ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

آیا طلا تحت فشار است؟

زمان مطالعه: 3 دقیقه

آیا طلا تحت فشار است؟

بازار طلا در هفته‌های اخیر در بحبوحه انتظارات در مورد نرخ بهره شاهد نوسانات بالا بوده است. بااین‌حال، یکی از استراتژیست‌های بازار گفت که این فلز گران‌بها به‌خوبی حمایت می‌شود، حتی با وجود تردیدی که فدرال رزرو برای کاهش نرخ بهره دارد.

جورج میلینگ استنلی، استراتژیست ارشد طلا در State Street Global Advisors، در مصاحبه با کیتکونیوز، گفت که طلا همچنان یک دارایی جذاب است؛ زیرا جهان مملو از عدم اطمینان است. درحالی‌که بی‌میلی فدرال رزرو برای شروع یک‌چرخه تسهیلی می‌تواند رشد طلا را در کوتاه‌مدت محدود کند، میلینگ استنلی گفت که او این موضوع را به‌عنوان یک عامل بازدارنده قابل‌توجه در نظر نمی‌گیرد.

تخفیف پراپ

✔️  برای پیگیری تحلیل روزانه طلا، صفحه تحلیل اونس طلا در فارکس را دنبال کنید.

میلینگ استنلی گفت که اگرچه فدرال رزرو اکنون آمادگی کاهش نرخ بهره را ندارد، ولی رئیس فدرال رزرو در روز چهارشنبه به‌صراحت اعلام کرد که بانک مرکزی به دنبال افزایش مجدد نرخ بهره  هم نیست.

ایکس چیف

او گفت: فکر می‌کنم فشارها باید روی دلار آمریکا باقی بماند، حتی اگر امسال یک افزایش نرخ داشته باشیم. در نهایت، ما منتظر یک دوره تسهیل فدرال رزرو پس از کاهش رشد اقتصادی هستیم.

در شرایط فعلی، میلینگ استنلی و تیمش در حال افزایش پیش‌بینی‌هی خود در مورد طلا تا نیمه دوم سال هستند. میلینگ استنلی گفت که آنها اکنون پیش‌بینی معامله طلا در محدوده ۲۲۰۰ تا ۲۵۰۰ دلار می‌کنند.

پیش‌بینی قبلی این شرکت نوسان قیمت طلا در محدوده ۱۹۰۰ تا ۲۲۰۰ دلار در هر اونس بود. در ابتدای سال، میلینگ استنلی شانس ۳۰ درصدی را برای صعود قیمت طلا به بالای ۲۴۰۰ دلار در هر اونس پیش‌بینی می‌کرد.

میلینگ استنلی گفت که افزایش پیش‌بینی  قیمت طلا  توسط او به دلیل افزایش عدم اطمینان در سراسر جهان است.
آیا طلا تحت فشار است؟

او گفت: مردم در مورد آنچه هنوز در اوکراین می‌گذرد عصبی هستند، مردم نسبت به اتفاقاتی که با چین بر سر تایوان رخ می‌دهد عصبی هستند، مردم در مورد انتخابات عصبی هستند و آنها در مورد اقتصاد عصبی هستند. آیا مصرف‌کنندگان برای کاهش پیش‌بینی‌شده فدرال رزرو آماده هستند؟ خیر و این یک فکر ترسناک است. ما توسط عدم اطمینان احاطه شده‌ایم و چه دارایی در زمان‌های نامشخص خوب عمل می‌کند؟

اگرچه میلینگ استنلی نسبت به طلا تا پایان سال خوش‌بین است، اما او اضافه کرد که بی‌ثباتی قیمت‌ها را رد نمی‌کند. بااین‌حال، وی خاطرنشان کرد که این کارکرد طبیعی بازار است؛ زیرا سرمایه‌گذاران دنبال سود هستند.

او گفت: باتوجه‌به افزایش قیمت طلا، سرمایه‌گذاران سودهای خود را برداشت می‌کنند

میلینگ استنلی گفت که آنچه در نهایت طلا را بالاتر می‌برد، درک این موضوع است که سیاست پولی ایالات متحده از دلار قوی حمایت نمی‌کند و حتی با تضعیف اقتصاد حمایت کمتری خواهد کرد.

او گفت: همیشه این ریسک وجود دارد که فدرال رزرو همان کاری را انجام دهد که اغلب در گذشته انجام داده است، یعنی اینکه مسیر درست را اتخاذ کند و سپس برای مدت طولانی به آن ادامه دهد تا به مسیر اشتباه تبدیل شود. مردم به‌زودی متوجه خواهند شد که فشار روی طلا در حال حاضر نیست و فشار واقعاً روی دلار است.

منبع: kitco

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی