعان می‌کنیم که بیانیه امروز تعادل را به سمت حداقل دو تغییر نرخ بهره تغییر داد. (60 نقطه پایه تا پایان سال قیمت‌گذاری شده است).

سفته‌بازان دلار در انتظار خبر شوکه‌کننده فردا

سیاست‌گذاران حتماً شواهد قانع‌کننده از کاهش تورم در آینده دیده‌اند؛ به همین دلیل لحن خود را تغییر داده‌اند. اما همچنان پیش‌بینی برخی ریسک‌های صعودی قابل‌توجه برای تورم می‌کنیم. یک شگفتی صعودی در گزارش سه‌ماهه دوم CPI هفته آینده می‌تواند به معکوس کردن حرکت امروز NZD کمک کند. ما (تیم تحلیل ING) در تابستان امسال به‌طورکلی نسبت به NZD دیدگاه صعودی داریم.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی