ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

تحولات اروپا چه تاثیری بر ادامه روند دلار خواهد داشت؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟
مقدمه: بازارهای فارکس اروپا پس از نوسانات روز جمعه در یک حالت بدون نوسان باز شدند. رویدادهای فرانسه همچنان جلب‌توجه خواهند کرد اما در فضای گروه ده (G10) این هفته، تمرکز بر جلسات بانک‌های مرکزی بریتانیا، استرالیا، سوئیس و نروژ خواهد بود. دلار احتمالاً باید ضعیف شود مگر این که داده‌های خرده‌فروشی در ایالات‌متحده در روز سه‌شنبه غافلگیرکننده باشد.

دلار آمریکا: 

بازارهای فارکس پس از نوسانات روز جمعه به‌طور باثبات بازمی‌شوند. این هفته تا حد زیادی می‌تواند سرمایه‌گذاران را به سمت موقعیت‌های معاملاتی تدافعی به دلیل ریسک انتخابات فرانسه متمایل کند.

ما به دنبال این نیستیم که تقویم داده‌های ایالات‌متحده محرک اصلی بازارهای فارکس در این هفته باشد. داده‌ مهم این هفته ایالات‌متحده که منتشر می‌شود عبارت‌ است از: خرده‌فروشی در ماه مه که سه‌شنبه منتشر می‌شود، انتظار می‌رود خرده‌فروشی ۰.۴ درصد به‌صورت ماهانه منتشرشود، در آوریل ۰.۳درصد گزارش شد. در جلسه هفته گذشته FOMC، پاول گفت که مصرف‌کننده آمریکایی همچنان قوی است. تا زمانی که سورپرایز نزولی دیگری در اینجا وجود نداشته باشد، ما نمی‌توانیم شاهد حرکت قیمت‌گذاری بازار بیش از یک و نیم کاهش نرخ بهره توسط فدرال رزرو در سال جاری باشیم.

تخفیف پراپ

در اخبار بین‌المللی، داده‌های ماه مه چین متفاوت بود. علی‌رغم برخی گمانه‌زنی‌ها در مورد کاهش نرخ، بانک خلق چین نرخ یک‌ساله MLF را ثابت نگه داشت. ما فکر می‌کنیم که بانک خلق چین به دنبال باثبات بودن ارز خود است.

شاخص دلار همچنان در محدوده ۱۰۴.۰۰-۱۰۶.۵۰ حرکت می‌کند مگر این که داده شاخص خرده‌ فروشی فردا در ایالات‌متحده بسیار ناامیدکننده باشد، ریسک انتخابات فرانسه باید شاخص دلار را به‌طورکلی تقویت کند.
تحولات اروپا چه تاثیری بر ادامه روند دلار خواهد داشت؟
یورو: 

پس‌ازاینکه نظرسنجی‌های آخر هفته نشان داد که حزب مارین لوپن، پیش از دور اول انتخابات فرانسه در 30 ژوئن، پیشتازی قابل توجهی را حفظ کرده است، قیمت اوراق آتی فرانسه در آسیا نزول کرد. روز جمعه شاهد فروش سنگین یورو بودیم، به‌خصوص در فضای معاملات آپشن فارکس که در آن نوسانات کوتاه‌مدت افزایش یافت و هزینه خرید یک یورو نسبت به اختیار خرید، معادل یورو به طرز چشمگیری افزایش یافت.

ایکس چیف

به‌سختی می‌توان شاهد کاهش ترس سرمایه‌گذاران از ریسک انتخابات فرانسه در این هفته بود اگرچه بسیاری از منابع آگاه از بانک مرکزی اروپا نشان می‌دهد که در فرانکفورت وحشت‌زده نیستند. در کانون توجه امروز، نشست امشب رهبران اتحادیه اروپا و انتخاب افرادی که پست‌های مهم را در کمیسیون اروپا به دست می‌آورند. تصور می‌شود که اورسولا فون در لاین پس از کسب بیشترین تعداد کرسی‌های پارلمان اتحادیه اروپا در انتخابات اخیر، برای دومین بار به‌عنوان رئیس کمیسیون اروپا دست خواهد یافت.

از نظر داده‌ها، نقطه برجسته تقویم منطقه یورو احتمالاً انتشار داده PMI در ماه ژوئن، روز جمعه است. انتظار می‌رود که بهبود جزئی‌ در آن رخ دهد – سنتیمنت تولید نیز احتمالاً زیر ۵۰ به‌صورت سالانه باقی خواهد ماند.

می‌توانیم شاهد باقی ماندن EURUSD در محدوده ۱.۰۷۰۰/۰۷۲۰ در این هفته باشیم مگر این که انتشار داده خرده‌فروشی فردا در ایالات‌متحده ناامیدکننده باشد.
تحولات اروپا چه تاثیری بر ادامه روند دلار خواهد داشت؟

فردا جلسه بانک مرکزی استرالیا برگزار می‌شود. بانک مرکزی استرالیا دلایل بیشتری برای هاوکیش بودن نسبت به سایرین دارد و ما همچنان فکر می‌کنیم که EURAUD می‌تواند به میزان قابل‌توجهی نزول کند.
تحولات اروپا چه تاثیری بر ادامه روند دلار خواهد داشت؟

پوند: محافظه‌کاران بازنده انتخابات

نظرسنجی‌های آخر هفته همچنان نشان می‌دهد که حزب کارگر بریتانیا پیش از انتخابات سراسری ۴ ژوئیه، پیشی گرفته است. برخی در حزب محافظه‌کار در مورد برتری مطلق توسط حزب کارگر هشدار می‌دهند. سوآپ پیش‌فرض اعتباری بریتانیا (CDS) هفته گذشته افزایش یافت، در آلمان نیز چنین بود احتمالاً به دلیل تحولات فرانسه بوده است.

بااین‌حال، ما فکر می‌کنیم که بانک مرکزی انگلستان بازیگر اصلی برای روند پوند خواهد بود. چهارشنبه و پنجشنبه این هفته باید دو خبر منفی برای پوند ارائه شود. شاخص CPI خدمات ماه مه بریتانیا باید در روز چهارشنبه به‌شدت کاهش یابد و یک روز بعد با تغییراتی در بیانیه سیاست پولی بانک مرکزی انگلستان که به کاهش نرخ بهره در ماه اوت اشاره دارد، پیگیری شود.

جفت ارز GBPUSD در قیمت ۱.۲۸۰۰/۲۸۵۰ متوقف شده است و در این هفته پیش‌بینی ریسک در منطقه ۱.۲۵۴۰/۸۰ داریم.
تحولات اروپا چه تاثیری بر ادامه روند دلار خواهد داشت؟
فرانک سوئیس: بانک مرکزی سوئیس می‌تواند CHF را در روز پنجشنبه تقویت کند

جفت ارز EURCHF بار دیگر به نقطه کانونی بازار فارکس برای پوشش ریسک منطقه یورو تبدیل شده است. تنها طی چند هفته شاهد کاهش ۴ درصدی آن بوده‌ایم. قدرت آن به این معنی است که انتظارات بازار برای نشست بانک ملی سوئیس در روز پنجشنبه – که برای کاهش دیگر نرخ بهره که ۵۰-۵۰ درصد احتمال آن بود – اکنون به ۷۳ درصد به نفع کاهش نرخ بهره افزایش‌یافته است. فرض در اینجا این است که بانک مرکزی سوئیس باید یک کاهش نرخ بهره دیگر را دنبال کند در غیر این صورت EURCHF ممکن است حتی شدیدتر سقوط کند. ما فکر می‌کنیم که این منطق منطقی است. بااین‌حال، برخی استدلال می‌کنند که بانک مرکزی سوئیس نمی‌خواهد سیگنالی را با کاهش متوالی نرخ‌ بهره ارسال کند که از شرایط تورم رضایت دارد، با استناد به سخنرانی‌های اخیر رئیس توماس جردن درباره ریسک‌های صعودی باقی‌مانده برای تورم است.
تحولات اروپا چه تاثیری بر ادامه روند دلار خواهد داشت؟

به‌طور خلاصه، ما نسبت به مبارزه با روند نزولی EURCHF با توجه‌به چالش‌های جاری سیاست فرانسه و ریسک عدم کاهش نرخ بهره بانک مرکزی سوئیس هشدار می‌دهیم.

منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی