ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

رئيس بانک مرکزی مسیر دلار را در چهارشنبه تعیین خواهد کرد

زمان مطالعه: 5 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه:
انتظار می‌رفت که پارلمان در فرانسه با اکثریت قاطع تشکیل نشود؛ اما پیروزی غافلگیرکننده ائتلاف چپ ممکن است، باعث ایجاد نگرانی در بازار تا قبل از مذاکرات برای تشکیل ائتلاف شود. بااین‌حال، حزب مکرون که در رتبه دوم قرار می‌گیرد، ممکن است تعادلی ایجاد کند و افزایش مجدد اسپرد اوراق قرضه فرانسه را محدود کند. از نظر ما(تیم ING) یورو همچنان باید ضعیف باقی بماند. در ایالات‌متحده، سخنرانی پاول و داده CPI نکات برجسته این هفته هستند.

دلار آمریکا: تمرکز تورم و پاول در این هفته

دلار در پایان هفته نسبتاً قوی‌تر شده است؛ زیرا پیروزی غافلگیرکننده ائتلاف چپ در دور دوم انتخابات پارلمانی فرانسه باعث کاهش ارزش، ارزهای اروپایی و افزایش تقاضا برای ارزهای امن (ین و فرانک سوئیس) شده است.

این هفته برای داده‌های کلان ایالات‌متحده یک هفته داغ خواهد بود و با گزارش CPI برای ماه ژوئن در روز پنجشنبه به اوج خود می‌رسد. ما انتظار داریم که انتشار داده CPI هسته به‌صورت ماهانه 0.2 درصد و مطابق با انتظارات باشد. در صورت انتشار به این میزان برای ادامه قیمت‌گذاری بازارها بر روی کاهش نرخ بهره در سپتامبر که اکنون 83 درصد (19 نقطه پایه) است، کافی باشد.

تخفیف پراپ

ما همچنین شاهد هستیم که قیمت‌گذاری برای کاهش کلی در سال 2024 دوباره به بالای 50 نقطه پایه رفته است گزارش اشتغال در روز جمعه با انتشار اندکی بالاتر از اجماع NFP (206 هزار) مواجه شد؛ اما -111 هزار تجدیدنظر خالص برای دو ماه قبل و افزایش بیکاری از 4.0 درصد به 4.1 درصد داشت. همانطور که در اینجا بحث شد، حدود سه‌چهارم از استخدام‌ها در بخش مراقبت‌های بهداشتی و دولتی بود و گزارش حقوق و دستمزد بخش‌خصوصی کمتر از انتظارات بود. یک روند تضعیف آشکار در بازار کار ایالات‌متحده در حال ظهور است. از نظر تیم ING: اگر فدرال رزرو می‌خواهد از دردسرهای اقتصادی دوری کند باید سه کاهش نرخ بهره در سال جاری انجام دهد.

این هفته همچنین شاهد شهادت پاول، رئیس فدرال رزرو در کنگره (سه‌شنبه تا چهارشنبه) خواهیم بود. ما (تیم ING) این دیدگاه را داریم که اگر هر پیام غافلگیرکننده‌ای از پاول بشنویم، بعد از تغییرات هاوکیشی که در دات‌پلات ژوئن رخ داد، داویش خواهد بود.

درمجموع، ما انتظار داریم که داستان کلان همچنان به کاهش دلار اشاره کند؛ اما تحولات سیاسی در منطقه یورو و ایالات‌متحده به این معنی است که تنها تعداد کمی از ارزها می‌توانند از آن سود ببرند و این ممکن است شامل یورو نباشد. تقویم داده امروز ایالات‌متحده نسبتاً خلوت است و هیچ سخنرانی برنامه‌ریزی‌شده از طرف اعضای فدرال رزرو وجود ندارد.
رئيس بانک مرکزی مسیر دلار را در چهارشنبه تعیین خواهد کرد

ایکس چیف

یورو: بازارها همچنان در حال ارزیابی نتایج انتخابات فرانسه هستند

دور دوم انتخابات پارلمانی نتیجه شگفت‌انگیزی داشت. درحالی‌که به‌طور گسترده پیش‌بینی می‌شد که حزب مارین لوپن اکثریت را به دست نخواهد آورد، ائتلاف جناح چپ Nouveau Front Populaire (NFP) به‌طور غیرمنتظره‌ای بیش از هر حزب دیگری (182 کرسی) به دست آورد. حزب میانه‌رو رئیس‌جمهور امانوئل مکرون با 163 کرسی در رتبه دوم قرار گرفت و ائتلاف  راست 143 کرسی را به دست آورد. این به معنای پارلمان بدون اکثریت است و دو سناریو اصلی وجود دارد: مذاکرات دشوار ائتلاف یا یک دولت تکنوکرات تشکیل شود.

واکنش مثبت بازار پس از دور اول که شاهد پیروزی حزب راست بود، نشان داد که سرمایه‌گذاران با راست افراطی راحت‌تر از چپ افراطی هستند. چپ یک ریسک بزرگ‌تر برای موقعیت مالی شکننده فرانسه تلقی می‌شود. یکی از رهبران NFP، ژان لوک ملانشون، گفت که حزب چپ قصد دارد برنامه خود را که شامل افزایش مخارج عمومی برای حمایت از اقدامات اجتماعی ازجمله حداقل دستمزدهای بالاتر و کاهش سن بازنشستگی که از اصلاحات مکرون است را اجرا کند.

این نگرانی‌های مالی احتمالاً پشت یورو هستند. ما منتظر باز شدن بازارهای اوراق قرضه هستیم و به‌دقت اسپرد 10 ساله OAT-Bund را – که اکنون در 65 نقطه پایه است – نظارت خواهیم کرد. تیم نرخ‌ بهره ING همچنان برخی از ریسک‌های بازگشایی را پیش‌بینی می‌کند؛ زیرا پارلمان بدون اکثریت برای ارائه هرگونه قوانین مالی جدید تلاش می‌کند. ریسک‌ مربوط به یک دولت بالقوه چپ‌گرا نیز وجود دارد. اما منطقه 80 نقطه پایه می‌تواند مقامت برای پیشرفت بیشتر اسپرد اوراق قرضه فرانسه باشد؛ با توجه به این‌که گروه میانه‌رو در رتبه دوم قرار گرفت و تعادلی را می‌تواند ارائه کند. حزب مکرون به‌طور بالقوه برنامه‌های هزینه‌ای را می‌تواند خنثی کند. به‌طور کاملاً شهودی، بازارها به نفع یک دولت تکنوکرات در مقابل ائتلاف تحت رهبری حزب چپ تمایل دارند.

در فارکس ریسک طولانی برای حرکت یورو وجود دارد. ما (تیم ING) همچنان یورو را به‌عنوان یک ارز ضعیف در بین ارزهای گروه ده G10 پیش‌بینی می‌کند که نمی‌تواند مانند بقیه ارزهای چرخه‌ای از ضعف داده‌های کلان آمریکا با توجه به ریسک‌های که برای آن وجود دارد، استفاده کند.

فقدان انتشار داده‌های متحرک بازار در منطقه یورو در این هفته و ورود بانک مرکزی اروپا به دوره سکوت پیش از نشست 18 ژوئیه، به تحولات سیاسی فرانسه در روزهای آینده کمک خواهد کرد. ما فکر می‌کنیم که EURUSD می‌تواند قبل از این که تحولات کلان ایالات‌متحده تحت کنترل درآیند، زیر 1.08 معامله شود.

رئيس بانک مرکزی مسیر دلار را در چهارشنبه تعیین خواهد کرد

پوند انگلستان: بازگشت سخنران بانک مرکزی انگلستان

بازارها، هفته اول کایر استارمر به‌عنوان نخست‌وزیر بریتانیا را پس از یک روز انتخابات بدون حادثه برای پوند زیر نظر دارند. جیمز اسمیت، اقتصاددان بریتانیایی ING، به بررسی مسائل مالی بریتانیا و اقداماتی که دولت جدید می‌تواند برای جلوگیری از کاهش هزینه‌ها بدون مالیات‌های بیشتر از طریق اصلاح قوانین مالی انجام دهد، می‌پردازد.

ما تردید داریم که چشم‌انداز مالی هنوز بر پوند تأثیر بگذارد. تحولات در سیاست فرانسه، انتظارات کلان ایالات‌متحده و نرخ بهره بانک انگلستان بزرگ‌ترین محرک‌های پوند باقی خواهند ماند. مقامات بانک مرکزی انگلستان قرار است پس از یک دوره آرام قبل از انتخابات، با عضو هاوکیش، جاناتان هسکل، امروز سخنرانی‌های خود را آغاز کنند. هاو پیل و کاترین مان (عضو هاوکیش دیگر) در روز چهارشنبه سخنرانی خواهند کرد.

رئيس بانک مرکزی مسیر دلار را در چهارشنبه تعیین خواهد کرد

تقویم داده‌های بریتانیا شامل تولید ناخالص داخلی ماه مه (پنجشنبه) است؛ اما قبل از گزارش تورم ژوئن هفته آینده نسبتاً خلوت است. با توجه به ریسک سیاسی اتحادیه اروپا، در این هفته پیش‌بینی برخی ریسک‌های نزولی برای GBPUSD می‌شود که به این معنی است که EURGBP در حال حاضر به بالای 0.8500 نخواهد رفت.
رئيس بانک مرکزی مسیر دلار را در چهارشنبه تعیین خواهد کرد
منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی