ارانته

تنها کاهش CPI آمریکا کافی نیست !

زمان مطالعه: 3 دقیقه

تنها کاهش CPI آمریکا کافی نیست !

تحلیل سنتیمنت روزانه فارکس 21 تیر

 • تنها کاهش CPI آمریکا کافی نیست !

شاخص دلار روز گذشته افت خود را ادامه داد. با توجه به آمارهای قوی‌ از دستمزدها که صبح دیروز منتشر شد، پوند رالی داشت. در انگلیس میانگین درآمد هفتگی بدون احتساب پاداش‌‌ها در سه ماه منتهی به ماه مه 7.3 درصد افزایش یافته است. اگرچه نرخ بیکاری تا 4% افزایش یافت اما این مسئله به این دلیل بود که تعداد بیشتری از بریتانیایی‌ها به دنبال شغل می‌گشتند نه به این دلیل که مردم مشاغلی را که داشتند، از دست دادند.

اما به بریتانیایی‌هایی که چنین افزایش خوبی در دستمزد خود داشتند، حسادت نکنید چرا که تورم بریتانیا هنوز خیلی بالا است. متوسط نرخ وام مسکن به 6.6% افزایش یافته، بالاترین نرخ از سال 2008، و طبق داده‌های truflation، تورم در بریتانیا 8.7% است و با توجه به نرخ تورم، قیمت‌ها با سرعتی بیش از 11% رشد می‌کنند.

فقط تا 10 خرداد دوره مستر کلاس طلا با قیمت فعلی در دسترس است

 • بهترین دوره آموزش طلا در ایران
 • نقش بانک‌های مرکزی در بازار طلا
 • ترید طلا بر اساس شاخص‌های اقتصادی
 • تحلیل بین بازاری
 • استفاده کاربردی از سنتیمنت در معامله‌گری طلا

مسئله این است که رشد قوی دستمزدها تا حدی توضیح می‌دهد که چرا بانک مرکزی انگلیس (BoE) در مبارزه با تورم دردسرهای زیادی را تحمل می‌کند و به همین دلیل است که داده‌های دیروز انتظار افزایش 0.50 درصدی دیگر از بانک مرکزی انگلیس را در جلسه بعدی خود تقویت کرد. طبق پیش‌بینی بسیاری از تحلیلگران، نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس در سه ماهه اول سال آینده در محدوده 6.5/7 درصد قرار خواهد داشت. جفت ارز GBPUSD به محدوده 1.2970 رسید که بالاترین سطح از ماه آوریل بود اما اینکه آیا این رالی می‌تواند ادامه یابد بستگی به این دارد: 1. جایی که دلار آمریکا در کوتاه مدت پس از داده‌های CPI امروز حرکت خواهد کرد و 2. در صورتی که بانک مرکزی انگلیس در بلندمدت نرخ‌ بهره را به 6.5/7% را افزایش دهد، اقتصاد بریتانیا به کجا می‌رود چرا که افزایش‌های نرخ بهره بانک مرکزی انگلیس به فشار بر بازار مسکن و رشد اقتصادی بریتانیا ادامه خواهد داد و این می‌تواند پتانسیل رشد GBPUSD را پس از یک واکنش مثبت سریع محدود کند.

کانال اخبار فوری فارکس و بازارهای جهانی

کاهش تورم آمریکا برای عقب نشینی اعضای هاوکیش بانک مرکزی آمریکا کافی نخواهد بود

انتظار می‌رود شاخص قیمت مصرف کننده آمریکا از 4% ماه گذشته به 3.1% کاهش یابد. اما متأسفانه، این کاهش برای جلوگیری از افزایش بیشتر نرخ بهره توسط فدرال رزرو کافی نخواهد بود، چرا که کاهش بیشتر نرخ تورم به 3% به دلیل تأثیر اثر پایه قیمت انرژی است، در حالی که انتظار می‌رود تورم هسته در حدود 5% ثابت باقی بماند که هنوز بیش از دو برابر هدف 2 درصدی فدرال رزرو است.

به علاوه، بازگشت قیمت نفت نشان می‌دهد که ریسک افزایش تورم اصلی در ماه‌های آینده قوی‌تر می‌شود. نفت خام آمریکا دیروز از میانگین متحرک 100 روزه عبور کرد و امروز صبح در سطح 75 دلار در هر بشکه نوسان می‌کند. اندیکاتورهای روندی و مومنتوم مثبت باقی می‌مانند و ما هنوز در محدوده اشباع خرید قرار نداریم که بدین معنی است این رشد می‌تواند ادامه داشته باشد. هدف بعدی برای خریداران می‌تواند محدوده میانگین متحرک 200 روزه در سطح 77 دلار باشد. از نظر درصدی، ما در مورد افزایش 12 درصدی از ابتدای ماه صحبت می‌کنیم و این بهبود در واکنش به محدودیت تولید بیشتر ریاض و مسکو است که مصمم هستند قیمت نفت را به حداقل 80 دلار برسانند. همچنین پکن نیز برای تقویت اقتصاد چین از طریق محرک‌های جدید پولی و مالی تلاش می‌کند.

اما با وجود کاهش عرضه اوپک و اخبار محرک‌های پولی و مالی جدید از سوی چین، نفت خام آمریکا باید در محدوده 77/80 دلار مقاومت قوی داشته باشد، چرا که از یک سو، اوپک پلاس در حال کاهش عرضه است تا قیمت‌ها را افزایش دهد و کاهش عرضه آنها باعث کاهش مازاد نفت جهانی در نیمه دوم خواهد شد – حتی اگر چین بالاخره به بهبودی سالم‌تری دست یابد. اما از سوی دیگر، بهبود چین هنوز قطعی نیست و افزایش تولید نفت در خارج از کارتل به مهار فشار قیمت کمک می‌کند. تولید نفت خام آمریکا در سال جاری در مسیری بی سابقه است و نیمی از نفت خام جدید از ایالات متحده می‌آید، جایی که شرکت‌هایی مانند دِوان انرژی، شرکت نفت‌وگاز آمریکایی، تولید قوی دارند.

بانک مرکزی نیوزیلند نرخ بهره را افزایش نداد اما بانک مرکزی برای آخرین بار نرخ بهره را 0.25% افزایش می‌دهد

بانک مرکزی نیوزیلند امروز طبق انتظارات نرخ بهره را تغییر نداد و نرخ بهره 5.5% باقی ماند. امروز همچنین بانک مرکزی کانادا جلسه‌ای خواهد داشت که انتظار می‌رود برای آخرین بار در این چرخه انقباضی نرخ بهره را 0.25% افزایش دهد. پیش‌بینی می‌شود به دلیل داده‌های اشتغال قوی آمریکا در کنار داده‌های اقتصادی قوی و درد کم در بازار مسکن ایالات متحده شاهد دو بار افزایش دیگر نرخ بهره توسط بانک مرکزی آمریکا باشیم.

بنابراین، جالب است که ارزش دلار آمریکا کاهش می‌یابد در حالی که هیچ چیزی نشان‌دهنده ضیف شدن موضع سیاست هاوکیش فدرال رزرو نیست. این مسئله و این واقعیت که ما به زودی با شرایط اشباع فروش دلار مواجه خواهیم شد، اگر با تورم هسته قوی و داد‌ه‌های اقتصادی قوی همراه باشد، به افزایش ارزش دلار منجر خواهند شد.

منبع: Swissquote

برای پیگیری اخبار روز و فوری فارکس و بازارهای جهانی به کانال تلگرام UtoFX بپیوندید.

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

1 دیدگاه در “تنها کاهش CPI آمریکا کافی نیست !
 1. Javad گفت:

  عالی بود
  مرسی از تحلیل های دقیقتون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی