ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

چرا داده‌های دلار نادیده گرفته شد؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه: با وجود دور دیگر از داده‌های ضعیف قیمت ایالات متحده، حال و هوای موجود در بازار فارکس نامشخص است. ریسک سیاسی فرانسه واقعاً شروع به سنگینی بر بازارهای ارز و بدهی اروپا کرده است. باتوجه‌به اینکه تا انتخابات فرانسه هنوز چند هفته دیگر باقی‌مانده است، ریسک در دارایی‌های اروپایی می‌تواند بیشتر شود.

دلار آمریکا: داده‌های قیمت ضعیف ایالات متحده در فارکس نادیده گرفته می‌شود
انتشار دیروز داده‌های ضعیف PPI ماه مه ایالات متحده باید ارزش دلار را در کل پایین‌تر می‌آورد. ازاین‌گذشته، به داده‌های قیمت PCE هسته در ماه مه اشاره کرد – که در ۲۸ ژوئن منتشر شد – و امکان ضعف در آن‌ها را نشان داد و این موضوع را فدرال رزرو موردتوجه قرار خواهد داد. بااین‌حال، چیزی که ما دیدیم این بود که دلار در عرض چند ساعت کاهش قیمت ناشی از داده PPI را جبران کرد، زیرا بازارهای دارایی اروپا، توجه خود را  به نظرسنجی‌ها که در فرانسه از افت محبوبیت امانوئل مکرون، رئیس‌جمهور فرانسه حکایت می‌کنند، جلب کرده‌اند. به‌عبارت‌دیگر، به نظر می‌رسد، سیاست اروپا محرک غالب بازارهای فارکس برای این ماه خواهد بود. این نشان می‌دهد که سرمایه‌گذاران بین‌المللی برای اینکه دلار نگهداری نکنند، نیاز به متقاعدشدن زیادی دارند.

دلار امروز صبح نیز پس از اینکه بانک مرکزی ژاپن نرخ‌ بهره را بدون تغییر گذاشت و همچنین کاهش خرید اوراق‌قرضه ژاپن از سوی بانک مرکزی ژاپن تأیید نشد، تقویت‌شد. بااین‌حال، ما فکر نمی‌کنیم که USDJPY زیاد بالا برود، زیرا تصمیم برای کاهش خرید اوراق‌قرضه ژاپن(JGB) در جلسه ۳۱ ژوئیه بانک مرکزی ژاپن گرفته خواهد شد. به همین ترتیب، افزایش عمومی در نوسانات فارکس و کاهش نرخ بهره ایالات متحده دو عامل قوی برای کاهش USDJPY هستند. در واقع، پس از اینکه کازوئو اوئدا، رئیس بانک مرکزی آمریکا گفت که کاهش خرید اوراق‌قرضه توسط بانک «قابل‌توجه» خواهد بود، USDJPY کاهش یافت.
چرا داده‌های دلار نادیده گرفته شد؟

ما فکر می‌کنیم که عملکرد بازارهای دارایی اروپا امروز بر بازارهای فارکس تسلط خواهد داشت. اما در تقویم داده‌های ایالات متحده، ما داده قیمت واردات در ماه مه، سنتیمنت مصرف‌کننده و انتظارات تورمی ژوئن را داریم. پاول، رئیس فدرال رزرو، این هفته گفت که مصرف‌کننده ایالات متحده قوی است. اجماع انتظار دارد که امروز داده سنتیمنت و در هفته آینده داده خرده‌فروشی در ماه مه ایالات متحده قوی‌تر شود.

در حال حاضر، ما فکر می‌کنیم که دلار افت را جبران خواهد کرد و شاخص دلار احتمالاً ۱۰۵.۴۵/۵۵ را با ریسک ۱۰۵.۹۰ آزمایش خواهد کرد. دلایل ما برای این موضوع این است که یورو در اواخر روز ممکن است تحت‌فشار بیشتری قرار گیرد، زیرا سرمایه‌گذاران برای نظرات ضعیف نظرسنجی‌ها فرانسه در آخر هفته خود را آماده می‌کنند.
چرا داده‌های دلار نادیده گرفته شد؟

یورو: اسپرد اوراق‌قرضه فرانسه و آلمان بالاتر از ۷۰ نقطه پایه رفته است؟ این بد است
اسپرد ۱۰ساله فرانسه در مقابل آلمان دیروز برای مدت کوتاهی از ۷۰ نقطه پایه بالاتر رفت. فشارهایی را به یاد می‌آورد که آخرین بار در اوایل سال ۲۰۱۷ مشاهده شد، زمانی که مارین لوپن قصد داشت فرانسه را از منطقه یورو خارج کند. ما کارشناس سیاسی فرانسوی نیستیم، اما به نظر می‌رسد که امروز در اروپا، یورو تحت‌فشار است. همکاری حزب چپ فرانسه می‌تواند از حزب رئیس‌جمهور مکرون حمایت کند.

ایکس چیف

در بخش بازارهایمان که به انتخابات فرانسه نگاه می‌کنیم، فضا برای افزایش ریسک برای یورو وجود دارد. اکنون شاهد افزایش قابل‌توجه  نوسانات در فارکس و تقاضای قوی برای محافظت از نزول در بازار آپشن فارکس هستیم. ابزار معمول فارکس برای پوشش ریسک سیاسی اروپا جفت‌ارز EURCHF نیز در حال افزایش معاملات است. جفت‌ارز EURCHF در نتیجه نظرسنجی دیروز که حکایت از کاهش محبوبیت مکرون داشت، ۰.۷ درصد نزول کرد و اگر بانک ملی سوئیس هفته آینده نرخ بهره را کاهش ندهد، ممکن است نزولی مناسب تا ۰.۹۵۰۰ انجام دهد.
چرا داده‌های دلار نادیده گرفته شد؟

ماه طولانی برای یورو خواهد بود. هفته آینده ممکن است کمیسیون اروپا، فرانسه را برای کسری بودجه تحت‌فشار قرار دهد. به همین ترتیب، اگر بدهی فرانسه افزایش یابد، این گمانه‌زنی می‌تواند افزایش یابد که بانک مرکزی اروپا بخواهد ابزار جدید TPI خود را آزمایش کند. تنها نکته نگران‌کننده در اینجا این است که برای بهره‌مندی از این طرح، یک کشور نمی‌تواند در رویه کسری بیش از حد قرار گیرد!

باتوجه‌به این که نظرسنجی‌ها به یورو صدمه وارد می‌کنند و احتمالاً نظرسنجی‌های بیشتری در این هفته انجام خواهد شد، انتظار داریم سرمایه‌گذاران بخواهند موقعیت‌های معاملاتی در معرض ریسک یورو را بادقت مدیریت کنند. به نظر می‌رسد EURUSD امروز می‌تواند رو حمایت ۱.۰۷۰۰/۰۷۲۰ فشار وارد کند و هفته آینده می‌تواند روی ۱.۰۶۰۰ باشد.
چرا داده‌های دلار نادیده گرفته شد؟

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی