ارانته
مطالب پیشنهادی
دوره اوراق قرضه
دوره طلا
اشتراک گذاری
برچسب‌ها

خرید چه ارزی به جای دلار در تابستان مناسب است؟

زمان مطالعه: 4 دقیقه

جنگ ایران و اسرائیل چه اثراتی روی بازارها داشت؟

مقدمه: یورو از ابتدای هفته با نشانه‌هایی از ثبات در اوراق‌قرضه فرانسه، به نوسان خود پایان داده است. ما تخمین می‌زنیم که پریمیوم ریسک سیاسی EURUSD از جمعه تا دوشنبه از ۲.۴ درصد به ۱.۶ درصد کاهش‌یافته است. تمرکز امروز نیز بر داده خرده‌فروشی ایالات متحده خواهد بود. در جاهای دیگر، جلسه امروز صبح بانک مرکزی استرالیا هاوکیش بود و نوید خوبی برای افزایش تابستانی دلار استرالیا است.

دلار آمریکا: سیاست پولی در مقابل ریسک سیاسی

تخفیف پراپ

دلار هفته را با تقاضای متوسط ​​آغاز کرد؛ زیرا به نظر می‌رسید نگرانی‌های بازار در مورد تحولات سیاسی اتحادیه اروپا به طور موقت کاهش‌یافته است. بااین‌حال، ما شک داریم که این هفته تسکین قابل‌توجهی را برای سرمایه‌گذاران پیش از رأی‌گیری دور اول پارلمان فرانسه در ۳۰ ژوئن به ارمغان بیاورد و احتمالاً تحولات داخلی ایالات متحده برای کاهش ارزش دلار بسیار لازم است.

این دوگانگی بین شرایط کلان (در ایالات متحده) و ریسک سیاسی (در اتحادیه اروپا) یک موضوع کلیدی برای فارکس در تابستان است. در گروه ۱۰، دلار استرالیا و نیوزلند به لطف بانک‌های مرکزی هاوکیش و دوری از آشفتگی سیاسی اتحادیه اروپا، در موقعیت خوبی برای بهره‌مندی از اخبار کاهش تورم بیشتر در ایالات متحده قرار دارند.

ایکس چیف

نقطه برجسته روز در بازارها انتشار داده شاخص خرده‌فروشی ماه مه در ایالات متحده است. اجماع نسبتاً خوش‌بینانه است. همچنین چند سخنرانی از سوی اعضای فدرال رزرو در امروز انجام می‌شود که باید مراقب آنها باشید. توماس بارکین، آلبرتو مسلم و آدریانا کوگلر (که دومی دارای مواضع داویش است) همه آن‌ها در سخنرانی‌های خود به سیاست‌های پولی اشاره می‌کنند.

اگر داده شاخص خرده‌فروشی امروز ضعیف منتشر نشود، پیش‌بینی می‌کنیم که شاخص دلار در این هفته بالاتر از 105.0 بماند زیرا ممکن است بازارها به سمت موقعیت های دفاعی و کاهش نرخ بهره یورو متمایل شوند.
خرید چه ارزی به جای دلار در تابستان مناسب است؟
یورو: اوراق قرضه فرانسه در حال حاضر تثبیت شده است

یورو در حال تثبیت است؛ زیرا بازارهای اوراق‌قرضه فرانسه روز دوشنبه با ثباتی داشتند. اختلاف نرخ بهره اوراق قرضه 10 ساله حدود 30 نقطه پایه بیشتر از پیش از اعلام انتخابات ناگهانی در فرانسه است، اما به نظر می‌رسد که نیروی کافی برای افزایش آن به حدود 80 نقطه پایه وجود ندارد. حدود 80نقطه پایه می‌تواند یک سطح  کلیدی برای ادامه مسیر باشد.

ما پریمیوم (کاهش ارزش کوتاه‌مدت) در EURUSD را ۱.۶  درصد در پایان معاملات دیروز در مقایسه با ۲.۴ درصد در پایان روز جمعه برآورد می‌کنیم. این می‌تواند علامتی برای کاهش نگرانی‌ها در بازار فارکس در مورد سیاست فرانسه حداقل در حال حاضر باشد.
خرید چه ارزی به جای دلار در تابستان مناسب است؟

کاهش نوسان در موقعیت‌های معاملاتی آپشن و EURUSD نشان می‌دهد که پریمیوم ریسک سیاسی کاهش‌یافته است و فضای قابل‌توجهی برای بازگشت این جفت‌ارز وجود خواهد داشت. بااین‌حال، ما شک داریم که این اتفاق قبل از رأی‌گیری پارلمان فرانسه در دور اول ۳۰ ژوئن رخ دهد و یورو باید همچنان نسبت به دلار ضعیف عمل کند.

در بخش داده‌ها، تقویم منطقه یورو شامل نتایج  داده نظرسنجی ZEW در ژوئن و داده نهایی CPI ماه مه است. بااین‌حال، داده‌ها در این مرحله به‌وضوح نقش ثانویه‌ای را برای یورو ایفا می‌کنند و در عوض، تمرکز بر هر گونه نشانه از ثبات بیشتر در بازار اوراق‌قرضه فرانسه است که در این مرحله حفظ  جفت‌ارز EURUSD بالای سطح ۱.۰۷۰۰ در درجه اول به آن متکی است.

دلار استرالیا: بانک مرکزی استرالیا هاوکیش باقی می‌ماند

بانک مرکزی استرالیا همان‌طور که امروز صبح انتظار می‌رفت نرخ بهره را بدون تغییر در ۴.۳۵ درصد نگه داشت، اما لحن آن‌ها تغییر نکرد. هیئت‌مدیره بانک مرکزی استرالیا به ریسک صعود طولانی‌مدت تورم اشاره کرد و به این نکته اشاره کرد که روند کاهش تورم کندتر از آنچه قبلاً پیش‌بینی می‌کردند، پیش می‌رود.

این بیانیه بر «عزم بازگشت تورم به هدف» تأکید می‌کند و بانک مرکزی «هر کاری را که لازم است برای دستیابی به این نتیجه انجام خواهد داد». میشل بولاک، رئیس بانک مرکزی استرالیا اعتراف کرد که هیئت‌مدیره در این جلسه در مورد افزایش نرخ‌ بهره بحث کرده اند و بانک مرکزی استرالیا در حال حاضر تصمیم خاصی برای این موضوع ندارد.

امروز صبح دلار استرالیا بهترین عملکرد را در ارزهای گروه ده(G10) پس از موضع هاوکیش بانک مرکزی استرالیا داشت. این امر ترجیح ما را برای عملکرد بهتر AUD در هفته‌های آینده تقویت کرده است، در صورتی که داده‌های ایالات متحده همچنان به نفع چرخش به ارزهای بتا بالا باشد. همان‌طور که در بخش دلار آمریکا بحث شد، AUD و NZD این مزیت را دارند که بانک‌های مرکزی هاوکیش دارند و از آشفتگی سیاسی اتحادیه اروپا دور هستند.

ما هنوز پیش‌‌بینی حرکت بالقوه ۰.۶۸ در تابستان امسال در AUDUSD می‌کنیم، در پاییز ریسک انتخابات آمریکا و تأثیر آن بر چین وجود دارد و برای ارزهای عین دلار استرالیا ریسک ایجاد می‌کند.
خرید چه ارزی به جای دلار در تابستان مناسب است؟
منبع: ING

اولین نفر از اخبار و اطلاعیه ها با خبر شو

ایمیل خود را وارد نمایید تا از اطلاعیه ها و تخفیفات ما زودتر باخبر شوی…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

پراپ فرم پراپی